İOS 10 Yaptıktan Sonra Telefonum Açılmıyor?

İOS 10 Yaptıktan Sonra Telefonum Açılmıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Apple bazı dönemlerde işletim sistemini yenileyip güncelliyor bu şekilde hem daha farklı uygulamalara hem de daha teknolojik bir altyapıya sahip olabiliyorsunuz. Bundan önceki sürümü olan İOS 9’dan İOS 10’a geçişlerinde başlatıldığını görebiliyoruz ancak buna baktığınız zaman birçok kişininde İOS 10’da geçmediğini görebiliyoruz. Bunun en büyük nedeni ise geçişler sırasında yaşanan bazı teknik sorunlar. Bu durum aslında İOS kullanmayanların çok fazla dikkatini çekmediği bir konu olmasına karşın Apple’nin canını çok sıkacak gibi görünüyor. İOS 10’a geçmiş bir çok kişiden sürekli olarak şikayetler alınmaya başladı. İnsanlar İOS 10’a geçtiklerinde telefonlarının brick olduğunu söylüyorlar.

Brick Nedir?

Brick telefonun işletim sistemlerinde olabilecek herhangi bir nedenden dolayı çalışamaz hale gelmesi durumudur.

İOS 10 yüklemeyin uyarısı !

Şu an bu işletim sistemine baktığınız da geçmenin hiçte sırasının olmadığını söyleyebiliriz çünkü merak edip sizinde geçmeniz durumunda telefonunuzun brick olmaması içten bile değil. Bu yüzden de bu işletim sistemine geçilmemesi konusunda uyarılar var. Sorunun yakın zamanda çözümleneceği düşünülüyor bu sorun giderildikten sonra geçilmesinde fayda var ya da telefonunuzun mutlaka yedeğini almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonum Brick Oldu Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

İlk önce yapılması gereken apple.com adresine girerek itunnes’i indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Programın yüklenmesinin ardından açma kapama düğmesine uzun süre basılı tutup telefonunuzun kapanmasını sağlıyorsunuz. Eğer ki bu işlem sonrasında telefonunuz kapanmıyorsa o zaman menü+açma kapama düğmesine basılı tutarak kapatmayı deniyorsunuz. Eğer ki bu şekilde de telefonunuz kapanmazsa o zaman aşağıda belirteceğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Telefonunuz üzerindeki menü tuşuna basılı tutun ve hiç bırakmayın. Telefonun menü tuşuna eliniz basılıyken aynı zamanda itunnes hesabınızı açıp telefonunuz USB kablosu ile bilgisayara bağlıyorsunuz. Bilgisayarınızda daha öncesinde yüklemiş olduğunuz program otomatik olarak telefonunuzu algılayacak daha sonrasında ise elinizi kapatma düğmesinden çekebilirsiniz. Telefon tanıma işlemi bittikten sonra geri yükleye basabilirsiniz. Bu sayede telefonunuz yeniden yüklenecek bu noktada size düşen ise kesinlikle cep USB kablonuzun çıkarılmaması olacak.

İOS 10 sürümü henüz yeni yayınlanmış olmasına rağmen insanlara bu kadar sorun çıkarmış olması iphone kullanıcılarının da bir hayli canını sıkmış gibi görünüyor üstelik bunun son bir versiyon olduğunu da düşünecek olursak bu aslında bir hayli can sıkan bir konu oluyor.  Aslında IOS 10’da farklı özelliklerde yer alıyor  örneğin en dikkat çeken özelliği kit ekranı ve el yazısı ile mesaj gönderebilme özelliği. İOS 10’nun bu işletim sistemi sorunu çözüldüğünde kullanıcıların daha fazla ilgisini çekecek gibi görünüyor. Bir diğer özelliği de ekranı kaplayacak şekilde ortaya çıkan doğum günü balonları oluyor ve de gizli mesaj gönderme seçeneği. Apple’nin sürekli olarak yeniliklerin öncüsü olduğunu çok iyi biliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.