Telefonda Kızla Nasıl Konuşulur?

Telefonda Kızla Nasıl Konuşulur?

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kızla konuşmak erkekler için zaman zaman büyük bir problem oluşturmaktadır. Konu bulamamak doğru konuyu seçmek önemli aynı zamanda da biraz zordur. Hele bu konuşma telefonla yapılmaktaysa biraz daha seçici olmakta fayda var. Yüz yüze iletişimde duyguları ifade etmek daha kolaydır. Çünkü mimikler jestler ve gözler bir bütün olarak görünmektedir. Duyguları ifade etmek çok daha rahattır. Oysa telefonda yapılan iletişimde büyük yük ses tonuna ve cümle kurumuna düşüyor. Telefonda kızla nasıl konuşulur sorusu erkeklerin birçoğu için büyük bir merak konusudur. Telefonda gerçekleşen konuşmada dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Telefonda bir kızla konuşurken kibar olmak çok önemlidir. Ayrıca neşeli ve güler yüzlü olmak ses tonuna da olumlu yansıtmaktadır. Karşı taraf bunu görmese de emin olun ki anlıyordur. Her zaman doğal olmak ve kendine güven duymak hem ses tonunuzu olumlu etkiler hem de aranızda ki güven duygusunu pekiştirir. Seçtiğiniz konu kızı sıkmamalı kıza sözlerinizle baskı kurmamalısınız. Klişe sözeler yapmacık konuşmalar konuşmanızı olumsuz etkileyebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonda Sevgiliyle Nasıl Konuşulur?

Flörtün ilk zamanlarında özellikle, mesajlaşmanın dışında sıklıkla telefonla da konuşan gençler aradan geçen saatlerin farkına varmıyorlar bile. Eğer ilişkinin henüz çok başlarda iseniz, birbirinizi yeterince tanımadığınızdan dolayı birbirinizi sıkacak konular konuşmaktan kaçınmalısınız. Birçoğu maalesef telefonda sevgiliyle nasıl konuşulur, ne tarz cümleler kurulur bihaber hala. Erkeklerin birçoğu uzun telefon konuşmalarından hoşlanmaz. Kızlar ise her zaman ayrıntı sever. Kız arkadaşlarıyla yaptıkları uzun ve detaylı konuşmaları erkek arkadaşları ile de devam ettirirler ancak onların bu durum karşısında ne kadar sıkıldıklarının farkına varamazlar.

İlişkinin ilerleyen zamanlarında artık eskisi kadar uzun telefon konuşmaları olmayacaktır muhtemelen. Çünkü paylaşılması gereken herşey paylaşılmıştır ve telefonda konuşacak çok ta bir şey kalmamıştır.

Telefon konuşmasında iki tarafta uzun süre sessiz kalıyorsa ve konuşacak bir konu bulmakta zorluk çekiliyorsa o esnada onu daha iyi tanımak adına kendisiyle ilgili sorular yöneltebilirsiniz. Fakat hesap sorar gibi emir cümleleri kurmaktan özellikle kaçının telefon konuşmalarında. Telefon konuşmasını daha da renklendirmek ve sıkılmamak adına ara sıra birbirinize espriler yaparak çok daha eğlenceli hale getirmeniz de mümkün.

Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

  • Telefonda sevgiliniz ile konuşurken baktınız evde gezecek nokta kalmadı ve ya evde aynı yerden 5-6 defa geçtiğinizi hatırlıyorsanız emin olun telefon faturası çok gelecektir. Sevgiliniz ile telefonda aşırı derecede konuşmanız ilişkinizin çabuk bitmesine ve çabuk yıpranmasına neden olacaktır.
  • Kafa karıştıracak sorulardan, konulardan uzak durun ve en önemlisi empati kurun.
  • Cinsellik düşünmeyin.
  • Başkaları hakkında konuşmayın, “biz” olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.