Instagram Kullanıcısı Nedir?

Instagram Kullanıcısı Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram’da sıkça sorulan sorulardan biri olan Instagram Kullanıcısı nedir ne işe yarar hakkında bugün sizler için merak edilen konulardan biri olan bu konu hakkında biraz bilgiler vereceğiz. Instagram uygulamasını hemen hemen artık herkes kullanmaya başladı, bu kadar tercih edilmesinin ardından Instagram her geçen gün daha fazla yenilenmeye ve gelişmeye başladı. Gelişmesinin ardından artık daha uzun videolar yükleyebilme imkânı sunmaya başlayan Instagram’da 2015 yılında gelen büyük özelliklerden biri olan mesaj gönderme ve ya alma özelliği daha çok gelişerek mesaj isteği gönderebilme özelliği sunuldu. Böylelikle hem arkadaşlık kurma işlevinde hem gündemi birkaç kişi sayesinde kolaylıkla takip edebilme imkanı sunulmaktadır. Peki Instagram’da denk gelmiş olduğumuz mesaj kutumuzda yer alan Instagram kullanıcısı adı nedir. Instagram üzerinden Direk Mesaj olarak konuşmuş olduğumuz kişilerin mesaj geçmişini silmezseniz ve konuşmuş olduğunuz kişi hesabını kapattığı vakit yani Instagram hesabını kalıcı olarak silerek ve ya geçici olarak kapatarak Instagram’a ara vermiş kullanıcılar için geçerlidir. Eğer daha önceden konuşmuş olduğunuz kişinin profiline erişemiyor ve daha önceki DMlerinizde o kişinin kullanıcı adı ile profil resmi yer almıyor ise muhtemelen konuşmuş olduğunuz kişi Instagram’a veda etmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Beni Mi Engelledi?

DM üzerinde göreceğiniz Instagram Kullanıcısı adı olarak belirtilen boş bir profil sizi engellemiş olamaz, eğer o kişi sizi engelleseydi yine de profil resmi ve kullanıcı adı gözükmeye devam edecekti. Bunun için Instagram’da kullanılan Instagram Kullanıcısı profili sadece hesabını donduran, silen kişiler için geçerlidir. Eğer sizlerde Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız daha önceden sizler adına paylaşmış olduğumuz Instagram Hesap Dondurmak başlıklı yazımıza bir göz atmayı unutmayınız. Ayrıca ilerleyen günlerde paylaşacağımız Instagram hesap silme işlemi hakkında da bizleri takip etmeyi unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İnstagram benim yerime bos dm gonderiyor bir arkadasimin uyarisiyla farkettim. Neden kaynaklaniyor olabilir?

    • Kozbon

      Merhabalar efendim büyük ihtimalle daha önceden hesabınız ile katılmış olduğunuz uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Hesabınız ile izin vermiş olduğunuz uygulamaları sonlandırınız ve sorun düzelecektir. Uygulamaları sonlandırmak için telefonunuzun tarayıcısından veya bilgisayarınızda yer alan tarayıcıdan instagram.com adresine giderek buradan giriş yapınız ve ardından profil düzenle kısmından uygulamalar kısmındaki uygulamaların erişimlerini tek tek iptal ediniz ve sorun düzelmiş olacaktır.