Instagram Tanıyor Olabileceğin Kişiler Kapatmak

Instagram Tanıyor Olabileceğin Kişiler Kapatmak

Sponsorlu Bağlantılar

Yine ben ve yine Instagram hakkında bir bilgi ile karşınızdayım. Instagram uygulamasında bir kişiyi takip etmiş olduğumuz zaman altında çıkan tanıyor olabileceğin kişiler adı altında Öneriler çıkmaktadır. Öneriler kısmı ile sizin hoşlandığınız olaylar ile bir bağlantısı olan, hemen hemen aynı kişileri takip etmeniz veya lokasyonda (bölgede) oturmanız durumunda sizlere tanıyor olabileceğiniz kişileri sunmaktadır bu sayede sizin var olan ilişkilerinizi sonlandırıp yeni bir ilişkiye başlamanız konusunda zemin hazırlamaktadır. Yani bir nevi sizi, töbe estağfurullah her neyse Instagram uygulamasında bu özelliği kapatmak istiyorsanız yani siz de tanıyor olabileceğiniz kişiler kısmında gözükmek istemiyorsanız hemen telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bir tarayıcı yardımı ile instagram.com adresine üzerinden Instagram hesabınıza güvenle giriş yaptıktan sonra profilinize giderek buradan kapatabilirsiniz. Böylelikle kendinizi daha fazla güvene almış olacaksınız. Instagram’da sürekli olarak birileri tarafından rahatsız edilmemek istiyorsanız aşağıdaki, ayarları yaparak, herkes tarafından fark edilmemenizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca hazır konu açılmışken Instagram uygulamasının web sürümüne gelen güncellemeler ardından artık Instagram daha kullanışlı olmuş durumda.

Daha önceden web üzerinden sadece şifre değişimi ve profil bilgilerini düzenleme / değiştirme imkanı sunan Instagram şimdi bizlere daha fazla imkan sunmaktadır. Daha önceden profil resmi yükleyemezken şuan bilgisayarımızdan profil resmi yükleyebilir ve değişebiliriz. Bunun haricinde eklemiş olduğu Keşfet, takip ettiklerin, takipçilerin gibi özellikler ekleyen Instagram ilerleyen günlerde de bilgisayar kullanıcıları için umarım Mesaj kutusunu da eklerler. Instagram’da tanıyor olabileceğin kişiler kısmında gözükmemek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tanıyor Olabileceğin Kişilerde Çıkmak İstemiyorum

Bir bilgisayardan aldım almanız gerekmektedir ve ya telefonunuzun mevcut tarayıcısını kullanarak tanıyor olabileceğin kişiler kısmında sizlerinde çıkmasını engelleyebilirsiniz. İlk olarak telefonlardan yapmak isteyen arkadaşlar için hemen özet geçelim.

  1. Telefonunuzdan, sürekli olarak kullanmış olduğunuz tarayıcılar(İnternet – Chrome) açıp adres çubuğuna instagram.com yazınız ve ya direk olarak Google üzerinden instagram yazıp instagram.com adresine gidiniz.
  2. Daha sonrada buradan Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek tarayıcı üzerinden Inst
  3. Instagram Tanıyor Olabileceğin Kişiler Kapatmak - Telefondan

    Resimde kırmızı alanda belirtilmiş olan Benzer Hesap Önerileri kısmındaki tiki kaldırarak sizlerde tanıyor olabileceğin kişiler listesinde çıkmamanızı engelleyebilirsiniz.

     

Bilgisayardan Kapatmak İstiyorum

Bilgisayar’dan tanıyor olabileceğin kişiler listesinde çıkmamak için seçeneği kapatmak istiyorsanız bilgisayarınızın tarayıcısından yardım alıp instagram.com adresine giderek Instagram kullanıcı adınız ve şifrenizi doğru giriş yaparak profil kısmından bu seçenekleri sonlandırabilirsiniz.

Instagram Tanıyor Olabileceğin Kişiler Kapatmak

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.