Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Popüler olmaya yüz tutmuş olan uygulamalardan olan Instagram uygulamasında son gelen tasarım güncellemesinin ardından çok eleştiriler alsa dahi bir çok kişi yine usanmadan kullanmaya devam etmektedir. Tasarım görüntüsü şuan için göze hoş gelmese de, uygulamalar listesinde eski görüntüsüne sahip olan Instagram uygulamasını arasak dahi bir türlü bulamadığımız yeni Instagram uygulaması artık eskisine göre daha farklı bir şekilde çalışmaktadır. Yeni güncellemeler ile birlikte artık birini engellediğimiz vakit o kişi ile olan konuşmalarımız kalıcı olarak Instagram tarafından otomatik olarak silinmektedir, ne yazık ki Instagram uygulamasında silinen mesajlarınızı yedeklemediyseniz maalesef ki bunu geri getiremezsiniz. Instagram’a gelen bu özellik bir çok kişi tarafından bilinmemektedir, bunun için önceden bir kişiyi engellediğimiz zaman onunla olan mesajlarımız duruyor iken şimdi engellediğimiz zaman onunla olan sizdeki konuşmasını silinmesine neden olmaktadır. Instagram’ın geliştirdiği alt yapı ile eski sistemi geride bıraktığı bir geçmiş ile Instagram günümüzün popüler uygulaması olmaktan vazgeçmiyor. Peki, Instagram’da silinen mesajlar geri gelir mi? Mesajlar nasıl yedeklenir merak ediyor musunuz?

Instagram’da silinen mesajlarınız maalesef ki herhangi bir yere yedekleme yapmadığınız sürece geri gelmez. Lakin siz kendi mesajınızı sildiğiniz zaman karşı tarafta da silinmeyecektir, yani karşı tarafın gelen kutusunda sizinle olan konuşmalar halen duracaktır. Instagram’a gelen bu DM özelliği zamanlarında biriyle konuştuğumuz olan konuşmayı sildiğimiz de otomatik olarak karşı tarafta da silinmekteydi lakin bu sistem  şuan için geçerli değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Mesajlarımı Nasıl Yedekleyebilirim?

Artık not almak, herhangi bir sözü kağıda yazmak yerine hemen skrinşat (screenshot) yapmanız yeterli olacaktır. Günümüzde bir çok kişinin yazmak yerine kullandığı not alma sistemini sizlerde Instagram’da DM’lerin ekran görüntüsü alarak yedekleyebilir ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde maalesef ki Twitter’da ve ya Facebook’ta bulunan yedekleme sistemi şuan için Instagram için geçerli değil.

Karşı Taraftaki Mesajlarımı Nasıl Silebilirim?

Evet, artık böyle bir şey mümkün değil lakin bir kaç istisnalar mevcut. Instagram’a gelen güncellemelerden sonra bir kişideki olan konuşmalarınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, o kişinin sizi engellemesini sağlamanız durumunda o kişideki mesajlar silinecektir lakin o kişi sizin engellenizi kaldırdıktan sonra mesajlarınız geri gelecektir bunun için o kişi sizi engelledikten sonra hesabınızı silmeyi unutmayın. Instagram’da bir kişi tarafından engellendiğiniz zaman onun gelen kutusunda yer alan konuşmanızın silinmesine neden olacaksınız. Lakin o kişi sizin engellinizi kaldırdıktan sonra, konuşmalarınız tekrardan gelecektir o kişi sizin engellenizi kaldıramaması için hesabınızı silmeyi unutmayın.

Karşı tarafın sizi 1 kereliğine engellemesi durumunda onunla olan mesajlarınızın o kişinin DM kutusundan silinmesini sağlayabilirsiniz, bu özellik geçtiğimiz son Instagram güncellemesinde gelmiştir ve pek bilinmeyen özelliklerdendir. Eğer sizlerde daha fazla Instagram hakkında bilgi sahibi olmak ve Instagram’ın şifrelerini öğrenmek istiyorsanız mutlaka alt kısımdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Ve ayrıca Instagram’da silinen mesajları geri getirmek istiyorsanız da bunun için maalesef ki bir bardak su içmeniz yeterli olacaktır, Instagram’da silinen mesajlar geri gelmemektedir. Önceden x kişisi ile olan konuşmalar önbellek sayesinde geliyor iken şuan için bu işlemler geçerli değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhaba bsy sormak istiyorum engelledigim kişi bana nasıl msj gönderebilir bildirim geliyor ve ben engeli kaldırdıktan sonra bi iki saniye içinde msj açılıyor bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Instagram’da siz bir kişiyi engellediğiniz zaman karşı tarafın mesajları size ulaşmaz lakin karşı tarafın engellini kaldırdığınız zaman karşı tarafın size göndermiş olduğunu mesajlar ulaşır. 🙂 Buda Instagram’ın nazlı cilvesi.

 2. Bişey sormak istiyorum. Modem eğer yedekleme yapıyosa instagram da sildiğimiz mesajlar ip adresinden falan bulunabilir mi ?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, sorunu pek anlamadım ne modemi? Ülkemizde IP adreslerinden adres tespit etme işlemi oldukça zordur bunun için herhangi bir endişeniz olmasın. Sildiğiniz mesajlar Instagram’da herhangi bir yere yedekleme yapmadığı için mesajlarınız güven altında olacaktır.

 3. Ben bir arkadawimin yazisina izin vermedim yani gonderdiyini okunmamiw gibi yapdim wimdi o bana yenide. Yaza bilirmi? Yada yazdini nasil bula bilirim? Ismini bile bilmiyorum

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, ismini bulmanız maalesef ki mümkün değildir. Geri Çevir dediğiniz vakit mesaj otomatik olarak silinecektir.