Kadınlar Sünnet Olur Mu?

Kadınlar Sünnet Olur Mu?

Evet geçtiğimiz günlerde karşılaşmış olduğum bir bilgi üzerine böyle bir başlık ile karşınıza çıkmak istedim. Evet her yıl dünya da yaklaşık 2 milyon kadın sünnet ediliyor. Genellikle Somalililer ve o kısımda yaşayan halk için geçerli olan sünnet olayında genellikle kadınlar sünnet olmaktadır. Bu haberi görünce bende sizler gibi şok oldum, peki neden kadınları sünnet ederler?

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın sünneti, kadının cinsel organının bir kısmı dikilmesi ya da cinsel organının etrafında yer alan sinirsel yoğunluğunun fazla olan kısmını alınmasın işlemine kadın sünneti denilmektedir. Bu amaç, kadının sadakatinin güvence altına alınması hedeflenmektedir. Somalide sıkça görülen bu olay 6 ve 9 yaş arasında yer alan bütün kızlarda görülmektedir. 10 yaş ve üstündeki kızların hepsini evlilik için uygun olduğu görüldüğünden dolayı bu yaşlarda genellikle bir çok Somalili kızlar bu yaşlarda sünnet edilir. Gerçekten çok ilgin olan bu olay bizim geleneklerimizde de yer almakta, erkeklerin sünnet olmasını gayet olumlu bakarken kadınların sünnet olmasını bir türlü anlamış değilim.

Kadınlar Sünnet Olur Mu? yazımız hakkında görüşlerinizi ve yorumlarınızı alt kısımdan belirtebilirsiniz.

Kadınlar Sünnet Olur Mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.