İnternet’e Resim Nasıl Yüklenir?

İnternet'e Resim Nasıl Yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük yaşamda sık sık karşılaşmış olduğumuz bazı durumlarda fotoğraf çekip başkasına iletmek için telefonlarımızda ya da kameramızda yer alan fotoğrafları İnternet sayesinde başkasına kolaylıkla gönderebilmekteyiz. Bugün sizlere en çok sorulan sorulardan biri olan telefondaki fotoğrafı internete yükleyip link olarak başkasına nasıl gönderilir sorusuna kısaca cevaplar vereceğim. İnternet dünyasında bir çok birbirinden kaliteli, birbirinden kuralcı siteler mevcut. Bu servisleri sağlayan, bizlerin resimlerini kolaylıkla yükleyip başkasına sadece linkini göndererek o kişinin erişmesini sağlamamızda yardımcı olan servisleri kullanarak kolaylıkla İnternet dünyasına fotoğraflarınızı yükleyerek başkaların görmesini sağlayabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz fotoğrafların herhangi bir kalitesi ile oynama yapmayan sadece belli başlı kurallara uymanız için sizlere bir kaç koşul sunan sitelere giderek kolaylıkla telefonunuzda ya da bilgisayarınız da yer alan resimleri yükleyerek başkaların da görmesini sağlayabilirsiniz. Zaten bu işi yapan Facebook var diyorsanız da bu işlemi yapan Facebook, yüklemiş olduğunuz fotoğrafların kalitesini düşürerek öyle paylaşmanıza izin veriyor. Eğer zaten profiliniz herkese açık değil ise resimlerinizi de herkes ile paylaşmanıza izin vermiyor. Eğer siz Facebook, Twitter Instagram gibi sosyal medya üzerinden resimleri paylaşmayıp öyle başkasına göstermek istiyorsanız yapmanız gereken işlemlerden aşağıdaki servisleri ziyaret etmek yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Resim Yükleme Servisleri

hizliresim.com; günümüzün en büyük popüler resim yükleme sitelerinden biridir. Türkiye’de sorunsuzca çalışan tek hızlı resim yükleme sitesidir. Benimde günlük hayatta genel olarak ihtiyaçlarımı bu site üzerinden karşılarım. Oldukça hızlı ve yüklemiş olduğum resimleri uzun süre bana yetecek kadar saklamaktadır. Yüklemiş olduğum resmin linkini kopyalayıp başka birine link olarak paylaştığım vakit, linke tıklayan kişi kolaylıkla o resmi açabiliyor.

imgur.com; bir zamanların en çok ziyaret ettiğim sitelerden biriydi lakin zamanla telif haklarından dolayı engel yiyen imgur sitesini şuan sadece yabancı ülkelerdeki arkadaşlarım için tercih ediyorum. İmgur diğer resim yükleme sitelerine göre oldukça kaliteli ve resimlerinizi sizler için ortalama olarak 2 yıl kadar saklıyor diye biliyorum.

Google arama motorunu kullanarak internet üzerinde yer alan bir çok resim yükleme sitelerine erişim sağlayabilirsiniz. Eğer bir öneri istiyorsanız sizler için hizliresim.com sitesini tavsiye ederim, Türkiye’nin en büyük hızlı resim yükleme sitesidir.

Hızlı Resim Nasıl Yüklenir?

Ülkemizin kaliteli sitelerinden biri olan hizliresim.com adresine giderek yüklemek istediğiniz fotoğrafınızı seçerek ve ya sürükleyerek kolaylıkla resimlerinizi yükleyebilirsiniz.

İlk olarak hizliresim.com adresine gidiniz ve ardından Dosya Seç işaretine tıklayıp / dokunarak hangi resmi yüklemek istediğinizi seçerek resmi hizliresim.com adresine yükleyip resmin URL adresini kopyalayıp paylaşmak istediğiniz arkadaşlarınıza linkinizi göndererek kolaylıkla paylaşmış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.