Instagram Yanlışlıkla Birine İstek Gönderdim

Instagram Yanlışlıkla Birine İstek Gönderdim

Sponsorlu Bağlantılar

Popüler uygulamalardan biri olan Instagram uygulamasında bir çok kişinin profili hemen hemen gizlidir. Bir kişinin profilinde yer alan fotoğrafları, videoları yani paylaşmış olduğu gönderileri görebilmek için, profili gizli olan kişinin takipçilerini görebilmek için, profili gizli olanın beğendiği gönderileri görebilmek için o kişiyi takip etmek zorundayız ki bütün yapmış olduğu işlemleri kolaylıkla takip edebilelim. Bugün sizlere Instagram’da yer alan yeni gelen güncellemeler hakkında kısaca bilgiler vereceğim ve ardından birine yanlışlıkla takip isteği yollanınca ne olacağı konusunda bilgiler vereceğim. Instagram’da yer alan büyük özelliklerden biri olan Hesap Ekle özelliğini kullanarak varsa birden fazla Instagram hesaplarınızı ekleyip kolaylıkla diğer hesabınıza bir kere giriş yaptıktan sonra bir uygulama üzerinden bir daha giriş yapmadan hesaplarınızın arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Bu konu hakkında zaten Instagram Hesap Ekle Nedir? Başlıklı yazımızda detaylı bilgiler verdik. Bir diğer yeni gelen özelliklerden biri olan Instagram’da bildiğiniz üzerine daha önceden mesaj gönderebilmek için karşı kişiye fotoğraflı mesaj göndermemiz gerekmekteydi lakin şuan ki yeni gelen sisteme göre bu işlem geçerli değil yani direk olarak istediğimiz kişiye mesaj gönderebilmekteyiz lakin İSTEK Kutusuna düşmektedir. Ayrıca bir diğer yeni gelen özelliklerden biri olan Instagram’da yer alan mesajlaşma sisteminde daha önceden göndermiş olduğumuz mesajı silince karşı tarafa giden mesajlarda siliniyordu lakin yeni gelen sisteme göre artık karşı tarafın mesajları maalesef silinmemektedir yani mesaj gönderirken iyi düşünmeniz gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bugün sizlere Instagram uygulamasında sorulan sorulardan biri olan “birine yanlışlıkla takip isteği gönderdim, geri çektim bildirim gitmiş midir?” şeklinde sorular sorulmaktadır. Instagramda “instagram istek gönderildi” ifadesini geri alınca, isteği iptal edince karşı tarafa bildirim gider mi sorusuna maalesef evet diyerek bir cevap vermek isterim. Lakin bazı istisnalar vardır bunları tek tek aşağıda açıkladım.

 1. Takip isteği gönderdiğiniz kişinin eğer verisi açık ise sizin göndermiş olduğunuz ve daha sonradan vazgeçmiş olduğunuz takip isteği o kişinin telefonunda yer alan bildirim çubuğunda gösterilecektir.
 2. Takip isteği gönderip hemen ardından istekten vazgeçmişseniz ve takip isteği gönderdiğiniz kişinin telefonunda veri paketi kapalı ise yani bir internet sağlayıcısına bağlı değil ise takip isteğiniz o kişiye gözükmeden takip isteğiniz kaybolup gidecektir. Instagram üzerinden karşılaşmış olduğunuz bütün sorunlar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız bana alt kısımda yer alan yorum bölümünden kolaylıkla iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Birine istek attığımızda kabul etmezse o istek kac gun boyunca durur surekli kalir mi

  • Kozbon

   Merhaba efendim, evet karşı taraf isteğinizi kabul edene denk, isteğinizi ret edene denk veya siz isteğinizi geri çekene kadar isteğiniz kalır.

 2. İnstagramdan istek göndermek ne işe yarar

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Instagram’dan bir kişiye istek göndermek o kişiyi takip etmektir. O kişinin paylaştıklarına göz atabilmeniz için istek atmanız gerekmektedir ve göndermiş olduğunuz isteği o kişinin kabul etmesi gerekmektedir.

