Savaş ve Barış Detaylı Kitap Özeti

savas-ve-baris-detayli-kitap-ozeti

Andrey: Orduya katıldıktan sonra savaşta ölen bir askerdir. Ölmeden önce uzun bir müddet Nataşa Rostova adlı bir kadınla aşk yaşar. Bu ilişki evlenmenin eşiğine kadar gider.

Piyer: Kont Bezuhov’un gayrimeşru çocuğudur. Özel hocalarla yetiştirilmiştir Beceriksiz bir şahıs olan Piyer’in aşk olayları anlatılmıştır. Karısının başkasıyla ilişkisini öğrenmesi üzerine de düelloya tutuşur.

Sponsorlu Bağlantılar

Nataşa Rostova: Güzel duygusal ve biraz da vurdumduymaz bir tiptir. Romanda birkaç erkek ile ayrı zamanlarda aşk yaşar.

Roman 1805’te başlayıp 1813’e kadar süren Napolyon Savaşları dönemini ve sonrasında gelişen olayları anlatmaktadır. Roman içinde milyonlarca insanın bir hiç uğruna savaşlarda hayatını kaybetmesi ile küçük bir sınıfın hayatının en önemli parçası olan “barış” kavramı iç içe verilmiştir. Bütün bu savaş ortamında barış yanlılarının balolar ve partiler ile süslenmiş hayatları, kadınların bu kanlı savaşlardaki askerlerle yaşadıkları aşklar da romanın diğer tarafıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Kısaca Mehmet Emin Yurdakul'un Edebi Kişiliği başlıklı yazı da mehmet emin yurdakul un edebi hayatı, mehmet emin yurdakul un edebi kişiliği ve mehmet emin yurdakul un edebi özellikleri hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.