Laptop Şarjının Uzun Gitmesi İçin

Laptop Şarjının Uzun Gitmesi İçin

Sponsorlu Bağlantılar

Diz üstü bilgisayarların en büyük sorunu olan şarjının hemen bitme olayı hepimizin sinirini oldukça bozmaktadır. Diz üstü bilgisayarımızı alıp balkona çıkıp çayımızı yudumlayıp eğlenmek var iken prizin yanında saatlerce durmak insanı gerçekten çok sinir ediyor. İşte bu durum için bugün sizlerle laptop şarjının uzun bir süre gitmesi için ne yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgilere yer vereceğim. Sizlerle paylaşacağım bilgiler sayesinde artık laptopunuzun pili daha uzun süre gidecek ve böylelikle sürekli prizin başında beklemek zorunda kalmayacaksınız. Diz üstü bilgisayarınızın pilini uzatarak daha uzun süre bilgisayarınız ile zaman geçirebilirsiniz. Laptopunuzun uzun süre şarjının gitmesini istiyorsanız ilk olarak arka planda çalışan uygulamaları sonlandırmak sizin için en büyük etkenlerden olacaktır. Sağ alt köşede yer alan görev takipçisi üzerinden gereksiz olan OneDrive yedekleme işlemini sonlandırabilirsiniz, ayrıca gereksiz programları kapatmanız sizin için oldukça avantajlı olacaktır bunun için gereksiz programları kapatınız. Bunun haricinde laptopunuzun Bluetooth özelliğini aktif ettiyseniz ve kullanmıyorsanız Bluetooth özelliğini de kapatmanızı öneririm. Bilgisayarınızın daha uzun süre şarjı gidebilmesi için bir önemli etkenlerden biri olan Ekran Parlaklığını düşürmek olacaktır, ekran parlaklığı haddinden fazla çok açmışsanız mutlaka düşürmeniz gerekmektedir. Hem göz sağlığınız için hemde diz üstü bilgisayarınızın batarya sağlığını korumak için bu da önemli etkenlerden biridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diz Üstü Bilgisayarım Pilini Uzatmak İstiyorum

  1. Ekran parlaklığını düşürün bu işlem hem göz sağlığınızı koruyacaktır hem de bilgisayarınızın pilinin daha hızlı bitmemesini engelleyecektir.
  2. Arka planda çalışan Bluetooth gibi kullanmadığınız bilgisayarın özelliklerini kapatınız.
  3. Laptopunuz da yer alan konum belirleyicisinin mutlaka devre dışı bırakınız.
  4. Laptopunuzun şarjı %100 olduktan sonra şarjdan çıkartmanız pilinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
  5. Bilgisayarınızın bulunduğu ortam çok sıcak ve ya çok soğuk ise bu da pilinin çabuk bitmesinin en asıl sebeplerinden biridir.
  6. Bilgisayarınızda yer alan güncellemeleri sürekli takip ederek güncellemeniz sizin için oldukça çok iyi olacaktır.

Bu işlemleri yaparak kolaylıkla diz üstü bilgisayarınızın ömrünü kolaylıkla uzatabilirsiniz. Ve ayrıca unutmayınız ki bir laptop bataryasının ortalama ömrü 2 yıldır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Yılında Makyajda Moda Olan Renkler hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.