Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram uygulamasının en çok sevdiğim yönlerinden biri de bu güvenlik sorunudur. Bildiğiniz üzerine Instagram’ın alt yapısı maalesef sadeliğinden dolayı biraz kötü diyebiliriz. Bunun için DM üzerinden iletilen linklere kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırmayınız, herhangi bilinmeyen bir çok kişi tarafından kullanılmayan uygulamalara Instagram hesabınızı kullanarak giriş yapmayınız. Aksi takdirde maalesef hızlı bir şekilde hesabınız başkasının eline geçecektir, Instagram’ın bu kadar basit alt yapısına son zamanlarda 2015 yılında eklenen İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması seçeneği sayesinde biraz olsa daha güvene almaktadır hesabımızı. Instagram hesaplarınız sürekli başkalarının ellerine geçiyor ve sürekli Instagram üzerinden şifre sıfırlama, şifre unuttum, mail doğrulama şeklinde sürekli mailler alıyorsanız Instagram tarafından sizlere özel olarak sunulan İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması bu kimlik doğrulaması özelliği sayesinde sizlerde hesabınızı güvene alabilirsiniz. Dediğim gibi, herkese sunulmayan ve sadece güvenlik sorunları yaşayan kişiler için özel bir yenilik olan İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması sayesinde Instagram hesabınızı daha çok güvene alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nedir?

2015 yılında Instagram’a eklenen büyük güvenlik önlemlerinden biridir, bildiğiniz üzerine Facebook’ta şuan bile var olan 2 aşamalı kimlik doğrulamasının birebir aynısı diyebiliriz. Eğer sizlerde Instagram’ın bu sunmuş olduğu İki Faktörlü Kimlik Doğrulama seçeneğini yaparsanız hesabınızı 2 kat daha fazla güvene alırsınız.

*Bunu açman, giriş yapan kişinin sen olduğunu onaylamamız gerektiğinde sana bir güvenlik kodu göndereceğimiz anlamına gelir.

* İki faktörlü kimlik doğrulamasını açman, her giriş yaptığında sana kısa mesajla bir güvenlik kodu göndereceğimiz anlamına gelir.

Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Bende Neden Gözükmüyor?

Maalesef her kullanıcıya sunulmayan bu özellik sadece; şifresini çok değiştiren, sürekli e-posta değişikliği yapan kişiler, sürekli şifre sıfırlama isteği alan kişiler ve sürekli spam yapan kişilerde gözükmektedir. Instagram uygulamasının bu özelliği sadece tehlikeye düşebilecek olan hesaplara sunulmaktadır.

Ayrıca telefon numaranıza güvenlik kodunun gönderilmesi için, profilinize telefon numaranızı ekleyip onaylamanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.