Mezarlıktan Neden Ses Gelir?

Ölü Neden Şişer

Sponsorlu Bağlantılar

Her insan oğlu ve her canlı bir gün mutlaka ölümü tadacaktır, işte bizler ölünce bedenimize neler olacak, vücudumuz biz öldükten sonra neden şişiyor ve ya ilk çürüyen organlar hangilerdir. Bunlar her ne kadar ürkütücü olsa da birer gerçek, maalesef yapacak bir şey yok makalemizin başında da dediğimiz gibi her canlı mutlaka ölümü tadıp bu hayattan göçüp gidecektir.

Ölümden sonra vücut kendini tamamen 30 dakika sonra kapatıyor, boşaltım sistemi tamamen bitiyor ve gevşiyor.  Ortalama 10 saat içerisinde insan vücudu tamamen kas katı olup, her saat başı ölen kişinin vücudunda ısı 1 derece düşüş görülmektedir. Bu ısının düşmesi, kilolu kimselerde daha geç düşerken zayıf kimselerde vücut ısısı yavaş düşmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Mezarlıktan Neden Ses Gelir

Ölümün 24 saatinden sonra vücut tamamen çürümeye başlar, ilk çürüyen organlarımız göz, beyin, mide ve bağırsaklardır. En son çürüyen organ ise Rahim’dir. İlk çürüyen organlarımız olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun oldukları için, bu bölgelerde şişme meydana gelir.

Ayrıca eklemek isterim ki, mezarlardan gelen sesler ise; günden güne şişen karın ve bağırsaklarının patlaması ve göğüs kafesinin çökmesi ile ortaya çıkan sesler mezarlıktan gelen seslere örnek verilebilir. Bu işlem ortalama 40 gün sonra oluşurken, ölünün akrabaları yakınları kişinin daha çok azap ve acı duymaması için ölümün 40. Gününde ölen kişi adına yemekler dağıtılıp, dualar ve Kuran-ı Kerim okunur.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Reallifecam Premium Üyelik 2015 Mart başlıklı yazı da 2015 reallifecam, 2015 reallifecam free login ve 2015/02 reallifecam hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Merhaba sanırım ölen kişilerin bedebkerine konulan bıcağın anlamı bu yani sanırım vicud şişmesin diye

  2. Hep merak etmişimdir bu sesler nereden geliyor diye. Teşekkürler admin.

  3. Değişik ve genel kültüre katkı edecek bir bilgi daha. Teşekkürler gerçekten

  4. aslında hiç bu şekilde aklıma gelmemişti,ben sesleri genelde acaba insanoğlu acı veya azap çekiyorda onun seslerimi diye düşünmüştüm.demek bununda tıbbi açıklaması varmış :))

  5. Ürkütücü ama öğrenmekte fayda var teşekkürler admin.

  6. guzel paylasımlar yapıoyrsunuz ozellıkle tarıhı konulardakı yazılarınızı merakla takıp etmekteyım umarım kısa surmez bu sıtenın omru

  7. Hakikaten keyifle okudum yazınızı. İlginç bilgiler içeriyor.