Instagram Mesaj Engelleme

Instagram Kimse Bana Mesaj Gönderemesin

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Mesajlarını Nasıl Kapatabilirim?
Instagram en iyi fotoğraf çekme ve paylaşma uygulamasıdır. Bugün neredeyse tüm akıllı cep telefonu kullanıcıları Instagram’ da hesap açarak beğendikleri fotoğrafları ya da çektikleri resimleri paylaşırlar. Bu kişisel kullanımda güzel bir uygulamadır ancak gerekliliği de tartışılır ancak ticari amaçla kullananlar için ınstagram olmazsa olmazdır üstelikte yaptığınız iş modayı ilgilendiriyorsa o zaman mutlaka bu toplulukta sizinde var olmanız ve ürünlerinizi sergilemeniz gerekir. Siz yoksanız o zaman orası da eksik kalmış demektir. Instagram ticari anlamda gereklidir dedik ama kişisel kullanımda bazı durumlarda da bu hastalık haline gelmiştir çünkü paylaşılan resim ya da fotoğraf ne kadar kaliteli ve güzel çekilmişse bir o kadar beğeni alacaktır. Bu beğeniler de insanı yeniden resim ya da fotoğraf paylaşması yönünde motive eder. İnsanların en belirgin özelliklerinden bir tanesi takdir edilmektir Instagram’da da takdir edilmenin yolu beğenidir diyebilirim. Ancak işin bu güzel yanının yanı sıra bir de mesaj bölümü vardır bazen o kadar fazla mesaj gelir ki biz bunları görmezden gelemeyiz ancak bizi de rahatsız eder o zaman bunları kapatmak isteriz. İşte bu yazımdaki asıl konum ise bu noktadan sonra başlıyor yani Instagram’da direkt mesajı nasıl engelleyebilirsiniz? Instagram’ın güzel olan yanlarından bir tanesi istediğiniz kişi engelleyebiliyor olmanızdır istediğiniz kişi engelleyebildiğiniz gibi eğer ki direkt olarak o kişi engellemek istemiyorsanız o zaman o kişinin sizin fotoğraflarınızı görmeden direkt olarak mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun için size birkaç adım anlatmak istiyorum bu yazdıklarımı dikkatle okuyun ve de sonrasında engellemiş olacaksınız. İlk önce web’ değilseniz Instagramı açın ve sonra onun ana sayfası üzerine gelerek üst sağ tarafta bulunan “arkadaşlarınızdan gelen direkt mesajları açma” düğmesine basın. Burada karşınıza mesaj atabileceğiniz arkadaşlarınız gelecektir buradan kişinin üzerine gelerek dokunun dokunduğunuz anda yukarı da sağ üst tarafta 3 nokta düğmesini göreceksiniz oraya tıklayıp karşınıza çıkan menüden “kullanıcıyı engelle” veya “bu kullanıcıdan gelen tüm gönderileri yoksay” seçeneğine dokunun. Bu dokunmadan sonra ise ekranda size emin olup olmadığınızı hatırlatan bir mesaj çıkacaktır bu mesaja “evet” eminim derseniz o kişinin size direk olarak mesaj atmasını önlemiş olacaksınız. Buraya kadar anlaşılmış olduğunu düşünüyorum ve rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak bundan bir müddet sonra sıkıldınız ve o kişinin size mesaj atabilmesine karar verdiniz o zaman yapmanız gereken şey de çok basit bu engellemeyi kaldırabilme şansınız var.

Instagram mesaj engelleme Nasıl kaldırılır?
Burada yeniden ana sayfaya geleceksiniz. Ve direk mesaj düğmesine basacaksınız karşınıza çıkan ekrandan engellemiş olduğunuz kullanıcıyı seçerek 3 nokta düğmesine yeniden basın sonra açılan menüden “kullanıcının engelini kaldırma” düğmesine dokunun. Yine aynen sizi uyaracaktır sizde emin olduğunuzu belirtirseniz engelleme kalkacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak 2016 başlıklı yazı da Çalınan hesabımı, geri nasıl alabilirim? ve Instagram Hesap Güvenliği hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.