 3. Merhaba

  Birini yanlışlıkla takip ettim ( hesabı gizli değildi) sonra takibimi hemen geri aldım. Bildirim görmesin diye önce onu engelledim sonrada hesabımı dondurdum bildirim almışmıdır yada hesabımı yeniden açarsam engeli kaldırırsam yine bildirim gider mi

  • Kozbon

   Merhaba efendim, daha sonradan bildirim gitmez lakin o kişi eğer ki veri paketi açık ise veya herhangi bir internet sağlayıcısına bağlı ise bildirim tabi ki anlık olarak gitmiştir. Lakin veri paketi kapalı ve herhangi bir veri sağlayıcısına bağlı değilse bildiriminiz o kişiye ulaşmadan iptal olmuş.

 4. Beni engellemiş birine takip istegi yanlışlıkla gonderip geri çekersem bildirim gider mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, sizi engelleyen kişiye takip isteğinde bulunamazsınız. Instagram uygulaması zaten buna izin vermemektedir bunun için o tatlı canınızı sıkmanıza gerek yok herhangi bir bildirim gitmez.

 5. Merhaba ben birine istek attım fakat sonra hemen geri çekip engelledim benim profilimi görebilir mi?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, eğer ki o esnada karşı tarafın verisi açık ya da herhangi bir Wifi sağlayıcısına bağlı ise bildiriminiz otomatik olarak o kişinin telefonunda yer alacaktır. Lakin bazı istisnalar söz konusudur, örneğin belki de o kişi Instagram üzerinden gelen her bildirimi kapatmış olabilir.

 6. instagramda profilim herkese açık biri takip edip takibi geri çekmiş beğen butonunda bir kişi olarak gözüküyordu fakat içeriğe girince kim olduğunu göstermedi. Nasıl öğrenebiliriz bu durumda kimin takip edip hemen takibi geri çektiğini

  • Kozbon

   Medhabalar efendim bunun için Instafollow uygulamasından destek alabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam sizi son zamanda unflayan yani takibi bırakan kişileri bu uygulama üzerinden görebiliyor ve takip edebiliyorsunuz.

 7. İnstagramda yanlislikla istek attım hemen geri cektim engelledim kullanici adini profil resmini degistirdim gecici olarak da kapattım ne olacak bildirim silinir mi

  • Kozbon

   Merhaba Sude, bildirim herhangi bir şekilde silinmeyecektir profil bilgilerinizi silseniz, değiştirseniz dahi eski bilgileriniz bildirim kısmında yer alacaktır.

 8. Biraz önce hesabı gizli bir kisiye istek gönderdim hemen cekip engelledim . stalk yaptıgım biriydi . onun verisi acık ise bildirim gider biliyorum. Ama ben kullanıcı adımı falan degistirdim bildirim gittiyse simdiki adla mı gitti yoksa önceki adla mı

 9. Ben birine istek attım gece yarısıydı ve mobil veri kullanan birisi yani çok büyük ihtimal ben istek attığımda internete bağlı değildi yine de bildirim gitmiş midir gittiyse çok rezil oldum.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, eğer ki karşı taraf mobil verisi kapalıysa gitmemiştir. Lakin mobil veri açık ya da herhangi bir wifiye bağlıysa sıkıntı büyük. 🙂

 10. merhaba . Ben instagramda birini ekledim. Sonra engelleyip instagramdaki profil adimi degistirdim.Bildirim gittiyse eger eski adimla mi gidecek yoksa degistirip yazdigim yeni adimla mi ? simdiden tesekkurler

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Instagram’da giden bildirimi geri çekemediğiniz gibi giden bildirimi düzeltme gibi bir şansınız yoktur. Mesela olayı hemen şu şekilde özetleyelim, bildirim gönderirken profil resminizin olmadığını normal default olan fotoğrafın olduğunu varsayalım. Siz karşı tarafa bildirim gönderdikten sonra yeni bir profil resmi eklerseniz veya bilgilerinizi(Kullanıcı adı, profil adı vs.) değiştirirseniz bile giden bildirimde eski bilgileriniz yer alır. Lakin o bildirime dokunan kişi sizin profiline direk olarak erişecek ve otomatik olarak yeni bilgileriniz ile sizi tanıyacaktır.

