Instagram Başkasının Beğendiklerini Görmek

Instagram Başkasının Beğendiklerini Görmek

Sponsorlu Bağlantılar

Çağımızın gençlerinin en çok kullanmış olduğu uygulamalardan biri olan Instagram uygulamasını nedense bir tek ben sevemedim, her neyse yine Instagram kullanıcılarını sevindirecek ve bir çok kişinin bilmediği bir olaydan bahsedeceğim. Oldukça kullanışlı lakin biraz size zahmetli gelebilir lakin “seven ne yapmaz” değil mi efendim. 2015 ve 2016 yılında gelecek olan Instagram güncellemeleri sayesinde artık daha çok keyifli olacak olan Instagram’da son zamanlarda çok konuşulacak ve bir çok kişinin çok hoşuna gidecek olan bir detaydan bahsedeyim. Açıklayacağım detay sayesinde kolaylıkla, karşı tarafın kimin fotoğrafını beğendiğini ne yaptığını kimleri takip ettiğini görebileceksiniz. Lakin bunun için ilk önce bir tane Fake yani sahte hesap açmanız gerekmektedir. Mesela ben, Gülbahar adında bir kişinin ne yaptığını ne ettiğini öğrenmek istiyorum; bunun için ilk önce yeni bir hesap açıyorum ve ardından Gülbahar’ı takip ediyorum. Kişi takip isteğimi kabul eder ise ilk olarak onun takipleştiği bütün kişileri takip ediyorum ve ardından kişinin arkadaşları da beni takip etmeye başladığı zaman bundan sonrası oldukça keyifli oluyor. İnsanların ne yaptığını, kimlerin fotoğraflarını ve diğer gönderilerini beğendiğini kimleri takip ettiğini görebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Fake hesap açtıktan sonra, kimin beğendiklerini görmek istiyorsanız o kişiyi takip edin. Daha sonra o kişi sizin takip isteğinizi kabul ettikten sonra Instagram’da yer alan Hareketler seçeneğinden ne yaptığını görebilirsiniz. Bu hareketler seçeneği gizlilik hususuna dikkat etmektedir, mesela takip edeceğiniz kişinin takip ettiklerinden herhangi birinin profili gizli ise ve sizin takip edeceğiniz kişi bu kişinin fotoğraflarını, durumlarını beğenir ise maalesef tam olarak erişemezsiniz. Bunun için mutlaka kimi takip edecekseniz o kişinin takipleştiği kişileri de takip etmeniz gerekmektedir. Ve ayrıca Instagram’a yeni gelen hesap silme / hesap dondurma özelliklerinden de bahsetmiştim bir önceki yazılarımda. Bilindiği gibi 2-3 ay önce Instagram da hesap kapat / hesap sil seçeneği yoktu bunun için bir çok kişi bu durumdan şikayetçiydi ve bunun üzerine Instagram tekrardan hesap kapat / hesap sil seçeneği ekledi. Her neyse efendim, bu hesap dondurma işleminde bazı sorunlar mevcut bunu da Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik bu yazımızda paylaştık ve sorunlarını çözümlerini kısaca bahsetmiştim.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Instagram Takip Etmeyenleri Bul hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhaba,
  Instagramda takip ettiklerimin hareketlerini ve begendiklerini en fazla 8-10 dk lik gecmise kadar gorebiliyorum.Takipci ve takip edilen sayimi artirmadan once bu sure 2 saate ve bazen daha fazla gecmise kadar olabiliyordu.
  Sormak istedigim ozetle; takip edilenlerin hareketlerini gorebildigimiz sure neye gore belirleniyor.
  Tesekkurler…

  • Kozbon

   Merhaba Turan, bunu bir zaman bende çok aradım bulamadım. Eğer çok kişiyi takip ederseniz ve takip ettiğiniz kişiler aktif bir şekilde paylaşılan fotoğrafları, gönderileri beğenir ise asıl takip ettiğiniz kişinin beğendiklerini aşağı iter ve göremezsiniz.

 2. instagramda takipçim olan benimde takip ettigim bir sürü arkadaşım var.Ancak iki tanesinin hareketlerini begenmelerini göremiyorum.Bu neyden kaynaklanıyo olabilir.Eger beni engellemişlerse bu nasıl olmustur.Neden bende hala takipçi görünüyolar.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bu kişilerin beğendiklerini görebilmek için o kişiler ilk olarak takip etmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında takip ettiğiniz kişiler, herkese açık olan veya sizin de ortak takip ettiğiniz kişilerin paylaşmış olduğu herhangi bir gönderiyi beğendiği vakit veya yorum yaptığı vakit anca o vakit görebilirsiniz.

 3. Merhaba ben instagramda takip ettiğim kişilerin beğenilerini görüyorum takip bölümünde ama mesela bir gönderiye yaptığı yorumu göremiyorum neden?nasıl görebilirim? Başkaları görebiliyor acaba tel. markalarıyla mı alakalı bir şey mi? Lütfen cevap verin cevap verirseniz çok sevinirim

  • Kozbon

   Merhaba Hale, hayır tel ile alakalı bir durum değildir. Bu işlem tamamen karşı tarafın yorum yapıp yapmamasıdır. Eğer ki karşı taraf herhangi bir gönderiye yorum yaparsa ve bu gönderi herkese açık veya sizin ortak takip ettiğiniz kişinin gönderisi ise bunu görebilirsiniz lakin sizin göremeyeceğiniz bir gönderiye o kişi yorum yaparsa bunu yapabilmeniz ne yazık ki mümkün değildir.

 4. Merhaba ben arkadasimin resminin altinda 13 begeni var fakat icerige girdigimde 12 kisi gorunuyor

  • Kozbon

   Merhabalar Ömer, muhtemelen bir kişi hesabını dondurmuştur. Instagram uygulaması maalesef ki böyle hatalar vermektedir. Doğru sonuç elde etmek istiyorsanız instagram.com üzerinden giriş yapınız ve ardından beğenilere / takipçilere bakarak analiz edebilirsiniz.