“Merhaba demek için bir mesaj gönder!” Nedir?

"Merhaba demek için bir mesaj gönder!” Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’a daha önceden gelen özelliklerden biri olan otomatik mesaj gönderme sistemi artık kendi kullanıcılarına farklı bir yol üzerinden sunmuş durumda. Biliyorsunuz ki benimde en çok kullandığım otomatik mesaj seçeneği eminim ki birçok kişinin hoşuna gitmemektedir. Lakin nedense kullanmazsam bir şeyler sürekli olarak eksikmiş gibi hissediyorum. Facebook sayfalarına herhangi bir mesaj attığınız zaman otomatik mesaj gelmekte ve genelde “mesajınıza kısa sürede cevap vereceğim” şeklinde açıklamalar yazılıp mesajı gönderen kişinin ilk mesajından hemen sonra bu mesajı gönderen Facebook artık bu özelliği siz bir kişiyle arkadaş olduktan sonra da göndermeye başlamış durumda. Bugün karşılaşmış olduğum bu özellik şu şekilde çalışmaktadır, siz bir kişinin arkadaşlık isteğini kabul ettiniz vakit size hemen sistem tarafından mesaj gelmektedir. Bir kişi ile Facebook’ta arkadaş olduktan sonra hemen “x ile arkadaş oldunuz. Merhaba demek için bir mesaj gönder!” şeklinde gelen mesajlar hemen hemen herkesi heyecanlandırmaktadır. Acaba bana gelen bu bildirim karşı tarafa da gitti m, sadece bana mı geldi neden geldi şeklinde sorulara cevap vermek için bugün bu özellik hakkındaki araştırmalarımın sonuçlarını sizlere paylaşacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Evet, bu özellik bir bakıma iyi olmuş olabilir lakin maalesef ki benim hiç hoşuma gitmedi. Bu özelliği gördükten sonra ilk tepki şu oldu “Sanane kardeşim, sen neden araya giriyorsun ister atarım ister atmam” Facebook’un bu özelliği tam anlamıyla çözülmüş değil. İllaki herkes arkadaş olduğunda bu mesaj gelecek diye bir kural yok ayrıca tam anlamıyla mesaj değil sadece arka planda sizleri uyaran bir ileti mesajıdır. Ayrıca son olarak karşı tarafa da bu mesaj gitmemektedir. “x kişisi ile arkadaş oldunuz. Merhaba demek için bir mesaj gönder!” mesajı genelde sizin o kişiye mesaj atmanızı teşvik eden özelliklerden biridir.

Aynı şekilde fark edeceksiniz ki herkeste gelen bir bildirim değil sadece birkaç kişi de gelen bildirimlerden olan bu bildirim sadece sizde gözükür. Gelen mesajı silmek istiyorsanız da Facebook gelen kutusundan kolaylıkla kaldırabilir ve sizlerde bu sorunları kolaylıkla aşmış olabilirsiniz.
“x kişi ile arkadaş oldunuz. Merhaba demek için bir mesaj gönder!” özelliği hakkında merak ettiklerinizi alt kısımdan bizlere iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bedava Facebook Lite hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.