 11. Birine istek yolladim birkaç saniye içinde kaldırdım yine de gitmiş mıdır hikayesini okuduğum bunu da öğrenebilir mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, evet karşı tarafın hikayesini açtığınız karşı tarafın “hikayelerimi kim okudu” kısmından hikayelerini okuyan kişilere erişebilirsiniz. Bu durum için yapabileceğiniz maalesef ki bir alternatif yol yok. İstek olayına gelecek olursak, göndermiş olduğunuz anda karşı tarafın telefonu herhangi bir internete bağlı ise yani telefonun veri paketi açık veya WİFİ’ye bağlıysa bildirim gitmiştir. Bildirimde kimin istek attığını görebilir lakin gelen isteklere baktığında sizin isteğiniz ile karşılaşmaz.

   • Karşıdaki kişi onun hikayesini okuduğumu nasıl öğrenebilir yada ben birinin hikayemi okuduğunu nereden öğrenebilirim bildirim mi geliyor

    • Kozbon

     Merhabalar, bir kişinin hikayesini okudunuz zaman o kişi kendi hikayelerini açtığı zaman kimlerin okuyup okumadığını görebilir. Hikayeye bakanlar kısmı mevcuttur.

 12. ben bakmamam gereken birinin sayfasına baktım herşeyi yapmama rağmen hala arama butonunda başlıca kısmında yada birini etiketlerken o kişinin isminde geçen bir harfi bile yazsam o kişi çıkıyor tamamen silinmesi için ne yapabilirim ?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bir kere bakmanız durumunda onu Instagram loglamamaktadır. Yani arama geçmişini silmeniz yeterli olacaktır, bunun için Instagram’dan profilinizi açıp sağ üst köşede üç nokta işaretinden hesabınızın arama geçmişini silebilirsiniz. Bu durum karşısında hızlı bir şekilde o kişiyi aramalardan kaldırabilirsiniz. Eğer ki kişi kalkmıyor ise ve telefonunuz Android ise telefonunuzdan Instagram uygulamasına ait bütün bilgileri (klasörler dahil) silerek bu işlemden başarılı sonuçlar elde etmiş olursunuz. 🙂

 13. İnstagramda profili açık birinin hikayesine baktım . ( bakmamam gereken biriydi ) sonrada yanlısıkla takip istegi gönderdim hemen geri cekip engelledim hikayemi gizle vardı onu da gizledim simdi o kisiye bildirim gitmismidir ? Gitsede ben onu engelledim hesabımı görüntüleyebilir mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bir kişinin hikayesini açtığınız vakit direk olarak o kişiye bildirim gider yani sizin o kişinin hikayesini okuduğunu görebilir. İstek gönderdiğiniz vakit eğer ki o kişinin telefonu Wifi’ye bağlı veya mobil verisi açık ise bildirim gitmiştir. Engelleseniz dahi bu yapılan işlemler geri alınmaz ve geri getirilemez.

 14. Merhaba ben profili disariya acik bi kisiyi yanlislikla ekledim arkasina hemen engelledim iletim gitmismidir bunu dier arkadaslarimda yaptim onlara gitmedi acaba ona gitmismidir.

  • Kozbon

   Merhaba Nazlı, istek gönderdiğiniz kişi veya takip etmiş olduğunuz kişinin telefonu wifiye bağlı veya herhangi bir mobil veriye bağlı ise otomatik olarak bildirim gitmiştir. x kişisi sizi takip etti diye veya x kişisinden takip isteğiniz var diye.

 15. Hayir yanlis anladiniz. Demek istedigim benim instagram hesabim baskasinca acik ona benim etiketlendigime dair bildirim gider mi

  • Kozbon

   Merhaba efendim, sizi bir kişi kendi fotoğrafına etiketliyorsa ve etiketlenmiş olduğunuz fotoğraf herkese açık ise evet görebilirler.

