PTT Para Göndermek / Para Almak

PTT Para Göndermek / Para Almak

Sponsorlu Bağlantılar

Geçtiğimiz günlerde benim de başıma gelen bir olay üzerine sizlere bugün PTT üzerinden nasıl havale işlemi yapılacağını, sadece kimlik kullanarak karşıdaki kişiye nasıl para göndereceğimizden bahsedeceğim. Bunun için bu yazımızı mutlaka dikkatlice okumanız gerekmektedir, PTT asla hataları affetmemekte; defterde ne yazıyor ise o ona harfiye uyuyorlar herhangi bir mazeret felan kabul etmiyorlar. Bir de şu konuya değinmek isterim, PTT’de yurt içi havale yapmak ücretlidir, bunun için belli bir fiyat aralığına göre ücret talep etmekteler. 0,01 TL’den 100,01 TL’ye aralığında yapacağınız havale işlemlerinde 6TL kadar bir ücret talep ediyorlar. 100,01 TL’den 250,01TL aralığında ise ortalama olarak 12 TL ücret talep ediyorlar. 250,01 TL’den 500,01 TL’ye kadar ise 13 TL talep ediyorlar. Eğer daha fazla gönderim yapacak ve ya alacaksanız sizler için alt kısıma hemen bir tablo ekliyorum bu tablo yardımıyla işlem ücretlerini kolaylıkla talip edebilirsiniz. Aşağıdaki tablo 10.12.2015 tarihinde güncellenmiştir, ilerleyen vakitlerde farklılık gösterebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

PTT İşlem Ücretleri

Eğer para gönderecek veya para alacaksanız, para gönderen kişinin karşıdaki kişinin tam bilgilerini vermesi gerekmektedir eğer kişinin 2 adı var ise yani Mehmet Fırat gibisinden iki adı var ise mutlaka bunu belirtmeli.Eğer alıcının tam bilgilerini vermek yerine eksik bilgilerini verirseniz paranızı alamazsınız. Bu havale işlemleri PTT üzerinden yapacaksanız alıcı ve göndericinin kendi bilgilerini tamamen iyi şekilde bilmeleri gerekmektedir. Bir ayrı konu ise, PTT’ler sadece hafta içi çalışmaktadır bunun için eğer para alacaksanız işlemlerini hafta içi yapmanız gerekmektedir.PTT’lerin çalışma saatlerine değinecek olursak da şu saatler esnasında çalışmaktalar; HAFTA SONU KAPALI. Hafta İçi; 08:30 – 17:00 saatleri arasında PTT’ler çalışmaktadır. Resmi Tatiller de tatil olan PTT’lerde bayramda havale işlemlerini askıya alınır bunun için bu tür detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bana sormak istediğiniz soruları alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Adımıza posta var mı yok mu bunu nasıl öğrenebiliriz bir link var mı bunun için ? Şimdiden teşekkürler