Instagram’da Beni Takip Edeni Nasıl Kaldırabilirim?

Instagram'da Beni Takip Edeni Nasıl Kaldırabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yıl önce yayınlanan Instagram 21 Nisan 2012 tarihinde Facebook tarafından satın alınarak daha çok geliştirilerek daha farklı bir ortam sunarak her geçen gün daha fazla büyümekte. Instagram fotoğraflarını kolay bir şekilde paylaşmasında yardımcı olan Instagram uygulaması sayesinde her gün yeni bir arkadaşımız oluyor, bununla kalmayan Instagram uygulaması arkadaşlarımızı kolaylıkla takip etmemize de yardımcı oluyor. Eski sevgilimizin, yeni sevgilisinin yeni fotoğraflarından anında haberdar olmamıza yani kısaca takip edebildiğimiz bu uygulama sayesinde artık her şeyden daha çabuk haberdar olabiliyoruz. Her geçen gün daha fazla büyümekte olan, daha fazla gelişmekte olan Instagram uygulamasında sorulan sorulardan biri olan; beni takip eden kişinin beni takip etmemesini nasıl sağlayabilirim, beni takip eden birinin takibini nasıl kaldırabilirim, beni takip eden birini engellesem ne olur gibisinden sorulara kısaca detaylı bir şekilde bilgiler vereceğim. Öncelik olarak Instagram uygulamasında birilerini engellemek oldukça iyi bir davranış değil, siz birilerini engelleyince bu kişiler kimlerin engellediğini görebiliyor bunun için önünüze gelen herkesi engellemeyin ilerde rezil olabilirsiniz ve arkanızdan konuşulabilir bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Hadi şimdi gelin sizlere Instagram’da beni takip edeni nasıl kaldırabilirim sorusunu yanıtlayayım.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram uygulamasında sizi takip eden bir kişinin sizi takip etmemesini sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken tek işlem o kişinin profiline giderek sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunarak karşınıza gelen seçenekler arasında birinci sırada yer alan Engelle seçeneğini kullanarak kişiyi engelleyiniz. Karşınıza çıkan uyarı panelinde bu kişiyi engellemek istiyor musunuz sorusuna Evet, eminim engellemek istiyorum seçeneğine dokunarak bu kişiyi engelleyiniz. Bu işlem sonucunda sizi takip etmekte olan kişi artık sizi takip edemiyor, kişi sizin bu yaptığınız işlemi fark etmemesi için yapmanız bir diğer işlem ise kişinin engelini kaldırmak olacaktır. Kişinin engelini kaldırırsanız karşı taraf bu durumdan habersiz olacak ve sizin bu yaptığınız işlem hakkında herhangi bir bilgiye sahip olamayacaktır kendi kendine unfladığını (takip etmekten vazgeçtiğini) düşünecektir.

Instagram’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?

Instagram uygulamasının bir çok yardımcı uygulamaları sayesinde artık Instagram eskisinden daha keyifli, bizleri takip etmeyenleri gösteren uygulamaların geliştirdiği özelliklerden biri olan bizleri engelleyen kişileri kolaylıkla görebilmekteyiz. Bizi engelleyen kişileri görebilmek için şuan Google Play’in en çok kullanılan uygulamalarından biri olan instafollow for instagram uygulamasını telefonunuza indirip Instagram hesabınızla güvenle giriş yaptıktan sonra kolaylıkla sizleri engelleyen, takip etmeyenleri görebilirsiniz.

Beni Takip Etmekten Vazgeçtikten Sonra Yine Takip Edebilir Mi?

Sizi takip etmekte olan bir kişiyi engelleyip, engelini kaldırdıktan sonra kişi artık sizi takip etmeyi bırakır. Lakin ilerleyen zamanlarda sizi takip etmekten vazgeçtiğini görünce size tekrar istek gönderebilir ve ya takip edebilir bunun için profilinizi kilitlemeyi unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. İnstagramda beni takip ediyor sonra takibi bırakıyor nasıl görcem en o kisiyi onayliyorum takip istegini sonra takibi bırakiyor ? Kafayı yemişler yardım edin lütfen

  Yardim.bekliyorum

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Instagram üzerinden sizleri takip etmeyen kişileri nasıl göreceğiniz konusunda bir bilgi mi almak istiyorsunuz? Telefonunuz Android ise, telefonunuza kuracağınız takip etmeyenleri bulma uygulaması sayesinde sizleri takip etmeyenleri kolaylıkla bulabilirsiniz. (InstaFollow for Instagram adlı uygulamadan destek alabilirsiniz.)

 2. İnstagramda istemediğim bir kullanıcı beni takip ediyor engellediğim halde takip ettiklerinin içinde kabak gibi çıkıyorum. sorun şu ki başka kişileri engellediğim zaman böyle bir sorun yaşamıyorum sadece belli bir kullanıcıda var. defalarca şikayet ettim sorun bildirdim ama nafile bu durumda sizce ne yapabilirim çok rahatsız edici bir durum.

  • Kozbon

   Merhaba efendim, sizi gayet iyi anlıyorum. Engellediğiniz kişi sizi takip etmekten çıkıyor, lakin siz onun profiline girip takip ettikleriniz de baktığınız zaman kendinizi görürsünüz. Bu hata tamamen Instagram’dan kaynaklanan sorundur. Kişiyi engelledikten sonra sizi takipten çıkacaktır, takip ediyor olarak gözükme sorunu ise tamamen Instagram’dan kaynaklanmaktadır. Bu sorun ilerleyen saatlerde otomatik olarak düzeliyor zaten.

 3. Insgramda engelledigim kişi halen beni takip ediyormus gibi gözüküyor ve bu sorun ne zaman geçecek lütfen cevap Verin

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bu durum sizde herşey normalmiş gibi gösterir iken bir başka profil de baktığınız vakit o kişiyi takip ediyor olarak gözükmeniz durumunuz Instagram uygulamasının hatasından, kaynaklanmaktadır. Bu duruma maalesef bir çözüm bulabilmiş değiller bunun için yapabileceğiniz maalesef başka bir alternatif yol yok 🙁

 4. Merhaba, instagramda engellediğim kişinin profiline baktığımda halen takipçilerinde görünüyorum. Bu hileli bir durum mu? Engellediğim kişi beni takip ettiğini mi sanıyor? Nasıl düzelir bu durum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler….

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, hayır bu durum Instagram’ın alt yapısından kaynaklanmaktadır. Bunun için sizlerin yapabileceği maalesef ki bir olay yok bu durum ilerleyen zamanlarda düzelecektir.