Instagram’da Engellediklerimi Görebilir Miyim?

Instagram’da Engellediklerimi Görebilir Miyim?

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram uygulaması her gün daha fala gelişmeye devam ediyor, bugün ise sizlere Instagram uygulamasına gelen özelliklerden olan “Engellediklerim” özelliği hakkında bilgi vermek isterim. Biliyorsunuz ki bundan öncesine kadar Instagram uygulamasında engellediğiniz kişileri göremiyordunuz, engellediğiniz kişileri takip edebilmek için onların engellerini tekrardan kaldırabilmek için kullanıcı adını unutmamanız gerekmekteydi. Lakin 10.08.2016 tarihinde gelen güncellemeler sonucunda artık Instagram uygulamasında engellemiş olduğunuz kişileri bile kolaylıkla görebilirsiniz. Instagram’da engellediğiniz kişileri görebilmek için ilk olarak son sürüm Instagram uygulamasını kullanmanız durumunda Instagram’da engellemiş olduğunuz kişileri görebilirsiniz. Instagram uygulamanız güncel ise ilk olarak Instagram profilinizde yer alan sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun ve ardından burada yeni eklenen seçenekler arasında “Engellediklerim” seçeneğini göreceksiniz buraya dokunarak Instagram’da engellediğiniz kişileri liste halinde herhangi bir program kullanmadan görebilirsiniz.

Instagram profilinizi açınız > Sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun > Buradan Engellediklerim kısmına dokunun.

Instagram profilinizi açınız > Sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun > Buradan Engellediklerim kısmına dokunun.

Ve engellediğiniz kişileri göreceksiniz. Buradan engellini kaldırmak istediğiniz kişilerin profiline giderek engellini kaldırabilirsiniz.

Ve engellediğiniz kişileri göreceksiniz. Buradan engellini kaldırmak istediğiniz kişilerin profiline giderek engellini kaldırabilirsiniz.

Instagram’da Engelleme Nasıl Yapılır?

Eğer sizleri sürekli birileri rahatsız ediyor ise hiç düşünmeden direk basın engellemeyi, bunun için sizleri rahatsız etmekte olan kişileri engellemenin tek kolay yolu o kişinin profiline giderek sağ üst köşede bulunan seçenekler işaretine dokunun ve gelen ayarlar bölümünden bu kişiyi kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Engel Nasıl Kaldırabilirim?

Instagram’da engellediğiniz kişinin profiline giderek profilinde ENGELLEMEYİ KALDIR seçeneğine dokunarak engellediğiniz kişinin engellini kaldırabilirsiniz.

-Alt kısımdaki bilgiler güncelleme öncesine aittir.-

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhabalar, alttaki arkadaşın da dediği gibi engellediğim kişi hala isminin ilk harfini bile yaZsam arama kısmanda başlıca olarak ilk sırada çıkıyor. Engelli olduğu halde! Dediğiniz gibi arama butonundan üzerine uzun basıyorum ama gizle diye bir sekme çıkmıyor. Ne olur yardım edin 🙁 bu arada appel kullanıcısıyıö fark eder mi????

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, İOS hakkında pek bilgim yok sizleri yanlış yönlendirmek istemem. Android kullanıcılarda şuan o kişiyi aramada üzerine uzun bastığınız vakit GİZLE seçeneği çıkmaktadır. Gizle seçeneğini kullandığınız vakit otomatik olarak o kişiyi gizler ve o kişinin tam kullanıcı adını yazmadığınız sürece aramalarda kesinlikle gözükmez. Dediğim gibi İOS hakkında pek bilgim yok, engellemeniz herhangi bir anlam ifade etmez.

 2. merhaba. engelledigim kişiyi hala görüyorum. yeni sürümle alakasi oldugunu ogrendim ama ben kesinlikle gormek istemiyorum.ne yapmam lazim.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, engellediğiniz kişiyi görmeniz tabi ki mümkün. Arama kısmında halen çıkıyor ise, kişinin üzerine uzun basın ve çıkan seçenekler arasında Gizle diyerek kişiyi aramalarda tamamen gizleyebilirsiniz.

