Instagram’da GT Ne Demek?

Instagram'da GT Ne Demek?

Sponsorlu Bağlantılar

Şu son günlerde bolca vakit geçirmiş olduğumuz uygulamalardan biri olan Instagram’da zamanın nasıl geçtiği konusunda en ufak bir fikre sahip değiliz. Mesela ezana 25 dakika varken, sofralar kurulmaya başlanırken yemek kokuları burnumuza daha tatlı tatlı gelmeye başlarken sabırsızlığımız her saniye daha fazla artıyor ve artık bir anca önce iftarı açmak için can atıyoruz. İftara dakikalar kala bu dakikalar bir türlü geçmek bilmediğinden dolayı bizlerde zamanı öldürmek için hemen bir kurtarıcı arıyor ya Instagram’a girip komik, eğlenceli, bilgilendirici gönderilere göz atıyoruz. Instagram uygulaması bir bakıma zararlı olsa da bir bakıma oldukça faydalı bir uygulama tabi ki doğru kullanmasını bilenlere. Her neyse son zamanlarda Instagram’da sıkça artan sorunlardan biri olan GT olaylarıyla eminim ki karşılaşmışınızdır. Eğer ki sizlerde Instagram’da GT nedir şeklinde sorularınız varsa bunu kısaca şöyle özetleyebilirsiniz. Instagram daha yeni popüler olmadan önce Twitter’da sıkça kullanmış olduğumuz ve kolaylıkla takipçi kasabildiğimiz yöntemlerden biri olan “geri takip edeni geri takip ederim” ifadesi Twitter’dan Instagram’a sıçramış durumda. Instagram’da GT ne demek?

Sponsorlu Bağlantılar

GT Ne Demek?

Instagram GT anlamı; “beni takip edin bende sizi takip edeceğim” anlamını taşıyan lakin bir türlü geri takip yapmayan kişilerin kullandığı ifadedir. Birazcık daha aydınlatacak olursak, Instagram’da gönderilerin altında yer alan GT yazısını yazan kişiler sizin onu takip etmesini istediğini belirtmektedir. Aynı şekilde siz o kişiyi takip ederseniz o kişi de sizi takip edeceğini belirtmektedir. “taam taam inandım” Ki bu durum hiç böyle olmuyor, Instagram’da GT yazan kişiler genelde geri dönmezler, yani bizleri takip etmez. Hani toplumda şöyle tipler vardır, “herkes bana hasta”, “ooo ben bulunmaz hit kumaşıyım”, “off otobüsteki bütün herkes bana baktı”, “efsaneyim ben, harikayım bütün kızlar bana aşık” şeklinde birçok düşüncesi olan kişiler Instagram’da da kendini şu şekilde ifade etmektedir; takipçisi çok ama takip ettiği kişi sayısı az olacak ve gündelik hayatta kendi egosunu Instagram’da da beğendiği gönderilere göre tatmin edebilecek.

Benden size tavsiye böyle kişilerden uzak durun ve benim gibi yapın, işinize yarayacak olan sayfaları – kişileri takip edin varsın takipçi sayınız az olsun. Her neyse tekrardan konuya geri dönelim, Instagram’da GT “geri takip” anlamına gelmektedir. Beni takip edenleri bende takip edeceğim anlamına gelmektedir lakin kimse geri takip etmez ve olan size olur. Instagram hakkında daha önceden sizleri takip etmeyenleri nasıl bulacağınız konusunda 2016 Instagram Takip Etmeyenleri Bul başlıklı yazımızda paylaştık isterseniz o yazımıza bir göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.