İstanbul’da Kurban Bayram Namazı Saat Kaçta?

İstanbul’ da Bayram Namazı Kaçta?

Bayrama çok kısa bir zaman kaldı ve bayram hazırlıklarında öncelikle kurbanlık telaşı yaşanmaya başlandı bile. Tüm Müslümanlar için bayramlar dayanışma ve paylaşma ruhunun zirveye çıktığı dönemlerdir. Ve bu anlamda düzenlenen organizasyonlarda bir hayli ağırlık kazanır örneğin en güzel olanı sıla-ı rahim yapmaktır. Yani uzaktaki Anne baba eş dostun ziyaret edilmesidir.

Bayramlar genellikle insanların bir araya geldikleri kaynaştıkları ve selamlaştıkları zamanlar olur bunun dışındaki zamanlarda gerek iş güç gerekse zaman farkı insanları bir araya getiremez gelmesine engel olur. Bu nedenledir ki özellikle bayram namazı özellikle erkekler için çok önemlidir. Müslüman erkekler için iki şekilde toplu olarak namaz kılmak büyük sevaptır birincisi cuma namazı ikincisi ise bayram namazı bu nedenle daha vakit var iken bayramın feyzini yaşamak için bayram namazı beklenir. Bu nedenle özellikle İstanbul için bayram namazı saatinin 07.35 olduğunu da sizlere belirtmek isterim.

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul’ da Bayram Namazı Kaçta?

Bayramlar Müslümanlar için çok değerlidir demiştik ve bu güzel günde en güzel kıyafetler giyilip en güzel kokular sürülür ve büyüklerin elleri öpülmek için insanlar yollara çıkar. Şöyle geriye baktığımızda ise tüm insanlar için en güzel bayramlar çocukluğundaki bayramlardır ve şimdi ise bu bayramların tadının olmadığı söylenir. Aslında bayramlar her zaman aynıdır ancak insanlar kendileri değiştikleri için bayramların değiştiğini zannederler.

Kısa ama net bir şey söylemek gerekirse kurban kesecekler mutlaka çocuklarını da yanlarına alarak kurban kesim görevini yerine getirmeli ki kurban bayramları yok olup gitmesin.

Cenab-ı hak bu millete acısız, sancısız, ağrısız ağız tadı içerisinde bayramlar nasip eylesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Ecem Hotoğlu Öldü Mü? başlıklı yazı da Ecem Hotoğlu Kaza Mı Geçirdi?, Ecem Hotoğlu Kimdir? ve Ecem Hotoğlu Trafik Kazası hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.