Stres Azaltan Yiyecekler

Stres Azaltan Yiyecekler

Günlük hayatta karşılaştığımız bazı olaylar bizleri sinirlendirebilir, bizleri üzebilir hatta bizleri strese sokabilir. İşte bugünde bayanların en çok yapmaktan zevk almış olduğu bir olay üzerinden yola çıkarak sizlerin stresine en iyi gelecek olan yiyeceklerden bahsetmek isteriz. Stresinizi yenebilmeniz için bu yiyeceklerin tadına bakmak zorundasınız, Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu’nun açıklamış olduğu stres azaltan yiyecekler..

Kompleks Karbonhidratlar

Kompleks Karbonhidratlar

İçerisinde barındığı karbonhidratlar sayesinde sizlere mutluluk verecek karbonhidratlar sayesinde stresinizi yenebilirsiniz ve ayrıca kendinizi iyi hissedebilmeniz için kahvaltı gevrekleri, yulaf ezmesi gibi kompleks karbonhidratları seçin. Kompleks Karbonhidratlar vücudunuzda mutluluk kaynağı olan serotonin salgılamanızı sağlar.

Portakal

Portakal

C vitamin deposu olan Portakalı sevmeyen yoktur diye düşünüyorum, evet portakal tüketerek stresinizi yenebilirsiniz, Portakalın içerisinde barındırılan C vitamini sayesinde, yüksek kan basıncınızı normale döndürebilirsiniz.

Ispanak

Ispanak

Sponsorlu Bağlantılar

Ispanağı çocuklarımıza sevdiren Temel Reis üzerinden çıkarak, ıspanağın içerisinde yer alan magnezyum sayesinde kendinizi güçlü hissedersiniz, ayrıca Ispanakta barınan magnezyum sayesinde baş ağrılarınız, yorgunluk halsizlik üzerinizde var ise bunların giderilmesine birebir iyi gelir.

Yağlı Balık

Yağlı Balık

Evet, yağlı balığın içerisinde yer alan Omega-3 ile stres hormonları artışını önlemektedir.

Siyah Çay

Siyah Çay

Hepimizin vazgeçemediği çayı da eklemek isteriz, evet çay içerek stresinizi yenebilirsiniz lakin bu çay Siyah Çay olmak zorunda. Çay içerek streslerinizden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz, hem çaydan ne zarar gelebilir ki?

Antep Fıstığı

Antep Fıstığı

Ufff, Antep fıstıklarından asla vazgeçemem diyen bayanlara birebir iyi gelen Antep Fıstığı strenize birebir iyi gelir, ayrıca sadece Antep fıstığı değil; ceviz, badem gibi sağlıklı kuruyemişlerin tüketimi stresinizi yener ve ayrıca diyabetin önüne geçer.

Avokado

Avokado

Potasyum deposu olan Avokado stres için birebirdir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Varisten Nasıl Kurtulunur? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.