İstanbul Esenler Kiralık Ev / Dükkan / Depo

İstanbul Esenler Kiralık Ev / Dükkan / Depo

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul’un yerleşik nüfusuna ilişkin en basit gözlem sizce nedir? Mesai saatlerinin başlangıç ve bitiş saatlerinde boğaz trafiğini gözlemlemeniz yararlı olur. Sabahleyin Anadolu’dan Avrupa’ya, akşam saatlerindeyse Avrupa’dan Anadolu’ya büyük bir hareketlilik göreceksiniz. İş yerlerinin çoğu Avrupa’da, konutların ise çoğu Anadolu’da…

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda hemen hemen yarım milyon insanı barındıran ilçesi, Esenler; çevresine oranla daha çok konutlara sahip. Esenler sakinleri, çalıştıkları yere daha hızlı gidebilme şansına sahip bu yüzden. Çevresi sanayi ve hizmet sektörüyle çevrelenen Esenler’in bir diğer farkı da, İstanbul’da işlenen adi suçlar göz önünde tutulduğunda, yine çevre ilçe, semt ve mahallelere göre daha sakin ve huzurlu bir yer oluşu.

İstanbul iş dünyası başta olmak üzere birçok eğitim kurumuna, otogara, stadyuma ve ayrıca şimdiki ve ilerideki havalimanına nispeten yakın konumda konuşlanan ilçeyle ilgili emlak çalışmaları daha da umut vaat ediyor. Öyle ki, düşünülen projelerin yerine getirilmesi sonrası, gerek alım satım fiyatlarında, gerekse kira rakamlarında hatırı sayılır artışlar olasılığı üstünde duruluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm bu gelişmeler göz önünde bulundurulmadan, Esenler, emlak yatırımı için parlak bir seçenek olmayacaktır; ancak geniş perspektiften bakılıp konumu, projeler ve özellikle kentsel dönüşümün tamamlanması sonrasındaki durum analiz edildiğinde, şimdi ucuza arsa, daire ve işyeri almanın tam zamanı olduğu rahatlıkla anlaşılacaktır. Yatırımcıların, orta ve uzun vadede çok büyük olasılık kazanca çevireceği aşikar; ancak öte yandan, kısa vadeli kazançlar için bile Esenler ideal bir konuma sahip. Şöyle ki, Esenler kira fiyatlarında ortalama üstünde bir artış oranı mevcut. Eğer İstanbul’da kiralık yer arıyorsanız, bu ilçe hesaplı; ancak geç kalmamanız kaydıyla. Aksi takdirde çokta ucuz olmayacaktır. Satın alınan bir dairenin de özellikle yaz tatili sırasında şimdiki rakamların 50-100 TL üstünde kiraya verilebileceği tahmini yanlış olmaz.

Kısacası, Esenler emlak piyasasıyla ilgili iki ayrım yapılması gerekiyor: Kısa vade veya orta ve uzun vade. Kısa vadede kazancın yolu Esenler’den daire satın alıp kiraya vermek. Tasarrufun yoluysa Esenler’de yaza kalmadan kiraya çıkmak. Orta ve uzun vadede kazancın yoluysa Esenler’de bulunan kelepir dükkan veya dairelerden satın alıp makul rakamlarla şimdilik kiraya vermek ve yalnızca sabredip değişiklikleri izlemek…

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Esenler Kültür Merkezi başlıklı yazı da esenler atatürk kültür merkezi, esenler belediyesi ve esenler belediyesi kültür merkezi hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. esenler büyük bir ilçe, satılık ev arıyoruz. Kiralık ev bulsak bile buna razıyız heryer tutulmuş gibi ahh suriyeliler.