Instagram’da Engelli Kaldırınca Mesajlar Gider Mi?

Instagram'da Engelli Kaldırınca Mesajlar Gider Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzün gençleri tarafından vazgeçilmez olan uygulamalarından olan Instagram ile bir çok kişi yeni arkadaşlıklar edinmektedir, bunun haricinde bir çok kişinin gelir kapısı olan Instagram üzerinden bir çok kişi de butik satışlar sayesinde daha çok müşteriye ulaşmaktadır. Alıcıyı ve satıcıyı bir noktaya getiren Instagram dünyasında eminim ki bir çok kişi de yeni aşklara, yeni günlere yelken açmıştır. Ve yine eminim ki Instagram sayesinde bir çok ilişki de okyanusların derinlerinde boğulup gitmiştir. Her neyse, gelelim asıl konumuza Instagram uygulaması her ne kadar faydalı olsa ve her ne kadar güncelleme alsa dahi son gelen güncellemeler yüzünden bir çok kişinin canı iyice yanacak gibi gözüküyor. Bildiğiniz üzerine WhatsApp uygulamasından sizi engelleyen bir kişiye istediğiniz kadar mesaj atsanız dahi o kişiye mesajınız iletilmez lakin bu durum Instagram için maalesef ki geçerli değil. Instagram uygulamasında bir kişi sizi engellese ve o kişiye mesaj atsanız mesajınız veya mesajlarınız engeliniz kalktığı vakit o kişiye iletilecektir. Instagram’ın en can alıcı noktası olan bu olay sonucunda eminim bir çok kişinin yüzü iyice kızaracak gibi gözüküyor. Instagram uygulaması her geçen vakit daha fazla gelişmeye başlar iken son güncellemelerden sonra maalesef ki bu tür hatalar vermeye başladı, bunun haricinde daha önceden de bahsettiğimiz gibi bir kişiye mesaj attığınız zaman o kişiyi engellediğinizde hem sizin gelen kutunuzda mesaj, siliniyordu hemde karşı tarafın gelen kutusunda göndermiş olduğunuz mesajlar siliniyordu lakin şuan için bu sistem böyle devam etmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram’da göndermiş olduğunuz mesajları karşı tarafı engelleyerek ya da siz kendi gelen kutunuzdan silerek maalesef ki geri getiremezsiniz.

Instagram’da engeli kaldırınca karşı taraf eğer ki size mesaj gönderdiyse mesajlarınız sizin gelen kutusuna düşecektir. Eğer ki siz biri tarafından engellendiyseniz ve ardından mesaj gönderdiyseniz maalesef ki o kişi sizin engelinizi kaldırınca mesajınız karşı tarafa iletilecektir. Instagram’ın en kötü yönü bu olsa gerek, her gelen güncelleme ardından maalesef ki bu tür sistemler değiştirmektedir. Bir gün bakıyorsunuz sorunsuzca çalışıyor, bir gün bakıyorsunuz yine sorunlar sorunlar… Instagram bir kişi tarafından okunmuştur engellendikten sonra o kişiyi ne de olsa görmeyecek diyerek mesaj atmayın artık, kişiye mesaj atarak küfür etmek, sövmek yerine duvarları yumruklamanız daha sağlıklı olacaktır. Gelin şimdi konuyu kısaca şöyle özetleyelim..

Instagram 2016 Haziran Değişiklikleri

Instagram'da Engelleyince Mesajlar Silinir Mi?
Evet demeyi çok isterdim, daha önceden geçerli olan sistem 2016 Haziran ayında maalesef ki geçerli değil. Yani daha önceden bir kişiye mesaj gönderdikten sonra o kişiyi engellediğinizde mesajınız o kişinin gelen kutusundan siliniyordu. Lakin şuan için bu işlem maalesef ki geçerli değil.
Engeli Kaldırınca Mesajlar Gider Mi?
Evet, Instagram’da bir kişi tarafından engellendikten sonra o kişiye gönderdiğiniz mesajlar engeliniz kalktığı vakit o kişiye ulaşacaktır. Lakin şunu da belirteyim bu sistem daha önceden geçerli değildi yani daha önceden böyle bir olay yoktu. Bakarsınız bugün bu olay böyle devam ederken yarın düzeltilmiş olabilir, yani Instagram’ın ne yapacağı ne yaptığı ne ettiği belli değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. merhabalar ben birni engelledim oda beni enegelledi sonra ben ona mesaj attım ama sonra engeli kaldırdım ve mesajı o görmeden sildim tekrar engelledim mesajı görür mü ya da engeli kaldırınca mı görür ?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, farklı bir kombinasyon denemişsiniz belli ki canınız sıkılıyor. Herhangi bir sorun olmaz ve mesajınız karşı tarafa iletmez.

 2. Merhaba, dm’de ki sohbet ve fotoğraflar kişiyi engelleyince yok oldu, bunları Nasıl kurtarabilirim?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, engellemiş olduğunuz kişinin engelinizi kaldırınız ve mesajlarınız geri gelecektir. Engelini kaldırdıktan sonra ekran görüntüsü alınız, çünkü karşı taraf kendi göndermiş olduğu mesajları sizin gelen kutunuzdan silebilir. Yine sizde aynı şekilde sizin göndermiş olduğunuz mesajları o kişinin telefonundan silebilirsiniz.

 3. Instagramda engelledigim kisiye
  “engellendin” seklinde bildirim gider mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim hayır herhangi bir bildirim gitmez. Lakin engellemiş olduğunuz kişi size istek gönderir veya takip etmek ister ise bu durumu fark edebilir.