Ölümsüzlük Var Mı?

Ölümsüzlük Var Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknolojisinin ve bilim insanlarının yapamayacağı şey yok gibi.. Şimdi de ölümsüzlüğü buldular. Yani siz öldünüz fakat sanal dünya’da halen yaşıyorsunuz!
Teknolojinin genişlemesi ve geliştirilmesi ile birlikte bilim insanlarının yaptığı keşifler, icatlar insanın aklını,hayalini durduracak şekilde. Ölümsüzlüğü icat ettiklerini söyleyen ve bu icata Eter9 adını veren bilim insanları siz ölseniz de geride bıraktıklarınız için sizi sanal dünya’da halen yaşatacak. Eter9 adlı icat yapay zeka ile çalışmakta ama ne yapay zeka!  Ölmeden önce Eter9’un karşısına geçip sizi şöyle bir uzunca tarayıp, radyasyon altında bırakması gerekiyor ki siz öldükten sonra geride bıraktığınız kişiler sizin için yas tutmasın. Birebir aynınız, kişilik özellikleriniz, beyin yapınız sanal dünya’ya taşınacak. Eter9 duyuruldu hemen ardından yoğun bir istekle karşılaşıldı. Duyurulmasının ardından yoğun ilgiyle karşılaşan Eter9 için 5 bin kişi ölümünden sonra hiç kimse unutmasın diye sanal dünya’ya taşındı. Uygulama Facebook’tan daha hızlı bilgi topluyormuş.. Yani geliştirdikleri AI sistemi sizin birebir aynınız ve fikir yapınızın kopyası..

Sponsorlu Bağlantılar

Eter9’u aslında o kadar da büyütmek gerekmiyor. Niye mi? Eter9 zaten facebook gibi birşey. Yani mantık yine aynı mantık. Kişiler yine fotoğraf atabiliyor yine durum paylaşıyor sizde sanal dünya’da olan kişiliğiniz ile bu durumları beğenip, kişileri takip ediyorsunuz. Sanal dünya’da oluşturulan hesabınız ile öldükten sonra arkadaşlarınıza mesaj atabilir veya mesaj alabilirsiniz. Hatta Eter9’un anasayfa yani haber kaynağı bile mevcut. Kişilerin paylaştığı durumlar, fotoğraflar anlık olarak anasayfanızda..
Eter9’un geliştiricisi Amerika asıllı olan Henrique Jorge. Eter9’un çalışmalarını ve Arge ekibini ise Portekiz’de sürdürüyor..
 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.