Nokia Yeni Çıkacak Android Telefonları

Nokia Yeni Çıkacak Android TelefonlarıBundan yaklaşık olarak 10-15 sene öncesini hatırlamayan yoktur sanırım o dönemin en büyük cep telefonu satıcısı ve üreticisi olan Nokia  yeniden yazılıma hız vermeye karar verdi yazılım uzmanlarını işe alarak başlayan Finlandiyalı şirket şimdi yeni yeni ürünlerle piyasaya girmeye hazırlanıyor. Bunun için satış ortakları bile aramaya başladı. Nokia akıllı telefonların bu denli hızlı bir şekilde artması karşısında aslında kendini hazır olmadan yakalanmış gibi hissettiği de kesin. Oysaki o zaman Apple ve samsung gibi firmaları bir dönem satış konusunda geride bırakmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar

Firma 2013 yılında telefon üretimine ara vermişti yani satışlarını microsoft’ a bırakmıştı bununla birlikte daha çok Telekom bağlantılı cihazlar üretimine hız vermişti. Ancak görülüyor ki akıllı telefonlar sayesinde Telekom bağlantılı cihazlarda artık neredeyse tamamen geri planda kalmaya başladı.

Firmanın başında yer alan Rajeev Suri yeniden hızla telefon üretmeyi hedeflediklerini belirtiyor.  fakat firma microsoft’ la yaptığı anlaşma gereğince 2016’ ya kadar üretim gerçekleştirememişti şimdi bu sürenin bir yıl sonra dolmasının ardından da hızla piyasaya girecekler.  Henüz bir yıl gibi bir süre olmasına rağmen ceo işleri sıkı tutuyor ve hazırlıkları başlatmış durumda.

Bunun yanı sıra Nokia android cep telefonlarının öncesinde tabletlerini piyasaya sürmeye başladı ocak ayında tabletler ilk olarak Çin’de piyasaya sunuldu.

Şu an ise Nokia geri kalmamak ve üretimin altında ezilmemek için marka lisansı üzerine çalışacak yeni yeni ortaklar arıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Kiwi Takipçi Hilesi başlıklı yazı da kiwi nedir hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.