Instagram Yeni Arama Sistemi

Instagram Yeni Arama Sistemi

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yerinde durmuyor ve WhatsApp’ta yapmış olduğu kıyak çalışmaların üzerinden yeni hedefi Instagram oluyor. Instagram uygulamasının da gelişmesine imza atan Mark, ilerleyen zamanlarda Instagram’ın arama sistemine el atarak artık kullanıcıların daha rahat, daha hızlı bir şekilde kesin sonuç verecek bir biçimde arama sistemini düzenliyor. Instagram aramalarında artık takipçisi çok olan kişiler üst sıralarda çıkacaktır, bununla kalmayan Instagram yeni yapacağı çalışmalarında artık arama kısmında kimin kaç takipçisi var onu da belirtecek. Daha fazla kapsamlı sonuç verecek olan Instagram’ın bu gelişiminin ardından artık daha kullanışlı olacak olan Instagram 2016 yılında bir çok değişikliğe ve yeniliğe şahit olacağız. Sadelikten yana olan Instagram uygulamasını bence en büyük eksiği olan masa üstünden mesajlaşamama özelliğini de ekleseler tadından yenmez. Oldukça çok ihtiyaç duyulan gereksinimlerden biri olan bilgisayar üzerinden Instagram mesajlaşma seçeneğini zaten daha önceden farklı yollar üzerinden anlatmıştım daha fazla detaylı bilgi için Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak makalemize göz atabilirsiniz. Bunun haricinde sizlere Instagram aramasında yeni gelecek olan özelliklerden kısaca detaylı bir şekilde bahsedeyim.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram Yeni Özellikler Nedir?

 • En son yeni gelen güncellemenin ardından Arama kısmında paylaşılan videoaları daha düzenli ve daha sıralı bir şekilde izlemek istiyorsanız ilk sırada çıkan VİDEOLAR seçeneğine dokunarak kolaylıkla Arama’da ön plana çıkan videoaları izleyebilirsiniz. Oldukça çok etkileyici olan bu yeni gelen VİDEOLAR özelliği ile parmağınızı aşağı yukarı yaparak videoalar arasında kolaylıkla geçişler yapabilirsiniz ve böylelikle arama’da öne çıkan videoaları kolaylıkla izleyebilirsiniz. Ve ayrıca videoalar otomatik olarak kendiliğinden geçmektedir, bu VİDEOLAR seçeneğinden çıkmak için telefonunuzun geri tuşuna basarak ya da sol üst köşede yer alan çarpı işaretine dokunarak kapatabilirsiniz.
 • Instagrama eklenecek olan özelliklerden biri olan kapsamlı arama özelliği sayesinde arama kısmına yazacağınız bir kişinin listelenme sıralaması;
  • Sizi takip eden ya sizin takip ettiğiniz kişiler üst sırada çıkacaktır.
  • Daha önceden sizin bulunduğunuz bölgede, size en yakın yerde bir konum paylaşan kişilere göre sıralama yapılacaktır.
  • Hangi kullanıcının takipçi sayısı çok ise ona göre sıralanacaktır.
  • Fotoğraf, video paylaşma sıklığına göre değişmeler söz konusu.

Yani uzun lafın kısası, Instagram bizler için zaman kazandıracak yenilikler getiriyor. Bizim işimizi kolaylaştırmak isteyen Mark Zuckerberg ve ekibi gece gündüz demeden aralıksız olarak çalışmaktalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Aramada bi kisiye baknca altnda senin takip ettiklernden kimin takip ettiği yaziyor . Ama bende onceden aradğm ve aramadigim halde ilk siralamada cıkan kisiler var nedeni ?