Instagram Donuyor Ne Yapmalıyım?

Instagram Donuyor Ne Yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

Hani bir ilişki vardır, bir taraf yapıcıdır bir taraf yıkıcıdır. İşte Instagram’da tam öyle, sürekli bir yenilik yapayım derken bir tarafları yıkıyor. Instagram’a gelen tasarım güncellemesinin ardından maalesef ki en baba yiğit telefonlarda bile Instagram donması mevcut. Ayrıca gelen güncellemelerden sonra telefonlarda aşırı ısınmaya neden olmaktadır, nerde o sade ve eski logolu Instagram? Her neyse Instagram’ın bu kasma sebebi ise aşırı derecede telefonunuzu bunaltmasından kaynaklanmaktadır. Dediğim gibi en baba yiğit telefonlarda bile kasmaya başlayan Instagram normal düzeyde olan telefonlarda Allah bilir neler yapıyordur. Instagram’da donma sebeplerinden biri ise telefonunuzda yer alan RAM’in eksik olmasıdır, yeterli kadar RAM sahibi değilse telefonunuz donması oldukça normaldir. Instagram’da bu donma sorununa bir çözüm üretmek istiyorsanız telefonunuzda gereksiz olan ve gereksiz yere çalışmakta olan uygulamaları kaldırıp çalışmalarını durdurabilirsiniz. Telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları kaldırmanız durumunda bir nebze dahi olsa Instagram’ın sorunsuzca çalışmasını sağlayabilirsiniz. Lakin özellikle videolu sayfalara girdiğiniz zaman bir sonraki videoya geçmek için aşağı inerken yine donmalar ortaya çıkacaktır, bunun için bizlerin değil Instagram’ın çözüm bulması gerekmektedir. Instagram’da donma sorunlarının başlıca çözümlerini şu şekilde listeleyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Donma Sorunun Çözümü

Clean Master (temizlik / hızlandırma) Uygulamasını Kurunuz.
İlk olarak telefonlarımızda gereksiz uygulamalar tarafından bırakılan gereksiz dosyaları silerek başlayabiliriz. Bunu bizim tespit etmemiz zor bunun için Clean Master adlı uygulamadan destek almamız en doğru seçenek olacaktır. Telefonlarımıza indireceğimiz Clean Master uygulamasıyla temizlik ve hızlandırma çalışmaları yaptıktan sonra Clean Master uygulamasını telefonlarınızdan kaldırmayı unutmayın.
Gereksiz Uygulamaları Kaldırın
Gereksiz çalışan uygulamaları kaldırmayı unutmayın, nasıl desem telefonunuzda birden fazla efekt programı varsa diğerlerini kaldırın. Bir tanesi neyinize yetmiyor? Zaten güzel olsaydınız şuan bir sevgiliniz olurdu, şaka yapıyorum tabi ki bu tür uygulamaları kullanmanız herhangi bir sorun yaratmayacaktır lakin uygulamalardan gelen bildirimleri (yenilik haberleri) kapatmanız yeterli olacaktır.
Çalışan Müzik Oynatıcısı Varsa Kapatın.
Instagram’a girdikten sonra arka planda çalan şarkılarınızı kapatın. Telefonunuzda yer alan müzik oynatıcısında çalan parçayı kapatın, biliyorum müzik eşliğinde Instagram’da dolaşmak güzel oluyor lakin uygulamanın donması ve kasması konusunda en büyük etken arka planda çalışan müzik oynatıcısıdır.
Güçlendirme ve Hızlandırma Yapın
Telefonunuzda eğer ki Hızlandırma / Güçlendirme seçeneği varsa bunu kullanmayı unutmayın. Eğer ki yoksa da gerek yok, Clean Master uygulamasını tavsiye etmem zaten kendisi başlıca dert.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Videoladimi paylaştıktan sonra donma oluşuyor , neden ?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, sebebi telefonunuzun hafızasından kaynaklanmaktadır. Videoları Instagram’da paylaştıktan sonra tekrardan telefonunuza kayıt edilme seçeneğini devre dışı bırakmanız durumunda sorun düzelecektir.

 2. Merabalar bnm telefonun vodafone smart 6 instagrama girdigim anda donuyo telefon kitleniyo neden kaynaklaniyo acaba?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Instagram uygulaması bugün ile yeni bir güncelleme almış durumunda. Yeni gelen güncelleme aldığı için böyle bir sorun ile karşılaşmanız normal, siz yine de son sürümü güncelleyip telefonunuzdaki biriken çerezleri silerek telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

 3. samsung s5830i ıstagram yükledim önceden açılıyordu şimdi güncelleme mi yaptı kendi kendine silindi yenden yükledim facebook’dan giriyor e postamı yazmadan donuyor ve beni atıyor ne yapmam gerekiyor benden hatalı yoksa telefondanmı

  • Kozbon

   Merhaba Gülşah, bir süreliğine telefonunuzda bulunan Facebook uygulamasını kaldırmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında siz Instagram’a kullanıcı adını ve şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra Facebook uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır ilginiz için teşekkür ederim.

   • facebook lite kuranıyorum

    • Kozbon

     Merhaba Gülşah, otomatik olarak senkronize yapması çok saçma. Siz yine de Facebook Lite uygulamasını kaldırıp ve ardından Instagram’ı sıfırlayıp kullanıcı adıyla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

 4. İnstagrama video gönderdikten sonra video ve seste takılmalar meydana gelmekte.telefonum general mobile discovery elite.sorunumu anlamak icin instagram hesabım huseyin.karaca_

  • Kozbon

   Merhabalar efendim bu durum karşısında eski sürüm Instagram uygulamasını internette Apk olarak bulup indirmeniz yeterli olacaktır.

 5. Htc desire 728 kullaniyorum facebook ve instagram donuyo telefonum bozuldu bu guncellemeler yuzunden

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, sizi gayet iyi anlıyorum bu durum karşısında Instagram uygulamasına ait olan eski sürümleri APK olarak telefonlarınıza indirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

 6. merhabalar. sony z5 premium kullanıcısıyım telefon instagram güncellemesinden sonra instagrama erken donuyor. instayı silip yüklesem düzelirmi teşekkürler

  • Kozbon

   Merhabalar efendim silip tekrardan kurmanız herhangi bir anlam ifade etmeyecektir telefonunuzun arka planında çalışmakta olan uygulamaları tek tek sonlandırıp ve telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak telefonunuzun yükünü hafifletir ve hafifleyen yükte Instagram uygulaması sorunsuzca çalışır. Instagram uygulamasına gelen güncellemelerden sonra Instagram uygulamasının sorgusu oldukça çok artmıştır ve bunun icin bu tür hatalar ile karşılaşmanız doğaldır.