Instagram’da Telefon Numaramı Kimler Görebilir?

Instagram'da Telefon Numaramı Kimler Görebilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram uygulamasında son zamanlarda en çok sorulan sorular hakkında bugün sizlerle Instagram’da yer alan telefon numaramızı profilimize giren bir kişi görebilir mi sorusunu yanıtlayacağım. Instagram uygulamasında profil bilgilerimizde yer alan telefon numaramıza kimler ulaşabilir, bu numara niçin gereklidir. Instagram uygulaması nedir kimler bize erişebilir kısaca bu konulara değineceğiz. Ayrıca Instagram hakkında sormak istediğiniz soruları bana alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz, sizler en kısa süre içerisinde dönüş yapacağım. Instagram uygulaması, 2010 yılının Ekim yayında yayınlanmıştır. İlk yayınlandığı günden itibaren bir çok kullanıcın ve Facebook’un dikkatini çeken Instagram uygulaması Facebook tarafından 2012 yılında satın alınarak Instagramı daha çok geliştirerek daha kullanışlı hale getirdikten sonra daha çok kullanılmaya başlanan Instagram dünyasında şuan milyonlarca kişi birbiri ile tanışarak bir çok kişi yeni arkadaş ediniyor. Ayrıca Instagram dünyasında sadece arkadaşlık yok bunun aksine bir çok kişi Instagram üzerinden ürünlerini satarak satışını gerçekleştiriyor ve bir çok kişi de yeni ürünleri Instagram üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Lafı çok uzatmadan Instagram uygulamasına girmiş olduğumuz telefon numarası nedir ne işe yarar gelin bunu şimdi alt başlıkta inceleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Telefon Numarasına Neden Gerek Duyarız?

Instagram uygulamasında girmiş olduğumuz telefon numarası bizim herşeyimizdir, bir nevi kimlik olarak algılayabilirsiniz. Instagram hesabınızın kilitlenme, çalınma gibi durumlarda ilk iş olarak telefon numaramıza gelecek olan bildirimler sayesinde haberler olabilir ve bu bilgileri takip ederek kilitlenen ve ya bir başkasının eline geçen hesabımızı kolaylıkla geri alabiliriz. Bunun haricinde Instagram uygulamasında yer alan telefon numarası profiline telefon numaramızı girerek şifremizi unuttuğumuz zaman kolaylıkla telefon numaramız sayesinde yeni şifre talep ederek şifremizi değiştirebilir ve Instagram hesabımıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz. Instagram uygulamasında telefon numaranız sadece güvenlik için kullanılmaktadır, kimse sizin telefon numaranızı sizden başka kimse göremez bunun için güvenliğiniz için bir an önce telefon numaranızı hesabınıza ekleyiniz.

Daha Fazla Güvenli Instagram İçin

Instagram uygulamasında katılmış olduğunuz farklı bir uygulamalara Instagram hesabınız ile giriş yaptığınız zaman Instagram hesabınızın çalınma ve ya bir başkasının eline geçmesi söz konusudur. Bunun için Instagram uygulamanızı seviyorsanız katılmış olduğunuz platformlara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir ve ayrıca bir çok kişinin katılmış olduğu / kullanmış olduğu uygulamaları daha çok tercih etmeyi unutmayınız.
Instagram uygulamasında hesabınızı korumak için ilk olarak telefon numaranızı girerek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.
Instagram hesabınızı daha çok koruyabilmek için bir diğer husus ise bir mail adresinizin olmasıdır, Instagram hesabınızı daha çok güvenli bir hale getirmek için mail adresinizi de girerek güvenli bir ortam oluşturmuş olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. İnstagram hesabımın başka kişilerin telefon rehberimdekileri bul demesiyle ortaya çıkmasını istemiyorum , ne yapmalıyım?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim bunun için Instagram uygulamasında yer alan profili düzenle seçeneğinde yer alan numaranızı kaldırmanız yeterli olacaktır.

 2. Meraba yeni instagram açtım ama telefon numarası girmedim rehberinde kayıtlı olduğum kişiler bnm instagram hesabımı görebilir mi

  • Kozbon

   Merhaba Lale, bunu Rehberinizdeki kişiler ile yapamazsınız. Lakin Facebook arkadaşlarınızı Instagram’dan bulabilirsiniz Facebooka izin vermeniz yeterli olacaktır.

 3. Merhaba instagram gizlilik ayarları bölümü aç kapat var, orası açk olduğu zaman hangi bilgiler dışarıya gözüküyor, yada açık olduğu zaman arkadaşlar veya yabancı bilgiler hangi bilgileri görebilir. Birde gizli bilgiler var onları kimler görür. şimdiden teşekkürler.

  • Kozbon

   Merhaba Zeliş, sanırım Gizli Hesap seçeneğinden bahsediyorsun değil mi? Bu seçeneği aktif ederseniz, Instagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğrafları / videoları sadece sizi takip eden kişiler görebilir. Bu özellik ile sizlerin fotoğraflarını herkes görmemesini ve sadece sizi takip eden kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Gizli Bilgiler seçeneğinde yer alan bilgileri sadece siz görebilirsiniz, burada bulunan Telefon numaranız sizin hesap güvenliğiniz için en ideal yoldur eğer ki hesabınızı biri ele geçirmek ister ise telefon numaranız ekli olduğundan dolayı bunu başaramaz. Hesap güvenliğiniz için telefon numarasını sisteme eklemeniz yeterli olacaktır, Gizli Bilgiler kısmındaki bilgileri sadece siz görebilirsiniz.

 4. Merhaba, ayarlar kısmında gizliği düzenle var, kapatıldığında hangi bilgiler kapatılıyor, açık olduğunda neleri arkadaşlar veya ekli olmayanlar görebiliyor. Birde instagram uygulamasını kalıcı sil ve dondur işlemi var, kalıcı silindiğinde açılır mı geri, silindiğinde profilimiz gözüküyor mu

  • Kozbon

   Merhaba efendim, gizliliği düzenle seçeneği ile profilinizi herkese açık olmasını kapatabilirsiniz. Yani sadece patlamış olduğunuz fotoğrafların arkadaşlarınız tarafından görmesini sağlayabilirsiniz. Eğer İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silerseniz geri getiremezsiniz ama hesabınızı geçici olarak dondurur iseniz tekrardan geri açabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

 5. merhaba instarama giriş yaparken telefon numarası istedi bende girdim acaba başkaları umaramı görür mü çok tereddür ediyorum lütfen açıklayıcı bir cevap verir misiniz? ve neden numara istiyor instagram, face de öyle oluyor ya numaramızı görebiliyorlar.

  • Kozbon

   Merhaba efendim, Instagram’da bu durum söz konusu değil. Lakin sizin dediğiniz gibi, Facebook’ta siz numaranızı gizlemezseniz Facebook arkadaşlarınız ile numaranızı paylaşabilmektedir. Lakin Instagram için bu durum söz konusu değil içiniz rahat olsun, sorduğunuz soru için teşekkür ederim.

 6. Peki instagram eklediğim telefon numarasından dolayı benim numaramı kayıtlı olduğu diğer kişiler profilime ulaşabilecek mi ?