KPSS Tercihleri Ne Zaman Açıklanıyor?

KPSS Tercihleri Ne Zaman Açıklanıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

İlk önce dikkatli olmanız gereken durumdan bahsetmeliyiz son kez tercihlerinizi işaretledikten sonra ÖSYM’ ye göndermeden önce mutlaka emin olun. Çünkü tercih süresi henüz bitmeden bu konuda değişiklik yapabileceksiniz daha sonrasında ise değişiklik yapmak tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Tercihleriniz 01 Temmuz 2015 gecesine kadar sona erecek. Bugün itibariyle birçok kişi kpss tercihlerini yapmış durumda ve yerleştirme sonuçlarını bekliyorlar uzun süren beklemeye rağmen sonuçlar henüz açıklanmadı sonuçların açıklanması durumunda sizlere daha detaylı bilgiyi sunacağız. Daha önceki senelere baktığımızda ÖSYM’ nin istikrarlı bir yapısı vardı geçen sene ki tarih 4 Temmuz olmuştu bu tarihte sonuçlar açıklanmıştı.

Tercihler Ne Zaman Açıklanıyor?

 

Ancak daha öncesi dönemlerde ÖSYM’ nin soruları hakkında herhangi bir dava söz konusu olmamış ve sürecin akışı biraz daha hızlı oluyordu ancak son zamanlarda ÖSYM ve sorular hakkında açılan davalar sürecin biraz daha uzamasına neden oldu. Bu sadece KPSS için değil aynı durum TEOG sınavı içinde yaşanmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gerek lise öğrenimini gören öğrenciler olsun gerekse üniversite eğitimini tamamlayıp Kamuda görev alma telaşına düşmüş kişiler olsun heyecanla tüm bu sınavların sonuçlarını ve yaşanabilecek gelişmeleri bekliyor üstelik bu durum her sene biraz daha sıkıntılı bir hal alıyor.

TEOG Sonuçları Açıklandı

Aslında 2015 TEOG sonuçlarının 24 haziran tarihinde ilan edileceği açıklanmıştı ancak bazı sorular hakkında yanlış olduğu iddiasıyla açılan dava sonunda sonuçların geç açıklanmasına karar verildi dolayısıyla bu durum otomatikmen tercihleri de etkiledi. Bir çok kişi tercih sıkıntısı yaşayacağını düşünürken 26 haziranda mahkemelik olan davalı soru iptal edilerek sonuçlar açıklandı. Bu sonuç itibariyle 06-16 temmuz tarihleri arasında öğrencilerimiz okul tercihlerini de yapmış bulundular.

TEOG Yerleştirmeleri Ne Zaman Açıklanacak?

Tercih dönemlerinde ise okullarımızda yaklaşık 7328 öğretmen öğrencilerimize yardım olmaya çalıştılar. Okul müdürlüklerine onaylatılan bu tercih işlemleri ile okul seçme işlemi tamamlanmış oldu. Şimdi ise o tarihten itibaren artık öğrencilerimiz büyük bir heyecanla yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladılar. Yerleştirme sonuçlarının ise 14 Ağustos 2015 tarihinde açıklanması bekleniyor bu sonuçlar sonrasında ise asıl nakil işlemleri 17-21 Ağustos 2015,  24-28- Ağustos 2015 ve 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır başlıklı yazı da 2014 2015 ygs, 2014 ygs ve 2015 ygs açık uçlu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.