LYS 2015 Açıklanan Sorular

LYS 2015 Açıklanan Sorular
Sizinle bugün LYS sınavı hakkında bir yazı paylaşmıştım ve bu yazı LYS de Akılda Kalan Sorular hakkındaydı, eğer bu yazıyı okuduktan sonra diğer yazımızı da okursanız sevinirim ayrıca yorumlarınızı lütfen eksik etmeyin.. Öncelikle LYS sınavına katılan bütün arkadaşlara başarılar dilerim, umarım hepimiz için hayırlısı olur ayrıca bugün ÖSYM tarafından yayınlanan soruların %20 kısmını sizlerle paylaşıyorum. LYS 2015 Açıklanan Sorular hakkında sormak istediğiniz soruları yorum olarak sorabilirsiniz.

LYS 2015 Açıklanan Sorular

LYS’de ilk oturum olan Sosyal Bilimler (Coğrafya, Tarih ve Din Bilgisi&Felsefe) olan dersler 10.00’da başlayan sınavla 12:30’da sınavlar bitti. 473 bin 441 adayın başvurmuş olan sınav hakkında ÖSYM tarafından açıklanan soruları sizinle mobil kullanıcılar için düzenli bir şekilde paylaşıyoruz, daha fazla sorular için bizleri sık sık takip ediniz.

Sorular yayınlandıktan sonra bu sayfadan kontrol edebilirsiniz.

LYS 2015 SORULARI

Evet arkadaşlar, ÖSYM tarafından yayınlanan %20’lik bir kısmı kapsayan soruları sizinle paylaşıyoruz. Umarım yararlı olur. Linkleri aşağıdan kopyalayarak tarayıcınızın url adresine yapıştırarak sorulara ulaşabilirsiniz.

2015 Lys-1 Soruları

Sponsorlu Bağlantılar

Matematik soruları için tıklayınız.

Geometri soruları için tıklayınız.

2015 Lys-4 Soruları

Tarih soruları için tıklayınız.

Coğrafya soruları için tıklayınız.

Felsefe ve Din soruları için tıklayınız.

ÖSYM Paneline giriş yaparak soruları tamamen görebilirsiniz.
14.06.2015 17:58 GÜNCELLEME HABERİ: Merhaba arkadaşlar, bugün ösym tarafından sınavda sorulan soruların %20’si kendi panelinde yayınladı. Ulaşmak isteyen arkadaşlar https://ais.osym.gov.tr/ adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle giriş yaparak girmiş olduğu sınavların sorularına erişebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır başlıklı yazı da 2014 2015 ygs, 2014 ygs ve 2015 ygs açık uçlu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Kozbon

  Sorular ösym tarafından paylaşıldı. Sorularını ve cevaplarını kontrol etmek isteyen arkadaşlar ais.osym.gov.tr adresine giderek sorularını kontrol edebilirler.

 2. Kozbon

  Merhaba arkadaşlar, ÖSYM tarafından yayınlanan %20 kapsamındaki soruları dokuman.osym.gov.tr adresine yönlendirecek şekilde paylaştık.

  • Kozbon

   Soruların tamamına ulaşmak için ÖSYM’nin kendi sayfasından aday sayfasına giderek bütün sorunları detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Soruları indirmek, çoğaltmak dağıtmak yasaktır.