 3. INSTAGRAM VE GOOGLE PLAYI DEFALARCA GÜNCELLEDİĞİM HALDE, ARKADAŞLARIMIN TELEFONUN AÇTIĞIM HALDE BENIM PROFILIMDE ENGELLENEN KULLANICALAR BUTONU ÇIKMIYOR. LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  • Kozbon

   Merhabalar Cihan, şuan kullanmış olduğum sürüm: 9.7.0 bu sürümde engellenen kullanıcılar mevcut. Test kullanıcı olarak bu sürümü kolaylıkla kullanabilirsiniz, Google Play üzerinden Instagram uygulamasını bulunuz ve alt kısımda Beta Kullanıcı Kaydı yer almaktadır bu kısımdan kolaylıkla işlemlerinizi yapabilir ve sizlerde beta kullanıcı olarak bu sürüme kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ve ayrıca son olarak beta kullanıcı olarak bir çok özelliklere ilk sizler sahip olabilirsiniz.

 4. Instagramda engellediğim kişinin öyküsüne baksam izlenenlerde görülür müyüm

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, Instagram’da bir kişiyi engellediğiniz vakit o kişiye ait herhangi bir bilgiye ulaşamazsınız. Bu bilgiler, o kişinin takip ettiği kişilere, o kişiyi takip eden kişilere ve hikayelerine ulaşamazsınız. Hikayelerine ulaşamadığınızdan dolayı maalesef ki izlenenlerde görünmezsiniz 🙂

 5. bende gozukmuo engellenen kullanıcılar dıe şik sons surum hattaga ama yınede orda yok dıyer hesabıma gırıom orda var ama dıyerınde yok napabilirım yardımcı olursanız sevınırım sımdıden 🙂

  • Kozbon

   Merhabalar Harun, bu özellik şuan için bende mevcut. Lütfen bunu görebilmek için beta kullanıcı olup tekrardan Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden kurunuz lütfen.

   • Engellediklerimi hala goremiyorum son sürümümde yuklu. Arkadasin dedigi gibi diger hesabimda goruyorum ama bi baska hesabimda goremiyorum. Kac kez instagrami silip yukledim ama olmadi. Beta kullanıcı nasil olunuyor

    • Kozbon

     Merhabalar efendim, Beta kullanıcı olabilmek için; Google Play’de Instagram uygulamasını bulunuz ve alt kısımlarda TEST Kullanıcı yer alır buradan TEST KULLANICISI OL diye ibare yer alır bu kısımdan kolaylıkla beta kullanıcısı olabilirsiniz. Beta kullanıcısı olduktan sonra telefonunuzdan Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden kurmanız durumunda otomatik olarak son sürüm (herkese gelecek olan sürümlere) ulaşabilirsiniz.

 6. Instagram da engellediğim kişinin fotoğrafını yanlışlıkla beğendim bildirim gidermi??

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, engellemiş olduğunuz kişinin bir fotoğrafını beğenemezsiniz. Bunun için endişe etmenize gerek yok, hatta test etmek istiyorsanız da bizi Kozboncom olarak Instagram üzerinden bulup engelleyip ardından herhangi bir gönderimizi beğenerek test edebilirsiniz. 🙂 Güzel soru için teşekkür ederim.

 7. Ya bende o buton yok yano engellenen kullacılar diye bisey gözukmuyor neden acaba ?

  • Kozbon

   Merhaba Hasan, büyük bir ihtimal ile eski bir sürüme sahip olan Instagram uygulamasını kullanmaktasınız, bunun için Instagram’a ait olan son sürüm uygulamasını kullanmaya özen gösterin. Instagram’ın yeni özelliklerini takip etmek istiyor ve sizlerde yeni gelen bütün özellikleri ilk kullanmak istiyorsanız Instagram uygulaması BETA kullanıcısı olabilirsiniz. Beta kullanıcısı olabilmek için Google Play üzerinden hangi uygulama için beta kullanıcısı olmak istiyorsanız o uygulamayı bulup uygulama bilgilerinde yer alan BETA Kullanıcı seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

 8. İnstagramda bir fotoğrafı beğenenler sıralaması nasıl belirleniyor? Bende belli kişiler hep üstte yer alıyor. Bunun bir sebebi var mıdır?

  • Kozbon

   Merve efendim, beğenen kişiler sizinle alakadar olma ihtimali yüksek olan kişilere göre sıralanmaktadır. mesela o belli kişilerde dediğiniz kişilerin profillerine sıkça girdiğiniz için veya o kişi ile ortak kişileri takip ettiğiniz için o kişiler ilk sırada çıkmaktadır teşekkür ederim.