Keman Nasıl Bulundu?

Keman Nasıl Bulundu?

Rahmetli Babamın kitaplığında rast geldiğim bir kitap dikkatimi çekmişti, benden hatta babamdan büyük olan eski mi eski bir kitap ile karşılaştım bu kitap’dan almış olduğum bilgilere dayanarak sizlerle bugün Kemal müzik aletinin nasıl bulunduğunu kim tarafından kaçıncı yüz yılında bulunduğunu paylaşmak isterim. Kozbon ailesi olarak sizlere doğru bilgi vermek, sizleri bilgilendirmek bizleri mutlu ediyor, ünlü seo ustalarından biri olan Kaan Gültekin’nin sözü ile direk konuya başlamak isterim “Paylaşmak, kazanmanın en hızlı yoludur..” Kaan abime buradan selamlar saygılar, severek takip ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Keman Nasıl Bulunmuştur; Dünyada keman kadar sevilen ve yayılmış bir müzik aleti yoktur. Alet 16. asırda Viola’dan meydana çıkmıştır. O zamanki müzik, yüksek sesli bir ifade vasıtasına lüzum gösterdiği için bundan kuvvetli ve berrak sesli keman doğdu. Tirollu ustalar müzik aleti yapmakta üstattılar. İlk keman yaptığı zannedilen Kaspar Tieffenbrucker bilhassa meşhurdur. Yukarıda İtalya’da Brescia’daki meşhur okulun kurucusu Gasparo da Salo keman yapmakta mahirdi. Cremona’daki keman ustaları okulu daha büyük bir şöhret kazandı. Buradan çıkan Amati, Antonio Stradivarius ve Giuseppe Guarneri fevkalade ahenkli kemanlar yapmışlardır. Hakiki bir Stradivarius kemanı bugün bir servet demektir.

Bunu okuduktan sonra kendi kendime “keşke dedelerim 2-3 keman alıp kenara koysaydı bugün köşeyi dönmüştüm” dedim.. Her neyse belki sizin dedeleriniz kenarlara 1-2 keman koymuş olabilirler, onları değerlendirin..

Keman Nasıl Bulundu?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 3. Haçlı Seferi Sonuçları başlıklı yazı da haçlı seferlerinin sonuçları avrupalılar açısından, haçlı seferlerinin sonuçları avrupalılar açısından dini ve haçlı seferlerinin sonuçları avrupalılar açısından kültürel hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.