İnternet Paketim Neden Çabuk Bitiyor?

İnternet Paketim Neden Çabuk Bitiyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Teknoloji günümüzün en büyük sömürgeci etkenlerinden biridir. Teknoloji her ne kadar fazla gelişse de maalesef ki cebimizdeki paralarda bir o kadar çabuk bitmektedir. Umarım ki fark etmişsinizdir ki hattınıza tanımlı olan internet paketi telefonunuzun modeli geliştikçe daha çabuk bitmektedir. Bunun en büyük temeli telefonlarımıza indirmiş olduğumuz veya telefonlarımızda yer alan uygulamalardır. Sürekli bir senkronize içerisinde olan uygulamalar telefonlarımızda bulunan internet paketlerimizin bitmesine neden olmaktadır. Birçok akıllı telefon kullanıcıları telefonlarında yer alan internet paketlerinin çabuk bitmesinden şikâyetçidir ve bu durum karşısında kulanmış olduğu operatörünü suçlamaktadır. Hattınızda tanımlı olan internet paketi çabuk bitiyorsa bunun neden bittiği konusunda en ufak bir fikriniz yoksa bunun için yapmanız gereken akıllı telefonlarınızda yer alan veri kullanımı detayları kısmından kolaylıkla telefonlarınızın nerede ne kadar internet paketi harcadığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Akıllı telefonların en güzel özelliği olan veri kullanımı detayları sayesinde hangi uygulama ne kadar internet harcadığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bir gün içerisinde aşırı derecede veri paketiniz gittiyse telefonunuz bu durum karşısında sizi uyarmaktadır. Telefonlarınızda hangi uygulamanın ne kadar internet paketi harcadığını öğrenmek istiyorsanız telefon ayarları kısmına giderek Veri Kullanımı seçeneğinden öğrenebilirsiniz.

Veri Kullanımı Nedir?

Telefonunuzda yer alan veri kullanımı telefonunuzda ne kadar internet harcadığını ve hangi uygulamaların ne kadar internet kullandığını gösteren bir seçenektir. Bu seçenek sayesinde daha tasarruflu olabilir ve uygulamaları daha az daha dikkatli kullanmanızı sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Veri Kullanımı Nerede?

Veri kullanımı detaylarını öğrenmek istiyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmından bunu öğrenebilirsiniz, Ayarlar kısmında Veri Kullanımını kolaylıkla görebilirsiniz. Eğer ki Ayarlar kısmında Veri kullanımı yoksa Diğer kısmında yer alabilir eğer burada da yoksa Hücresel Ağlar kısmında da yer alabilir.

Aylık olarak hangi uygulamanın ne kadar internet paketi harcadığını bu seçenek üzerinden kolaylıkla görebilirsiniz. Ayrıca hem hücresel hem de kablosuz ağ seçeneklerinde ne kadar internet kullandığınızı görebilirsiniz. Genel olarak Instagram uygulamasını kullanıyorsanız en çok Instagram uygulaması internet paketinizin bitmesine neden olacaktır. Bunun haricinde Youtube’da en çok internet paketinizin bitmesine neden olacaktır, internette yer alan resimler ve videolar hattınızda tanımlı olan internet paketlerin bitmesine neden olacaktır.

İnternet Paketim Neden Çabuk Bitiyor?

Bu kısımdan telefonunuz da en çok hangi uygulama ne kadar internet paketi harcadığını öğrenebilirsiniz.

Ne Yapmalıyım?

Daha önceden bahsettiğim gibi Instagram çok kullanmamaya, videoları izlememeye özen gösterin. Bunun haricinde Opera Mini tarayıcısında bulunan veri tasarrufu sayesinde ve reklam engelleyici özelliği sayesinde veri tasarrufu elde edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Dün 3 GB internet yüklettim bir günde 1 GB gitti sadece instagram ve vatsaptan kullandığım halde telefon markası (vodofone smart 6)

    • Kozbon

      Merhabalar efendim, telefonunuzda yer alan Veri Kullanımı seçeneği kısmını kullanarak hangi uygulamaların ne kadar internet harcadığı konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz. Muhtemelen farkında olmadan herhangi bir dosya indirdiğiniz için bu tür sorun ile karşılaşmışsınız. Oysaki 1 gün içinde Instagram ve WhatsApp’ın bu kadar çok internet tüketmesi çok saçma.