 16. Beni birisi instagramda bi fotografin altinda yoruma etiketledi ve ben o kisiyi engelledim. Hesabimda arkadasimda acik ama onun interneti kapaliydi actiginda onada bildirim gider mi?

  • Kozbon

   Merhaba efendim olayı anlamadım. Sizi bir başka kişi, bir başka kişinin paylaşmış olduğu bir gönderiye etiketlemiş. Sizde o sizi etiketleyen kişiyi engellediniz ve siz de gönderinin sahibine herhangi bir bildirim gidip gitmeyeceğini soruyorsunuz doğru mu anladım? Sizi etiketlenen kişiyi herhangi bir şekilde engelleyemez bir anlam ifade etmeyecektir, fotoğrafın sahibine her gitmiştir bu durum için üzgünüm Kendinize iyi bakın.

 17. Mrblar dm den msj atip karsi taraftan gorulmeden silip engelledim sonraa engeli kaldrdim benim msjim iletilirmi ve bana msj atarsaa engeli actigim zaman gelirmi cvbiniz icin tsk ederim

  • Kozbon

   Mert Merhaba efendim Instagram’da bir kişiye mesaj attıktan sonra mesajı sildiğiniz vakit karşı tarafın gelen kutusundan maalesef ki silinmemektedir. Lakin mesajın üzerine uzun basıp mesaj gönderimini iptal etseydiniz karşı tarafın gelen kutusundan mesajınızı silebilirdiniz. Karşı tarafın size mesaj gönderebilmesi için o kişiyi engellememiş olmanız gerekmektedir

 18. “Instagram” uygulamasında ‘gizli hesap’ olan profillere istek gönderdiğimiz hemen onay gelmiyorsa o hesabı unutabiliyoruz, peki sonradan gönderilen isteklere nasıl ulaşabiliriz? Dolaylı yoldan bunu görmemiz mümkün mü ya da böyle bir özellik gelecek mi? Teşekkürler!

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Instagram’da daha önceden bu soruyu araştırdım lakin sonuç elde edemedim. Instagram’da istek gönderdiğiniz kişileri şuan için bulamamaktayız.

 19. merhaba bir arkadas bana istek attı.ben istegi yok saydim…simdi istegi kabul etmek istiyorum nasil kabul edebilirim

 20. Merhaba, birine arkadaş isteği attım 2 gün önce fakat kabul etmedi 🙁 , arkadaş istğimi geri çekmek istiyorum . İsteği gri çektiğimde ‘ isteği geri çekti ‘ gibi bildirim gidiyor mu?

  • Kozbon

   Merhaba Ahmet, hayır lakin o kişinin gelen istekler kutusundan sizin adınız olmadığını fark edince anlayacaktır. Lakin herhangi bir bildirim gitmeyecektir ama fark edilir.

 21. Daha az veri kullan secenegini sectigimde videolarin otomatik acilmadigini soylediler yalniz hicbir ise yaramadi kotamin katilinden nasil kurtulabiliriz bunun baska bi yolu yok mudur ?

  • Kozbon

   Merhaba Seda maalesef ki Instagram uygulaması her ne kadar çok işimize yarasa da tam veri paketlerimizin düşmanı. Bunun için tam kesin bir sonuç maalesef ki yok. Bunun için bir Wifiye bağlandıktan sonra İnstagram kullanmaya öyle devam etmek en doğru seçenek olacaktır.

 22. merhaba ben yanlışlıkla birine istek attım sonra geri çektim hesabımı dondurdum bildirim yinede gidermiki :((

 23. Meraba bir sey sormak istiyorum
  instagramda kayitli olan birini ismiyle bulamiyorum bende numarasi var nasil bir isimle kayitli oldugunu bilmiyorum onu bir sekilde instagramda bulma sansim var mi? Yardimci olursan çok sevinirim.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, demiş olduğunuz sistem Facebook için geçerli lakin Instagram’da direk şifre sıfırlama kullanıcısı doğrulaması yapılmadan direk olarak o numaraya kullanıcı adını / kullanıcı bilgilerini göstermeden sıfırlama bilgilerini göndermektedir. Maalesef dediğiniz işlem işe yaramamaktadır.