Telefonda Girdiğim Siteler Gözükür Mü?

Telefonda Girdiğim Siteler Gözükür Mü?

Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojinin gelişmesiyle beraber bir oda kadar büyüklüğündeki bilgisayarların görevini yapacak hale gelen telefonlar üretilmeye başlandı. Bilgisayar kullanım oranı her geçen gün düşmekte olup bunun yanı sıra her geçen gün büyümekte olan telefon kullanımı artmakta. Artık okuma yazma bilmeyen, sokağa çıkıp oyun oynaması gereken, okula gitmeyen çocukların bile ellerinde son model telefonlar bulunmakta. Teknolojinin insan oğlunu bu kadar kör etmesini bir türlü anlamış değiliz.

Velhasıl kelam bugün sizlere telefonda dolaştığımız siteleri nasıl görebiliriz, bu dolaştığımız sitelere kimler erişebilir dolaştığım siteleri kimse görmesin istiyorum gibisinden bir çok sorular sorulmakta. İşte bugün sizlere dolaştığınız siteleri kimsenin görmemesini nasıl sağlayabileceğinizi ve kimlerin görebileceği konusunda detaylı bilgilere yer vermeye geldim.

Sponsorlu Bağlantılar

Dolaştığım Siteleri Kimler Görebilir?

Telefonunuzun kilidini bilen ve ya telefonunuzda kilit yok ise kolaylıkla telefonunuza erişebilen bir kişi internet üzerinden dolaşmış olduğunuz sitelere rahatlıkla erişebilir, peki bunu nasıl yapabilir? Telefonunuzda kilit olmadığından dolayı telefonunuzu ele geçiren bir kişi tarayıcınızın geçmişine bakarak bunu kolaylıkla öğrenebilir. Bunun için tarayıcı geçmişinizi mutlaka internette dolaştıktan sonra arama ve site geçmişlerini siliniz.

Girdiğim Siteler Kayıt Edilmesin İstiyorum

Girmiş olduğunuz sitelerin herhangi bir yere kayıt edilmemesini istiyorsanız, neleri incelediğinizi nelerin baktığını kimsenin görmemesini istiyorsanız mutlaka son sürüm olan Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz. Chrome tarayıcısında bulunan Gizli Sekme özelliği sayesinde internette dolaştığınız siteleri kayıt etmez ve bunu herhangi bir yer de saklamaz.

Telefondan Chrome tarayıcısını Google Play üzerinden indirebilirsiniz, indirdikten sonra tarayıcıyı açınız ve ardından sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine dokunarak yeni gizli sekmeyi açabilirsiniz.
Eğer Masaüstü kullanıyorsanız da Chrome tarayıcısını alt kısımdan vermiş olduğumuz linkten indirerek kurabilir ve ardından kurulum bittikten sonra tarayıcıyı açarak sağ üst köşede bulunana ayarlar kısmından Yeni gizli sekmeyi açabilirsiniz ve ya CTRL + SHİFT + N yaparak yeni bir gizli pencerede açabilirsiniz.
https://www.google.com/intl/tr_tr/chrome/browser/desktop/index.html

Gizli Pencerenin Görevi Nedir?

 1. Girmiş olduğunuz siteleri kayıt etmez.
 2. Yazmış olduğunuz bütün arama sorgularını kayıt etmez.
 3. Yazmış olduğunuz kişisel bilgiler / şifreleri kesinlikle kayıt etmez.
 4. İndirmeleri gizli tutar.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhaba internette girdiğimiz sayfalar ay sonunda faturada gözükür mü internet turkcell Superonline girdiğim araç pc ve tablet

  • Kozbon

   Merhabalar İlker, hayır ay sonunda veya herhangi bir seçenekte girmiş olduğunuz siteler, kullanmış olduğunuz araçlar ve ya tabletlerde gözükmez. Sadece hangi tarihte hangi saatte ne kadar internet tükettiğiniz yer almaktadır bunun haricinde diğer bilgiler gözükmez.

 2. Cep telefonun Mobil operatör sağlayıcısı veya evdeki adsl/fiber netten pc miz ile girdiğimiz siteleri başkalarıda görebilir mi?
  Örnek twitter da bi …. Kişinin twitter hesabındaki haber/video veya paylaşımına baktık yada facebookta. Bu baktıklarımızı mit/tib vb devlet yada özel kuruluşlar tarafından görülebilir mi.Yada şuan bi haber sitesi girdik haber okuduk bu sayfa ziyaretini ellerinde cep telefonum yada pc im olmadan bizim giriş yaptığımızı görebilirler mi herhangi bir download/retweet/beğeni/paylaşım/üyelik olmadan bu baktığım sayfayı görürler mi…

  • Kozbon

   Merhabalar efendim böyle bir durum söz konusu değildir, içiniz rahat olsun bilgileriniz siz kendiniz bir başka kişiyle paylaşmadığınız sürece güven altında olacaktır.

 3. Faturasiz tel esimin uzerine ve netim oldugunu bile bilmiyor farkli isim den face actim bunu ogrenebilirmi

  • Kozbon

   Merhaba efendim, eşiniz hat dökümanlarına Hattın sahibi olduğu için erişebilir hat dökümanlarında hatta ait herhangi bir internet paketi olduğunu gördüğü vakit sizlere soru sorabilir bunun için dikkatli olmanız gerekmektedir fatura neyse herhangi bir şekilde Facebook Twitter Instagram gibi uygulamaları açtığınız gözükmeyecek ve Bunun haricinde girmiş olduğunuz siteleri herhangi bir şekilde işlemeyecektir girmiş olduğunuz siteler telefonunuzun geçmişinde kayıt altına alınmaktadır telefonunuzdaki geçmişi silmeyi durumunda hiçbir şekilde sizlerin ne yaptığı konusunda bilgi sahibi olmayacaktır