Nükleer-Biyolojik-Kimyasal (NBC) Nedir?

nukleer-biyolojik-kimyasal-nbc-nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Nükleer Silahlar (Atom bombası): Atomun parçalanmasıyla açığa çıkan enerjiden yararlanılarak atomik silahlar geliştirilmiştir. İlk kez II. Dünya Savaşı’nda Amerika tarafından Japonya’ya karşı kullanılmıştır (Ağustos 1945). Biyolojik Silahlar: Canlı varlıklara etki eden, bulaşıcı hastalıklar yayan, zehirli etkiye sahip ve geniş alanda etkili olabilen bir silah türüdür. Kimyasal Silahlar: Çeşitli kimyasal gazlardan yararlanılarak yapılan, yaralayıcı, tahriş edici, sis ve yangın meydana getirebilen bir silah türüdür. Katı, sıvı, gaz halindeki maddelerden üretilmektedir. İlk kez I.Dünya Savaşı’nda Batı Cephesi’nde Almanlar ve Fransızlar tarafından kullanılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Kısaca: Birleşmiş Milletler(BM) Teşkilatı Nedir? başlıklı yazı da birleşmiş milletler örgütü anlamı, birleşmiş milletler örgütünün amaçları ve birleşmiş milletler örgütünün amaçları nelerdir hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bu teknoloji öyle bişey ki, bugün insanlığın yararına diye yaptığın ürettiğin şey, yarın insanlığın başına bela olur.

  2. Silahlar olmasa herkes kardeşçe yaşasa keşke

  3. insan oğlunun en büyük belası yine kendisi.