Telefondan GİF Nasıl Yapılır?

Telefondan GİF Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Şöyle uzaktan uzağa bakıyorum da ülkemizde internet hızının artması ve artık yeni model cihazlara sahip olmamızın ardından bir çok kişinin GİF’lere olan ilgisi her geçen gür artmaktadır. GİF’ler hayatımıza Tumblr blog adreslerinden sonra Facebook’a sıçramasının ardından hayatımıza girmiş durumda. Facebook’ta bir hareketli fotoğraf / resim görsek meraktan hemen açar ve onu kısa süre olmasına rağmen izleyip keyif alırız. Bunu fırsat bilen bir çok internet sitesi de zamanla GİF dönemlerine geçiş yapmış durumda ve ilerleyen günlerde milyonlarca kişinin vazgeçemediği uygulama olan WhatsApp uygulamasında gelecek olan güncellemelerin ardından WhatsApp’ta da gif göndermek / gif almak artık mümkün olacak. Bugün siz değerli ziyaretçilerimize telefondan nasıl gif yapılacağı konusunda basit bir uygulama üzerinden resimli anlatım yapmak istedim. Biliyorsunuz ki günümüzün bir çok kısmı telefonlarımızın ekranlarına bakmak ile geçiyor sürekli olarak bir çok nedenlerden dolayı telefonlarımızın başlarından ayrılamıyoruz ki buna da bende dahilim sırf telefona bakmaktan kamburlaşmaya başladım aman ha dikkat edelim. Telefon kullanarak Gif nasıl yapılır? Aslında sadece Google Play üzerinden indireceğiniz gelişmiş alt yapısıyla ve en iyi photoshop (fotoşop) uygulaması olarak adlandırabileceğimiz uygulamalardan biri olan PicsArt uygulaması sayesinde sizlerde telefondan GİF yapabilirsiniz, telefondan gif yapmak konusuna geçmeden önce bu meşhur olan PicsArt uygulaması hakkında biraz bilgiler vereyim.

PicsArt Özellikleri

Google Play’de en çok indirilme sayısına sahip olan telefon photoshop (fotoşop) uygulamaların en başına gelenlerden sadece biridir. Bu uygulamayı kullansam nedense hep hüzünlenirim içimde bir burukluk olur. PicsArt uygulamasının özellikleri normal bir photoshop (fotoşop) programıyla hemen hemen aynı diyebiliriz.

  • 30 taneden fazla kendine ait olan Font (Yazı Tipi) mevcut olup bu yazı tipleri Türkçe karakterin çoğunu (ş,i,ğ,ü,ç,ö) desteklemektedir.
  • Telefondan gif yapabilirsiniz, Gif süresini belirleyebilirsiniz.
  • Kendine ait olan efektleriyle fotoğraflarınızın / resimlerinizin görüntülerine renk katarak canlılık verebilirsiniz.
  • Kolaj yapabilirsiniz.
  • Fotoğrafların üzerine resim ekleyebilir ve ya fotoğrafların üzerine yazı yazabilirsiniz.
  • Kendine ait Maske kısmı ile fotoğraflarınıza daha farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızın kenarlarını bulanıklaştırabilir veya fotoğraflarınızın arka planlarına beyaz / farklı renkler ekleyebilirsiniz.
  • Konuşma balonları ekleyebilirsiniz ve son olarak kendine ait olan küçük çıkartma resimleri ile fotoğraflarınızın üzerine eklemeler / çıkartmalar yapabilirsiniz.

Uygulama hemen hemen bir photoshop (fotoşop) programı ile aynı derecede özelliklere sahip ve hatta Google Play’de yer alan diğer uygulamalardan daha fazla gelişmiş alt yapısı bulunmaktadır. PicsArt uygulaması hakkında özellikleri bu şekilde özetlemiş olduk, nereden indireceğinizi de biliyorsunuz artık. Şimdi gelelim telefondan gif nasıl yapılır konusuna.

Sponsorlu Bağlantılar

Gif Nasıl Yapılır?

Telefondan Gif nasıl yapılır konusu resimli anlatım olarak yapıp herkesin aklındaki sorulara son vermek istiyorum. İlk olarak şunu belirtmek isterim ki uygulama gelişmiş alt yapıya sahip olduğundan dolayı ve ayrıca bir çok ayarı bulunduğundan dolayı program açıkken telefonlarınızı yavaşlatabilir, aşırı RAM tüketmesine neden olabilir programın sağlıklı çalışması için telefonunuzda diğer yer alan çalışan uygulamaları sonlandırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Telefondan Gif Nasıl Yapılır - Resimli Anlatım

PicsArt uygulamasını açtığınız vakit, karşınıza Düzenleme yap, Kolaj yap gibi seçenekler çıkacaktır. Lakin biz direk GİF yapacağımız için ilk sırada yer alan ÇİZ seçeneğine dokunuyoruz ve ÇİZ seçeneğine dokunduğumuz vakit karşımıza çıkan seçenekler arasından siz kendinize göre bir arka plan belirleyebilirsiniz. Eğer ki bir fotoğrafın üzerinde fotoşok yapacaksanız Fotoğraf kısmını seçmeniz lazım eğer ki boş bir zemin (arka plan) üzerinde yapmak istiyorsanız da BOŞ kısmını seçiniz.

Telefondan Gif Nasıl Yapılır - Resimli Anlatım

Sizler için ben düz zemin seçmiştim yani arka planı beyaz olan bir fotoğraf oluşturup üzerine yazılar yazdım ve ardından aşağıdaki kısımdan fotoğraflar / çıkartmalar ekledim. Daha sonrasında her eklemiş olduğum, her yapmış olduğum aşamayı GİF olarak kaydettim. Fotoğraf üzerinde yapmış olduğunuz her türlü değişikliği PicsArt uygulaması GİF resmine dahil ediyor ve daha sonra sağ üst köşede bulunan Gif’i dışa aktar seçeneği ile yapmış olduğunuz fotoğrafın üzerindeki değişikliği adım adım buradan görebiliyorsunuz.

Telefondan Gif Nasıl Yapılır - Resimli Anlatım

Son aşama olan, fotoğraf ve ya boş alanda yapmış olduğunuz çalışmalardaki adımları bu kısımdan yönetebilirsiniz. Mesela, Gif’den bir tane fotoğraf kaldırmak / çıkartmak istiyorsanız bu kısımdan çıkartabilir ve GİF’in hızını (animasyon hızını) bu kısımdan belirleyebilirsiniz. Daha sonrasında sağ üst köşeden GİF’i telefonunuzun galerisine kayıt edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.