Prisma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Prisma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Son günlerde Instagram, Facebook, WhatsApp ve Twitter gibi başta olmak üzere bütün sosyal ağlarda yeni fotoğraf efektlerinden olan Prisma fotoğraf efektleriyle fotoğraflarınızı baştan yaratabilirsiniz. 2016 Temmuz ayında hayatımıza giren Prisma uygulamasına ait olan efektler ile fotoğraflarınıza elle çizilmiş gibi efektler ekleyebilirsiniz. Bunun haricinde Prisma uygulamasında bulunan birden fazla efektler ile fotoğraflarınıza yeni görünümler kazandırabilirsiniz. Prisma uygulamasıyla daha önceden çekilmiş olduğunuz fotoğraflara efektler ekleyebilir ya da hemen Prisma uygulamasını kullanarak fotoğraflar çekilerek bu fotoğraflar üzerine Prisma efektlerini ekleyebilirsiniz. Bunun haricinde Prisma uygulamasını kullandığımız vakit yani fotoğraflara efekt eklediğiniz vakit sağ alt köşede Prisma uygulamasına ait bir logo işareti ve Prisma yazısı yer almaktadır. Bu durum karşısında Prisma uygulamasını kullanan bir çok kişi Prisma yazısını nasıl kaldırabilirim? gibisinden sorular sormaktadır. Prisma yazısını kaldırmak için efekt uygulayacağınız fotoğrafın altında çok az bir boşluk bırakmanız durumunda daha sonrasında Prisma yazısını kırparak bu yazıyı kaldırabilirsiniz. Prisma uygulamasında toplamda şuan için 29 tane birbirinden farklı ve birbirinden güzel efektler bulunmaktadır sizlerde Google Play veya App Store uygulamasından bu uygulamayı indirerek fotoğraflarınıza efektler eklemeye başlayabilirsiniz.

Prisma Uygulamasını Nasıl İndirebilirim?

Prisma uygulamasını Google Play ve App Store üzerinden telefonlarınıza indirebilirsiniz. Android kullanıcılar Google Play’den İOS kullanıcılar ise App Store üzerinden telefonlarına Prisma uygulamasını çok hızlı bir şekilde indirebilirler. Prisma uygulaması şuan için Google Play’de 10 Milyondan fazla indirilmeye sahip.

Prisma Yazısını Nasıl Kaldırabilirim?

Prisma yazısını kaldırabilmek için çekilmiş olduğunuz fotoğrafı kırpmanız yeterli olacaktır bunun haricinde bu yazıyı kaldırmanıza ücretsiz olarak Prisma uygulaması izin vermemektedir. Prisma uygulamasında daha önceden çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafa efekt uygulamadan önce ilk önce PicsArt uygulamasında düzenleyeceğiniz fotoğrafın altında çok az boşluk bırakmanız ardından Prisma yazısını kaldırdığınız zaman fotoğrafınızda bozulma olmasını engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Prisma Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim?

Prisma uygulamasında bulunan 29 tane efektleri sizlerde kullanarak hemen WhatsApp’ta profil resmi yapmak veya Instagram’da paylaşmak istiyorsanız ilk olarak uygulamayı telefonunuzun işletim sistemine göre uygun marketlerden indirmeniz durumunda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Prisma Nasıl Kullanılır?

Prisma uygulamasını açtığınız vakit ister fotoğraf çekebilir isterseniz galerinizde yer alan bir fotoğraf üzerinden düzenlemeler yapabilirsiniz. Prisma uygulamasını açtığınız vakit karşınıza kamera çıkacaktır bu kamerayı kullanarak fotoğraf çekilip hemen düzenlemelere başlayabilirsiniz ve ya sağ alt köşeden galeriye ulaşabilir ve fotoğraf seçebilirsiniz.

Prisma Nasıl Kullanılır?

Fotoğraf çekildikten sonra veya fotoğraf seçtikten sonra isterseniz fotoğrafınızı 90 derece kadar döndürebilir isterseniz direk olarak hemen efekt sayfasına gidebilirsiniz. Fotoğrafınızın altında yer alan NEXT işaretine dokunmanız yeterlidir.

Prisma Nasıl Kullanılır?

Prisma uygulamasında son adımda kullanmak istediğiniz efektleri seçerek uygulamadaki işinizi tamamlamış oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Hafıza kartındaki bir dosyayı sildikten sonra, hafıza kartını dahili belleğe kopyalarsak, dahili bellekte silinen dosya program aracılığıyla kurtarılabilir mi ?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, silinen fotoğrafı geri getirmek istiyorsanız sanırım doğru mu anladım? Eğer ki sorunuzu doğru anladıysam fotoğraf ilk hangi depolama biriminde yer aldıysa o birimden DiskDigger programı ile geri getirebilirsiniz.

 2. admin bende prisma durduruldu hatası veriyor ne yapmalıyım lütfen yardım et

  • Kozbon

   Merhaba, evet bir kaç kere bende de bu tür durduruldu hataları vermekteydi. Daha sonrasında arka planda çalışan bütün uygulamaları kapattıktan sonra RAM’i temizledikten sonra sorun çözüldü sizlere de tavsiye ederim.