Microsoft, Şarj Edebilen Lamba Üretiyor.

microsoft-sarj-edebilen-lamba-uretiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz ihtiyaçlarına uygun bir çalışma olarak Microsoft Research yeni bir teknoloji hamlesi yaparak ses getirecek bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Akıllı telefonunuzun bir lambayla şarj edilebileceğini iddaa ediyor, normal kablolu şarj eletleriyle aynı sürede şarj edilebelecek olan bu sistem şu şekilde işliyor;
Masanın üzerinde bulunan telefona, üretilen lamba tarafından gönderilen ışın sayesinde şarj işlemi gerçekleştiriliyor. AutoCharce adlı bu ürün masa üstünde yada tavana yerleştirilerek kullanılabiliyor. Türkiye üzerinden değerlendirme yapacak olursak, teknoloji tutkunlarının bu konuda ne düşünecekleri tahmin edilebiliyor çünkü böyle bir uygulamanın özellikle iş yaşamında fazlasıyla rağbet göreceği apaçık ortada diğer kullanıcılar içinde aynı şeyi söylemek mümkün, Türkiyedeki developerlar bu konu hakkında olumlu görüş bildiriyor ve alınan yorumlar iştah açıcı. Her cihaz için ortak kullanım gerektirebilecek şekilde bir tasarım olması bekleniyor ve böyle bir formatta alt yapı hazırlanması olası bir durum. Ancak ürünle ilgili bazı soru işaretleri var cihazın kendisine direkt ışık gelmesi veya solar kaplama olması gerekiyor ayrıca bununlada kalmıyor başka bir sorun ise bu işlemin ne kadar verimli olabileceği?
Fizik kurallarına göre enerjinin ışığa çevrilip sonra tekrar enerjiye çevrilmesi daha verimli oluyor, bizde bu işlem sayesinde cihazın ne kadar verimli olabileceğini sizinle beraber görebileceğiz.
Kısa zamanda raflarda göremeyeceğiz belki ama cihaz kullanıma başlanırsa teknoloji için epey faydalı olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2015 Alexa'ya Kayıt Olmak başlıklı yazı da alexa arama motoruna kayıt, alexa kayıt 2015 ve alexa kayıt nasıl yapılır hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. şimdi başımıza lumia çıkacak. güzele benziyor tabii ki hayata geçirse.

  2. Gerçekten iyi bir uygulamaya benziyor.Çok kısa bir süre çıkar,umarım.

  3. Gerçekten öyle bir şey olursa harika olur. Ama microsoft yaptığına göre ilk önce lumia’larda olur bu özellik sanırım.

  4. Fiyati ucuz olursa bence çok satar ve çokta kullanışlı. 🙂