Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık hayatımızda görüntülü konuşma ve canlı yayınlar vazgeçilmezimiz oldu. Periscope & Facebook sayesinde tanışmış olduğumuz canlı yayın özelliği artık ilerleyen günlerde Instagram için geçerli olacak ve ilerleyen zamanlarda artık Instagram üzerinden takipçilerinize canlı yayın yapabileceksiniz. Instagram Live olarak gelmesi beklenen özelliklerden olan canlı yayın özelliği ilk olarak Rusya’da test yayın yapıldı ve ardından olumlu tepkiler alan Instagram canlı yayın ilerleyen zamanlarda bütün ülkelerde hizmet vermeyi hedeflemektedir. 2017 Ocak ayında gelmesi gelen büyük güncelleme sonucunda Instagram üzerinden tıpkı Periscope gibi ya da Facebook Canlı Yayın gibi artık Instagram’dan da canlı yayın yapabileceğiz. Instagram uygulaması son zamanlarda almış olduğu güncellemeler ile birlikte herkesin en çok tercih ettiği uygulama haline bürünürken canlı yayın özelliği sonrasında herkesin vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor. Peki, Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır? Instagram’a canlı yayın özelliğini kullanabilmek için ne yapmalıyım?

İlk olarak gelecek olan canlı yayın özelliği şuan için Rusya haricinde diğer ülkelerde geçerli olmayıp ilerleyen zamanlarda geçerli olacak gibi gözüküyor. Tahminen 2017 Ocak ayından sonra gelmesi beklenen güncellemeler sonucunda Instagram’da canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayın özelliğini kullanabilmek için Instagram uygulamasını açıp sol üst köşede yer (+) işaretine dokunun ve alt kısımda açılan Instagram Live seçeneğine dokunarak buradan sizlerde canlı yayına başlayabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Canlı Yayın Özelliği 2017 Yılında Geliyor

2017 yılının ilk etaplarında gelmesi beklenen güncellemeler sonucunda Instagram uygulaması çok değişecek gibi gözüküyor, sadece fotoğraf & video paylaşma platformları olan Instagram uygulaması tamamen vizyonunu değiştirerek Periscope ile Facebook’a rakip olacak gibi gözüküyor. 2017 yılında gelecek olan güncellemeler sonucunda Instagram Live seçeneğini kullanarak sizlerde Instagram canlı yayına başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Yeniliklerini İlk Siz Keşfetin

Instagram uygulamasına gelecek olan birçok özelliği sizler keşfetmek istiyorsanız beta kullanıcısı olabilirsiniz. Beta kullanıcı olarak Instagram’a her gelen yenilikleri ilk sizler kullanabilir ve bu yeniliklerde karşılaşmış olduğunuz hataları Instagram’a bildirerek sorunların daha hızlı bir şekilde çözülmesi konusunda yetkili kişilere destek olabilirsiniz.

Instagram’da Beta Kullanıcısı olmak ücretsiz olup Android kullanıcısı olmanız yeterli olacaktır. Eğer ki Android kullanıcısıysanız sizlerde Google Play üzerinden Instagram uygulamasını bulup bu uygulamanın alt kısmında yer alan Beta Kayıt kısmından kayıt olabilir ve sizlerde yeni gelecek olan bir çok yeniliklere ilk göz atmayı unutmayın.

Instagram Uygulaması Canlı Yayın Özelliğini Yayınladı

2017 yılında gelmesi beklenen özelliklerden olan Instagram canlı yayın özelliği 22 Kasım tarihinde beta kullanıcıları için yayınlanmış durumda. Artık Periscope uygulamasında olduğu gibi Instagram üzerinden bizler de canlı yayın yapabileceğiz. Sizlerde şimdiden bu canlı yayın özelliği test etmek ve kullanmak istiyorsanız o halde hemen Google Play üzerinden Instagram beta kullanıcısı olmaya.

Türkiye’de ve dünyada en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, kendisini gün geçtikçe daha çok geliştirmekte ve yenilemektedir. Geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme ile kaybolan video ve fotoğraf özelliği ekleyen platform, kullanıcıları ile canlı yayın özelliğini de paylaşmış bulunmakta. Instagram Stories adı ile kullanıcılarına sunulan hikâye kısmı, Snapchat’e oldukça benzemekte. Yine Instagram Stories üzerinden yapılacak olan canlı yayın özelliği ise Facebook ve Twitter’de kullanılan canlı yayınları anımsatmakta.

Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram canlı yayın nasıl yapılır? hakkında merak edilen sorulardan biri ise, canlı yayının yapılacağı süre konusunda bir kısıtlama olup olmadığıdır. Instagram’ın yapmış olduğu açıklamaya göre canlı yayın süresi maksimum bir saattir. Instagram uygulamasında canlı yayın yapabilmek için ise, uygulamaya girildikten sonra sol üst köşedeki artı işaretine dokunarak Instagram Stories sayfasına gitmek gerekiyor. Yabancı olunmayan bu ara yüz aracılığı ile canlı yayın özelliğini açmak mümkün. Canlı yayın moduna geçmek için ise yapılması gereken tek şey, bu ara yüzü ekranın sağ alt kısmından yukarıya doğru ekrana hafifçe dokunmak. Bu adımdan sonra Canlı Video Başlat modu aktif olacaktır ve sizi takip eden kullanıcılara canlı yayında olduğunuza dair bildirim gidecektir. Canlı yayın esnasında kişilerden gelen yorumları cevaplayabilir veya isteğe göre yorumları kapatabilirsiniz.

Canlı Yayın Yapan Kişiler Nasıl Anlaşılır?

Instagram canlı yayın nasıl yapılır? Sorusundan sonra, an itibari ile canlı yayında olan kişilerin nasıl anlaşılacağı da merak konusu. İnstagram hikâye özelliği ile gelen uygulamanın üst kısmında kişilerin hikaye paylaşımını gösteren kısım, aynı zamanda canlı yayını da göstermekte. Buradaki küçük fotoğrafların altında LIVE yazan kişilerin, canlı yayında olduğu anlaşılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.