Korsan Windows Kullanmak Neden Tehlikeli?

Korsan Windows Kullanmak Neden Tehlikeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Masaüstü sistemlerinde yaygın olarak kullanılmakta olan Windows işletim sistemi milyonlarca kullanıcıya hizmet vermeye devam ediyor. Ancak Windows işletim sisteminin ücretli olması bazı kişilerin bu sistemi korsan olarak kullanmasına da yol açıyor. Peki korsan Windows işletim sistemi kullanmanın sisteminize vereceği zararlar nelerdir? Bir işletim sistemi sizin kullanmakta olduğunuz sistemin en temel uygulamaları arasındadır. İnternet bağlantınız, yaptığınız işlemler, veri transferleriniz ve tüm özel bilgileriniz ilk olarak Windows işletim sisteminin güvenlik duvarından geçerek ilgili uygulama ve programlara aktarılır. Bu durumda eğer korsan bir Windows işletim sistemi kullanıyorsanız tehlikede olma ihtimaliniz yüksek olabilir.

Korsan Windows İşletim Sistemi Güncelleme Alır mı?

Korsan işletim sistemlerinin güncelleme alamaması gibi problemler aynı zamanda güvenlik güncellemelerini de alamamanıza sebep olabilir. Yeni çıkartılan virüsler ve zararlı yazılımlardan korunabilmek için gerekli olan bu güncellemeleri alamadığınız her an bilgisayarınız risk altında olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca korsan Windows işletim sistemini indirdiğiniz yerlerin güvenilir olmaması ve işletim sisteminin oynanmış olması da sizin için büyük bir risk olabilir. Çoğu korsan Windows işletim sisteminin içerisine yerleştirilen zararlı trojanlar ve virüsler kurulum yaptığınız andan itibaren virüslü bir sistem kullanmanıza yol açar.

İnternetin yaygınlaştığı günümüzde sürekli olarak güncelleme ihtiyacı hisseden programlarınızı da korsan işletim sistemi kullandığınız zaman güncelleyemeyebilirsiniz. Windows işletim sisteminin dış bağlantılarını bloke ettiği durumlarda sisteminize gelen bağlantılar eksik ve güvenilir olabilir. Bu sebeple program indir bağlantılarını kullanarak indireceğiniz programların da güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olması gereklidir.

İndirdiğiniz Programların Yasal Olmasına Dikkat Etmelisiniz

Bu durumda orjinal Windows kullananların %100 güvenilir sistemlere sahip olduğu gibi bir durum söz konusu değildir. Windows işletim sisteminizi kurduktan sonra ihtiyacınız olan programları ve uygulamaları da aynı şekilde lisanslı ve orjinal kaynaklardan indirmeniz tavsiye edilmektedir.

Kaynağı belli olmayan yerlerdeki bağlantılardan program indirdiğiniz zaman orjinal işletim sisteminize zarar verebilirsiniz.

Kendinizi tamamen güvenilir hissedebilmek ve önemli bilgilerinizi koruma altına alabilmek istiyorsanız sizlere tavsiyemiz internet üzerinde yayın yapmakta olan güncel program arşivi http://www.sonsurum.net olacaktır.

Bünyesinde sadece alanındaki en iyi programlara yer veren sayfada aynı zamanda teknoloji gündeminde yer alan yeni haberler de bulunmaktadır. En popüler ve işlevsel programların yasal sürümlerini yayınlayan ve diğer programlara ve versiyonlara kendi arşivinde yer vermeyen sitede yer alan program indir bağlantılarına tıklayarak dilediğiniz tüm programları güvenilir bir şekilde indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Windows 10 Hakkında Yorumlar hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.