Sigarayı Neden İçmemeliyiz?

Sigarayı Neden İçmemeliyiz?

Sponsorlu Bağlantılar

Sigara, Türkiye’de en çok tüketilen şeylerden ilk sıraları çekiyor olabilir. En çokta erkeklerin sigara alışkanlığının bulunması erkeklerin hastalık oranına daha fazla sahip olmasını sağlıyor. Çocuğunuzun veya küçük bir çocuğun yanında sigara içmekten vazgeçin. Sigara en çok içeni değil yanındakini etkiliyor.. Sigara artık küçük yaşlarda bile içilmeye başladı. Sokağa çıktığınız zaman göreceksiniz ki 10-11 yaşında ki küçük arkadaşlarımızın bile elinde görebilirsiniz. Peki bu sigaradan nasıl kurtuluruz? Sigarayı neden içmemeliyiz? Tabiki de sigaradan kurtulmanın ilk çözümü olarak sizlere bir uzmana bir doktora başvurmanızı söyleyeceğiz. Yalnız dışarıda satılan yani televizyonda satılan sigara bıraktıran sakız, elektronik sigara bunlar asla size sigara bıraktırmaz. Sadece o an ki nikotin ihtiyacınızı giderir. Sigarayı bırakmak istiyorum derseniz.. İlk önce bu illeti beyninizde bitirmeniz gerekiyor. Aynı şişman bir insanın zayıf olabilmek için beynine koyduğu kararlar ve şartlar gibi sigarayı bırakmak içinde aynı şartlar ve kararlar altında bu illetten kurtulabilirsiniz. Sigara aklınıza geldiğinde çekirdek çitleyebilir ya da normal bir şekerli sakız çiğneyebilirsiniz. Herhangi bir sorundan dolayı moraliniz bozulup, karalar bağladığınızda ise sigara içmek yerine dışarı çıkıp biraz yürüyüş yapmak size daha faydalı olacaktır. Ya da en yakın arkadaşınızla bu derdi paylaşmak sizin için daha iyi olacaktır. Sigaranın içinde bulunan nikotin bir zamandan sonra insan vücuduna iyicene karıştığı için aynı yemek ister gibi sigara içmek isteyeceksiniz. İşte bu illetten kurtulmanın tek yolu herşeyi beyninizde bitirmek..

Sponsorlu Bağlantılar

Sigarayı Neden İçmemeliyiz?
Sigara içen bir insanın ileride karşılaşabileceği sorunlar nelerdir? Sigaranın zararları neler?
Sigara içen bir insan yani artık tiryakisi olmuş günde en az 1 paket sigara bitiren bir insan ileride guatr,akciğer kanseri gibi hayatınızı derinden etkileyebilecek sorunlar  ile karşılacaktır. Size sigarayı bıraktırabilirim nasıl mı? En ucuz sigara 6 lira diyelim.. 6*30 = 180 TL. Bir ev geçindiriyorsanız evinize meyve,sebze eğer bir birikim hesabınız var ise bu parayı oraya atabilirsiniz. Ya da bu parayı giyiminize,kıyafetinize harcayabilirsiniz. Örneğin; orjinal bir klasik ayakkabı alıp her kıyafetinize bu ayakkabıyı kolaylıkla uydurabilirsiniz. En pahalı sigarayı içtiğinizi varsayalım.. 11*30=330. Vay be! Ayda 330 liran körü körüne gidiyor. Cidden sende bir sorun var bu parayla neler yapılır biliyomusun! Dostum sen yanlış yoldasın madem bu parayı çar çur ediyosun gel benimle harca ya da bana ver..
330 liran gidiyor yanında birde guatr oluyosun.. Sesin çıkmıyo! Madem bu kadar herşeyi önemsemiyorsun o 330 lirayı bana ver ben senin yerine heryerde konuşayım.. Ahahah şaka yapıyorum. Ama cidden sağlıksız bir hayat çekilmez. Kendiniz çekemediğiniz gibi başkalarının psikolojini, huzurunu da kaçırırsınız.. Buna ne hakkınız var..?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Alerji Nedir? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.