İsmek Web Tasarım Sınav Soruları

İsmek Web Tasarım Sınav Soruları

Sponsorlu Bağlantılar

Web tasarım sektörü her ne kadar farklı olsa da yine çok havalı bir ismi var bana göre. Mesela düşünsenize bir ortamda ben “webciyim, ben web tasarım okudum, ben web tasarımcıyım, grafik tasarımcıyım.” gibisinden cümleler kuruyorsunuz. Gerçekten harika nedense benim hep hoşuma gitmiştir bu web tasarım olayı, bilgisayar mühendisliği gibi. Her neyse sizlere son zamanlarda bir çok kişi tarafından tercih edilen bir kurstan bahsedeceğim. İsmek bildiğiniz gibi bir çok kursiyerlere ücretsiz bir şekilde eğitim veriyor, kişilere yeni meslek edinmeleri o sağlıyor. Hem ücretsiz hem de kaliteli eğitimler veren İsmek kursları artık İstanbul ve diğer büyük illerde hizmet veriyor. Uzun zamandır hizmet veren İsmek, yoğun talep olduğu için eğitime yine bilgili, eğitime hevesli olan kişilerden seçiyorlar ve bunun için ders öncesi bir sınav yapılıyor, peki bu sınavda neler soruluyor hiç merak ettiniz mi.

İsmek Web Tasarım Soruları

Bende İstanbul – Esenler’de yer alan web tasarım kursuna gitmiştim, gerçi bildiğim şeyleri gördüm lakin yine de ortam çok güzeldi bunun için gidip yeni kişilerle tanışmamızda fayda var insanın ufkunu açıyor. Her neyse sorulardan bir kaç tane örnek vermeden önce soruların test olduğunu belirteyim.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle sizlere internetin ne olduğunu soruyorlar, domain nedir, Hosting nedir, html açılımı nedir, bilgisayar nedir, http nedir, web günlüğü nedir, blog / forum nedir, browser nedir, dosya uzantılı ve domainlerin hangi sektörler için kullanıldığını bilseniz sizin için yeterli olacaktır.

Korkmanıza gerek yok, sizlere toplamda 40 soru sorulmakta lakin soruların çoğunu kolaylıkla yapabilirsiniz, sorular sizlerin gündelik hayatta internette karşılaştığınız sorulardan sorulmuştur. Ben bildiğim halde benimde yanlışım çıkıyor, girmiş olduğum sınavdan 88 almıştım.

Ayrıca İsmek ve diğer konular hakkında sormak istediğiniz soruları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Soruları

Genellikle test olan sorular oldukça kolaydır, başlıca bilmeniz gereken sorular şunlardır. Sınav esnasında heyecan yapmanıza gerek yoktur, oldukça basit sorulardır ve sorular kolaydır. Ders görebilmek için temel bilgilere sahip olmanız gerekmektedir, yoksa derse başlasanız bile bir süre sonra sıkılıp bırakırsınız bilgisizlikten dolayı.

 1. Bilgisayar nedir,
 2. Ağ nedir,
 3. Domain nedir,
 4. Tarayıcı nedir,
 5. .com / .net / .org nedir nerelerde kullanılır
 6. web dilleri nelerdir
 7. web programları nelerdir.
 8. HTML nedir,
 9. CSS nedir,
 10. JS nedir ne işe yarar.
 11. .com / .org / .net / .gov hangisi ticari amaçlı kullanılır?
 12. İnternete bağlanmak için ne gerekmez (Yazıcı, bilgisayar donanımı, modem, tarayıcı)
 13. www neyin açılımıdır. (Word Wide Web)
 14. Hangisi tarayıcı değildir.
 15. Basit site yapımı için kullanılan araç hangisidir (Not defteri)
 16. Aynı oda veya bina içerisinde yer alan bilgisayarın bağlanması sonucuyla oluşan ağa nedir? (Yerel Alan Ağı(LAN) )
 17. Hangisi  askeri siteler için kullanılan site uzantısıdır.
 18. Ağ bağlantısını kurmak için ne gerekir? (Modem)
 19. Hangisi site kodlama programı değildir. (Genellikle paint sorulur.)

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan En İyi Hat Hangisi 2015 başlıklı yazı da en avantajlı faturasız hat, en iyi çeken hat ve en iyi ceken hat hangisi hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.