Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Sponsorlu Bağlantılar

Çağımızın büyük fotoğraf mobil paylaşım uygulamaların en büyüğü olan Instagram uygulaması maalesef bir çok ilişkinin bitmesine neden olmaktadır. Bir çok kıskanç kişinin en büyük düşmanı olan Instagram uygulaması sevgilisi tarafından aktif bir şekilde kullanıyor ve sürekli sevgilisi fotoğraf paylaşıp karşı cinsin fotoğraflarını beğeniyor ise bu durum cinayete kadar gidiyor. Bugün sizler için ülkemizde bir ilişkinin bitmemesi için ve ailevi şiddetlere son verilmesi için paylaşacağımız Instagram hesap silme işlemi sayesinde sizlerde Instagram hesabınızı kolaylıkla silerek Instagram uygulamasını telefonunuzdan kaldırarak kalıcı olarak bu uygulamadan kurtulmuş olabilirsiniz. Son zamanlarda sorulan Instagram hesabı nasıl silinir sorusunu şu şekilde açıklayabiliriz, eğer hesap silme işlemini telefonunuzdan yapmak istiyorsanız ilk olarak telefonunuzun tarayıcısından yardım almanız gerekmektedir. Ardından telefonunuzun tarayıcısını açarak buradan instagram.com adresine gidip Instagram’da yer alan kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriş yaparak tarayıcıdan Instagram’a giriş yapınız ve alt kısımda vereceğimiz bağlantıya giderek kolaylıkla Instagram hesabınızı kalıcı bir şekilde silebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Yapabilirim?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. İlk olarak telefonunuzda yer alan sürekli kullanmış olduğunuz tarayıcıyı açınız.
 2. Tarayıcıyı açtıktan sonra üst kısıma instagram.com yazarak Instagramın sitesine gidiniz ya da Google arama motorunu kullanarak da kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.
 3. Daha sonrasında Instagram’da yer alan kullanıcı adınızı ve şifrenizi buradaki kutucuklara girerek giriş yapınız.
 4. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bağlantıya gidiniz.
 5. https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
 6. Yukarıdaki bağlantıya gittikten sonra hesabınız kalıcı bir şekilde bir daha açılmamak üzere silinecektir.

Instagram Hesap Silme İşlemi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Silmiş olduğunuz Instagram hesabı kalıcı olarak silinir.
 • Daha önceden konuşmuş olduğunuz kişiler sizlerin kullanıcı adını ve profil resmini göremez. Daha önceden DM üzerinden konuştuğunuz kişilere Instagram Kullanıcısı olarak gözükür.
 • Silmiş olduğunuz hesabı kesinlikle geri getiremezsiniz.
 • Hesabınızı sildikten sonra hesabınızda yer alan paylaşımlar ve DM üzerinden konuşmalarınız kalıcı olarak silinir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhaba,takip ettigim ve edildigim bi instagram kullanicisa dm attim ve uzunca sohbet ettik. Pisman oldugum seyler yazdim, ben kendi instagramimdan o kisiyle yapmis oldugum konusmayi silersem karsi tarafin telefonundanda silinirmi? Tesekkurler