İdrar Yolları Enfeksiyonu İçin Bitkisel Çözümler

İdrar Yolları Enfeksiyonu İçin Bitkisel Çözümler

Kadınların günlük hayatta en çok şikayet ettikleri sağlık problemlerinden biri de idrar yolları enfeksiyonlarıdır. Bu rahatsızlık sıradan bir şeymiş gibi doktora gitmekten çekinirler ya da kendiliğinden geçer diye gitmeyi ihmal ederler. Doktora gitmedikleri için de tedavi için herhangi bir ilaç almazlar.

Kültürümüzde gelenek haline gelmiş, bazı rahatsızlıklara iyi gelen ve kullanımı çok yaygınlaşan bitkisel karışımlar, idrar yolları enfeksiyonları için de denenir. Peki, idrar yolarlı enfeksiyonlarına iyi gelen bitkisel çözümler nelerdir?

İdrar Yolları Enfeksiyonu Olduğumu Nasıl Anlayacağım?

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer, idrar bölgenizde yanma, idrar yapmada zorlanma, idrara eskisinden daha sık çıkma gibi belirtileriniz varsa muhtemelen idrar yolları enfeksiyonuna yakalanmışsınızdır.

Papatya Çayı

Güçlü bir antioksidan ve ağrı kesicidir. İdrar keseniz ve böbreklerinizde biriken toksinleri temizler. Bir kaşık kuru papatyayı, bir bardak suda 10 dakika kaynatıp süzün ve sabah-öğle-akşam-gece olacak şekilde günde 4 kez için.

Sarımsak

Çiğ olarak sade tüketmeniz gerekir ama; acı gelirse salatalarınızda yer verebilirsiniz. Düzenli olarak kullanımı şart değildir. Beslenmelerinizde yer vermeniz yeterlidir.

Rezene

Tadı güzel olan bu ottur. Bir litre suya üç kaşık rezene tohumu atıp 10 dakika kaynatıp, ılıtın. Enfeksiyonunuz geçene kadar normal u yerine tüketebilirsiniz.

Diğer Yöntemler

Üzüm çekirdeği, tahıl, çilek, fındık, dut tüketebilirsiniz. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun. Aç karna limonlu su içerseniz idrar bölgenizdeki yanmada azalma olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Sivilce için Ev Yapımı Krem başlıklı yazı da sivilce beslenme, sivilce bir gecede nasıl geçer ve sivilce bitkisel hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. özellikle kız çocuklarında çok sık karşılaşılan bir rahatsızlık. hastanelerin hali ortada zaten. o nedenle bu tarz alternatif yöntemler iyi araştırılıp uygulanabilir.