Telefonda Konuşmaları Kayıt Etmek

Kayıt Etmek

Geçtiğimiz günlerde bir çok kişinin sormuş olduğu sorulardan biri olan telefonda görüşme esnasında yani biriyle telefondan konuşurken onunla olan konuşmalarımızı nasıl kayıt edebileceğimizi, o programı nasıl kullanacağımız konusunda bir soru almıştık bunun üzerine sizlere Google Play’de popüler hale gelen ses kayıt programını anlatacağım. Öncelikle konuya geçmeden sizlere bir hatırlatma yapayım yeni gelen bir çok telefonda zaten default olarak bir kayıt etme ayarı zaten mevcut. Bu ayarı belki fark edememiş olabilirsiniz öncelikle bunu öğrenmeniz gerekmektedir.

Eğer telefonunuzda Arama Kayıt Edici yok ise Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Telefonunuzda görüşmeyi kayıt edici özelliği olup olmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz, herhangi bir arkadaşınızı ve tanıdığınız kişiyi arayın ve ardından kişinin telefonun açmasını bekleyiniz. Kişi telefonu açtıktan sonra konuşma esnasında MENÜ tuşuna basarak telefonunuzun MENÜ tuşuna yanı ortadaki tuşun sol tarafında yer alan seçenekler (menü) kısmına dokunarak açılan pencerede Aramayı KAYIT ET seçeneğini işaretleyiniz ve ekranda kayıt edildiğine dair bir işaret çıkacaktır. Bu işaret çıktıktan sonra telefonda yapacağınız bütün o konuştuğunuz süre kayıt edilecektir.

Telefonda Konuşmaları Kayıt Etmek

Sponsorlu Bağlantılar

Evet görmüş olduğunuz gibi konuşma esnasında telefonun sol alt bölümünde yer alan MENÜ tuşuna basarak bu kendine has olan özelliğini de herhangi bir uygulama indirmeden kullanabilirsiniz. Eğer telefonunuzda bu özellik var ise bütün kayıt etmiş olduğunuz konuşmalarınızı, Telefon belleği >> PhoneRecord bölümünden ulaşabilirsiniz. Eğer bu özellik yok ise de Automatic Call Recorder uygulamasını indirebilirsiniz..

Automatic Call Recorder Nasıl Kullanılır?

Eğer sizin telefonunuzda telefondaki konuşmaları kayıt eden bir özellik yok ise Google Play’den ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Uygulamanın kullanımı oldukça kolay olup ve bir o kadar da kullanışlı olup sadeliği ile kolaylıkla kullanabilirsiniz. Google Play’ı açarak “Automatic Call Recorder” yazarak uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulama indikten sonra aşağıdaki yazılı ve görselli anlatımları da okuyabilirsiniz.

Telefonda Konuşmaları Kayıt Etmek

Öncelikle ilk adımda olduğu gibi görünümü seçebilirsiniz, Light seçeneği beyaz tema demekken Classic seçeneği ise karanlık / siyah olan bir temadır bu seçeneği seçtikten sonra ileri diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Telefonda Konuşmaları Kayıt Etmek

Bu kısımdan 1. kısım da şu ayardan bahsedilmiştir; Bulutu kurun, bu kısımda konuşmalarınız Google Driver ya da Dropbox’a yedeklemesini istiyorsanız bu kısıma dokunarak oturum açabilirsiniz.

Bir alt kısımda yer alan Aramanın Sesini Yükseltin seçeneğini seçerseniz bu kısımdan daha kaliteli bir arama kaydedilir ve sesi yükseltir.

Telefonda Konuşmaları Kayıt Etmek

Bu kısımda gördüğünüz gibi uygulama hakkında kısa bilgiler verilmiş ve görmüş olduğunuz gibi uygulama oldukça kolay tasarlanmış olup çok kullanışlı.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Periscope Yatay Video Çekmek hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.