Instagram Hesap Dondurmak

instagram-hesap-dondurmak

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok kişinin yuvasını yıkan Instagram bilindiği gibi geçtiğimiz günlere kadar hesap dondurma işlemine maalesef izin vermiyordu. Bir süre bir çok kişi hesabını dondurduğundan dolayı bu işlemi kaldıran Instagram geçtiğimiz günlerde yoğun talep ve şikayet üzerine tekrardan hesap dondurmayı aktif etti. Lakin hesap dondurma işlemine sadece masaüstü bilgisayardan izin veren Instagram şuan için mobil kullanıcılarına maalesef izin vermemekte. Lakin korkmanıza gerek yok mobilden yani telefondan da Instagram hesabı nasıl kapatılır bunu da inceleyeceğiz.Gel gelelim Instagram hesap dondurma işlemine…

Bilgisayardan Instagram Hesabı Dondurma

Bilgisayardan hesabınızı dondurmak için öncelikle instagram.com adresine giderek buraya Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapınız ve ardından giriş yaptıktan sonra alt kısımda paylaşmış olduğumuz linki kopyalayarak tarayıcınızın URL kısmına yapıştırınız.

Açılan sayfa da göreceksiniz ki size geçici olarak Instagram hesabınızı kapata bileceğinizden bahsedilmektedir. Bu kısımdan herhangi bir neden seçerek Instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hesap Dondurma Linki;

https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

 

 1. Ara vermek istiyorum
 2. Kullanmaya başlamakta zorlandım
 3. İkinci bir hesap açtım
 4. Gizlilikle ilgili endişeler
 5. Bir şeyi kaldırmak istiyorum
 6. Çok zamanımı alıyor
 7. Takip edecek kişiler bulamıyorum

Bu gibi bazı nedenler veriyor, bu nedenlerden herhangi birini seçerek ya da sizi en iyi şekilde anlatan bir neden seçerek Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Hadi gelin bunu Mobilden nasıl yapacağınız konusunda da kısa bir açıklama yapayım.

Telefondan (Mobil) Instagram Hesap Dondurma

Bir çok kişinin sormuş olduğu sorulardan biri olan telefondan ınstagram hesabı nasıl kapatılır sorusu hakkında da açıklama yapayım. Bilindiği gibi Chrome tarayıcısında çok güzel bir özellik bulunmakta bu özellik; masaüstü sitesi iste özelliği. Tarayıcınızdan bu özelliği aktif ederek alt tarafta paylaşmış olduğumuz URL adresini kopyalayarak gitmiş olduğunuz sayfa üzerinden Instagram hesabınızı kolaylıkla geçiçi olarak dondurabilirsiniz.

Mobil Hesap Dondurma Linki;

https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/
Chrome Tarayıcısından Masaüstü sitesi iste özelliğini aktif edebilmek için, Chrome tarayıcısını açınız ve ardından sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine tıklayarak gelen seçenekler arasından Masaüstü sitesi iste özelliğini aktif edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İnstagramda Profilime Kim Bakmış? başlıklı yazı da instagram en son kim bakmış, instagram fotoğraflarıma kim bakmış ve instagram kim bakmış hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. anlattığınız şekilde yaptım 2 saat de bekledim ancak olmadı

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, belirtmiş olduğunuz sorunu anlamış değilim tam olarak ne olmadı kısaca belirtebilir misiniz?

 2. Hesabımı dondurdum fakat tekrar aktifleştirmek istediğimde ”Hesabın ihlal koşullarına uymadığı için silinmiştir(kapatılmıştır)” diyor. Geri bildirimde gönderdim buna ilişkin kesin çözüm olarak ne yapabilirim?