Instagram Şifre Değişimi Sonrası Çıkış Yapar Mı?

Instagram Şifre Değişimi Sonrası Çıkış Yapar Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram’ın geliştirmiş olduğu alt yapı sayesinde artık şifrelerimiz daha güvenli bir şekilde saklanmaya başlamış durumdadır, Instagram uygulamasını kullanarak sizlerde arkadaşlarınızın nerede ne yaptıkları konusunda haberdar olabilir bir nevi arkadaşlarınızın profillerini takip ederek onları hızlıca takip edebilirsiniz. Instagram uygulamasının bir diğer iyi yönü ise mesajlaşma özelliğinin olmasıdır. Mesaj özelliğini sizlerde kullanarak Instagram üzerinden hemen istediğiniz kişiler ile iletişime geçebilirsiniz, iletişime geçtiğiniz kişilere özel olarak fotoğraf gönderebilir ve mesaj üzerinden fotoğraf alabilirsiniz. Gizlilik konusunda önemli bir noktada yer alan Instagram‘da eğer sizler hesap güvenliğinize önem veriyorsanız ve uzun zamandır şifre değişimi yapmadıysanız bir an önce şifre değişimi yapmanızı tavsiye ederiz. Bir çok kişinin aklında Instagram şifresini değiştirdikten sonra “acaba arkadaşımın telefondan giriş yapmış olduğum hesabım çıkış yapmış mıdır” şeklinde sorular yer almaktadır. Bugün sizlere çok popüer olan Instagram uygulamasında şifre değiştirdikten sonra diğer cihazlardan çıkış yapar mı konusunda biraz bilgiler vermek istedim. Eğer sizlerde herhangi bir kişinin telefonundan Instagram heasbınızı açtıysanız ve çıkış yapmayı unuttuysanız çıkış yapabilmek için şifrenizi güncellemeniz yeterli olacaktır. Farklı cihazlardan Instagram hesabınızı hemen kapatmak, onların erişimini kesmek istiyorsanız şifre değişimini sizlerde kullanarak hızlı bir şekilde Instagram hesabınızı diğer cihazlardan giriş yapmış olduğunuz hesabınızı kolaylıkla o telefonlardan çıkartabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Aynı durum Facebook için de söz konusu mudur? Telefonda şifre değişikliği yaptım. Ancak önüme “diğer cihazlarda oturumu kapat vs.” şeklinde bir uyarı gelmeden Şifre değişikliği tamamlandı. Bu durumda diğer cihazlardan çıkış yapılmış mıdır? Şimdiden teşekkürler

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, tabi ki şifre değiştirdikten sonra size bir bildirim gelmektedir. Diğer oturumları kapat seçeneğini kullanarak diğer oturumlarınızı kapatabilirsiniz, eğer ki bu kısım gelmediyse Ayarlar >> Güvenlik >> Açık Olan Oturumları kontrol ederek buradan iptal edebilirsiniz.

 2. şifre değiştiğinde direk çıkış yaparmı

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, evet siz şifrenizi değiştirdikten sonra eğer ki hesabınız birden fazla mobil cihazda açılmış ise otomatik olarak o kişileri atacaktır ve onlardan yeni şifrelerini girmelerini isteyecektir. Bunun için şifre değiştirirken iyi düşünmeniz gerekmektedir ve ayrıca bir diğer dikkat etmeniz gereken unsur ise şifre değiştirdikten sonra bir başka kişi Facebook ile hesabı bağlamış mı bağlamamış mı bunu da kontrol ederseniz hesabınız daha güvenli bir hale bürünmüş olacaktır.

 3. Sağol admin gerçekten de oldu

 4. Başka sitelerden de araştırdım çıkış yapmaz diyor hangisi doğru

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, şifre değiştirildiği takdirde diğer bağlı olan cihazlardan otomatik olarak çıkış yaptırılır. Akış yenilenemedi diyerek karşı tarafı Instagram’dan atacaktır. Bu durum karşısında karşı tarafta otomatik olarak çıkış yapmış olacaktır. Bunu siz kendiniz de deneyebilirsiniz, mevcut Instagram hesabınızın şifresini tarayıcı üzerinden değiştirin ve sizi Instagram uygulamasından atacaktır. Veya bir arkadaşınızın telefonunu kullanarak Instagram uygulamasına girip şifre değiştirin ve şifre değiştirdiğiniz zaman sizin kendi telefonunuzdan çıkış yapacaktır. Umarım anlatabilmişimdir efendim.

 5. Teşekkürler bunun cevabını arıyordum.