Periscope Kişi Engelleme

Periscope Kişi Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde büyük bir çılgınlıkla büyüyen Periscope ile artık bir çok kişi online olarak anlık bir şekilde canlı yayınlara başlıyor, teknolojinin gelişmesiyle ceplerimize kadar giren İnternet sayesinde artık Periscope uygulamasını kolaylıkla kullanabiliyor ve canlı bir şekilde başka kişiler ile sohbet edebiliyoruz. Twitter’ın geliştirmiş olduğu uygulamalardan biri olan Periscope ilk zamanlar İOS tabanlı iken daha sonradan Android işletim sistemine sahip olan bütün telefonlarda yerini almaya başladı. Bir süre App Store mağazalarında yer alan uygulama, Android kullanıcıları tarafından oldukça çok ilgi gördüğünden dolayı Twitter bir süre sonra Android kullanıcıları için de Periscope uygulamasını Google Play’de yayınladı. Bugün sizlere büyüyen uygulamalardan biri olan  Periscope’da kişi engelleme nasıl yapılır, canlı yayın esnasında sizi rahatsız eden, size hakaret eden canlı yayınınızda olağanüstü haller durumlar sergileyen argolu konuşan kişileri direk olarak uygulama üzerinden kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Telefon üzerinden canlı yayın yapmamızı sağlayan uygulama ile artık dilediğimiz yerden dilediğimiz şekilde yayınlar yapabiliyoruz hatta bizim milletimiz derbi olduğu günlerde ilk olarak internetten link aramak yerine açıyor Periscope uygulamasını ve Periscope uygulamasından maçı takip edebiliyoruz.

Kişi Engelleme

Periscope uygulamasında bir kişiyi engellediğiniz zaman kişi sizi takip edemez ve sizin yapmış olduğunuz canlı yayınları kesinlikle takip edemez / izleyemez. Eğer daha sonradan bu kişinin engellini kaldırmak istiyorsanız bunu da kolaylıkla kaldırabilirsiniz, sizlere ilk olarak Periscope kişi engelleme hakkında kısaca bilgiler vereceğim daha sonra ardından kişilerin engellini nasıl kaldıracağınız’dan bahsedeceğim lakin bu işlemleri yapabilmeniz için Periscope uygulamasının son sürümünü kullanmanız gerekmektedir.

Periscope En Son Sürümünü Nasıl İndirebilirim?

Twitter tarafından geliştirilen Periscope uygulamasının son sürümünü indirmek için, eğer telefonunuz İOS işletim sistemine sahip ise App Store’den uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Eğer telefonunuz Android işletim sistemine sahip ise telefonunuzu Google Play üzerinden direk olarak güncelleyebilirsiniz.

Periscope Uygulamasını Güncelleme Yapmasam Ne Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulamanın sürekli en son versiyonlarını kullanmak sizin açınızdan daha iyi olacaktır, yeni gelen özellikleri takip edebilir ve Periscope uygulamasını en iyi şekilde en verimli bir biçimde kullanabilirsiniz, donan yayınları sorunsuzca izleyebilir ve eğer Periscope telefonunuzda herhangi bir kasma yapıyor ise bunu kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Periscope Canlı Yayın Yapan Birini Nasıl Engelleyebilirim – Resimli Anlatım

Periscope üzerinden

Periscope üzerinden canlı yayın yapan birini engellemek için ilk olarak o kişinin canlı yayın yaptığı profilini açıyoruz. Yani kısaca o kişinin profiline gitmek için profil resmine ve ya profilinin adına dokunuyoruz.

Daha sonradan karşımıza çıkan küçük pencereden sol üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunuyoruz.

Daha sonradan karşımıza çıkan küçük pencereden sol üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunuyoruz.

Karşımıza gelen seçenek sayesinde karşıda kişiyi kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Kullanıcıyı engelle seçeneğini kullanarak karşıdaki kişiyi engelleyebilirsiniz.

Karşımıza gelen seçenek sayesinde karşıda kişiyi kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Kullanıcıyı engelle seçeneğini kullanarak karşıdaki kişiyi engelleyebilirsiniz. Bu şekilde canlı yayın yapan kişinin profiline giderek kolaylıkla o kişiyi engelleyebiliriz ve böylelikle bu kişi sizi kesinlikle takip edemez ve sizin yapmış olduğunuz canlı yayınları izleyemez.

Canlı Yayın Esnasında Bir Kişiyi Nasıl Engelleyebilirim?

Sizin yapmış olduğunuz canlı yayında sizi rahatsız eden, küfür eden ve sizinle inatlaşan kişileri engellemek için yapmanız tek işlem o kişinin yapmış olduğu yoruma basarak o kişinin profiline giderek sol üst köşedeki üç nokta işaretini kullanarak kolaylıkla karşıdaki kişiyi, siz canlı yayın yaparken kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Büyümekte olan Periscope uygulaması hakkında sormak istediğiniz soruları bana alt kısımdan yorum olarak iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Canlı yayın açıyorum ama izleyiciler bana yorum yazamıyor. Sadece izleyebiliyor. Yasaklı göründüğümü söylüyorlar.

    • Kozbon

      Merhaba efendim Periscope uygulamasında yapmış olduğunuz bir ihlal sonucunda kısıtlamayı yemişsiniz bu kısıtlama kaç gün kaç saat kaç dakika olduğunu maalesef ki bilmiyorum bir süre bekleyiniz. Kısıtlama kalkmıyor ise farklı bir hesap açarak Periscope uygulamasından yayın yapmaya devam edebilirsiniz.