Tanıyor Olabileceğin Kişiler Neye Göre Çıkar

Tanıyor Olabileceğin Kişiler Neye Göre Çıkar

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’un inanılmaz senkronize alt yapısıyla sizlerde tanıyor olabileceğin kişiler seçeneği ile yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Son zamanlarda tanıyor olabileceğin kişiler seçeneğinde farklı farklı kişiler görüyorsanız, hoşlandığınız kişiler çıkmaya başlıyorsa ya da nefret ettiğiniz çekindiğiniz kişiler çıkıyorsa bu neye işarettir tanıyor olabileceğin kişiler neye göre çıkıyordur? Profilime baktığı için mi çıkıyordur yoksa rehberimde ekli olduğu için mi çıkıyordur? Evet, akıllarda bu konu hakkında birçok sorular mevcut olup bunların hepsini tek tek açıklayacağım. Facebook’ta tanıyor olabileceğin kişilerin alt yapısını oluşturan ve 2016 yılında popüler olan uygulamalardan olan Facebook Messenger uygulaması en büyük etkendir. Eğer Facebook Messenger uygulaması kullanıyorsanız rehberinizdeki kişiler otomatik olarak senkronize edilmektedir. Ve bunlar bile yetmiyormuş gibi bir de bunun haricinde son aramalarınıza kadar kişilerden gelen son mesajlara kadar takip eden Facebook Messenger uygulaması Facebook’a girdiğimiz de bizlere tanıyor olabileceğin kişiler kısmından bu kişileri sunmaktadır. Amaç nedir? Amaç aslında oldukça belli bunu ben yine kendime göre yorumlamak istemiyorum siz zaten benim neye kızdığımı neye göre hareket ettiğimi çok açık biliyorsunuz. Gelelim şimdi tanıyor olabileceğin kişiler neye göre çıkıyor sorularına.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’ta Çıkan Kişiler Neye Göre Çıkıyor?

Facebook Messenger; Facebook tanıyor olabileceğin kişilerde çıkan kişiler Messenger kullanıyorsanız ana etken bu uygulama yüzünden çıkıyordur. Tanıyor olabileceğin kişiler listesinde yer alan kişilerden herhangi birinin telefon numarasını rehberinizde ekliyse o kişiyi otomatik olarak tanıyor olabileceğin kişiler listesinde göstermektedir. Ve ya o kişi günlük yaşantıda aradıysanız yine çıkacaktır. (Bu Messenger olayı yüzünden kaç gündür uyuyamadım, sevgilim babası sürekli olarak tanıyor olabileceğin kişiler listesinde çıkıyordu artık öğrendi ve beni öldürmeye gelecek diye kaç gün yolunu gözledim.)

Profil Bilgileriniz; Evet, bir diğer etken iste profilinizde yer alan bilgilerdir. Profilinizde bulunan bilgiler birbirine çok yakın ise ve aynı lokasyon (bölgede / şehirde) oturduğunuz kişiler daha çok çıkar.

Beğenileriniz; Facebook’un en çok geliştirdiği özelliklerden biri de budur. Facebook üzerinden beğendiğiniz bir gönderiyi, sayfayı, katıldığınız grupları ve hatta ziyaret etmiş olduğunuz siteler de dahil olup sizlere tanıyor olabileceğin kişiler kısmından iletmektedir.

Gelelim şimdi herkesin akıllarında yer alan tezi silmeye. Profilime baktığı için mi çıkıyor? Evet bir ihtimal bunu da öne sürebiliriz lakin en büyük etkenler, Facebook Messenger ile beğendiğiniz sayfalar / gönderiler / ziyaret ettiğiniz siteler bu işin içine girmektedir. Özellikle Facebook Messenger uzak durun sakın ha aman.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bedava Facebook Lite hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.