Telefondan Numara Engelleme

Telefondan Numara Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Rahatsız olduğunuz, sevmediğiniz ve istemediğiniz kişilerden Mesaj ve Aranma gelmemesini engellemek için ilk önce telefonunuzun Android işletim sistemine sahip olması gerek. Bunun dışında zaten Samsung telefonlarında mevcut olan bir özellik, yani sizinle burada paylaştığımız uygulamayı indirmenize gerek yok. Öncelikle Samsung kullanıcılarına kısaca bilgi vereyim.

Rehbere giriş yapıp Menü Tuşuna basıyoruz, burada Reddedilen listesine ekle adında bir seçeneğimiz var, burayı seçip bizi Otomatik rededilecekler menüsüne aktarıyor burada sağ üst köşeden + işareti basarak dilediğimiz kişileri engelleyebilirsiniz. Ayrıca Gizli Numaraları dahi bu kısımdan engelleyebilirsiniz.

Peki iyi hoş güzel aramaları engelledik peki istemediğimiz mesajları nereden engelleyebiliriz diye soruyorsanız da, bunun için mesaj kutusuna gidip burada hangi mesajı engelleyeceksek uzunca o mesajın üstüne basıyoruz ve karşımıza seçenekler çıkıyor bu seçeneklerden Spam(İstenmeyen) olarak işaretlersek sorun ortadan kalkacaktır.

İşte Samsung telefonlarında olan bu özellik, diğer telefonlarda da kullanılabilir nasıl mı. Google Play’e giriş yaparak buradan Calls Blacklist adındaki uygulamayı aratıp bulun ve kurun. Kurulumdan sonra uygulamayı açın, gördüğünüz gibi uygulama çok sade olup kullanışlı. Karşımıza büyük bir + işareti çıkıyor bunu kullanarak istediğimiz kişileri engelleyebiliriz. Log kısmından ise engellemiş olduğumuz kişilerin bizi arayıp aramadığını görebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Telefondan Numara Engelleme

Turkcell, Avea ve Vodafone için Numara Engelleme

Turkcell; Bu tür paketler Turkcell ve diğer operatörler de ücretlidir. Her operatörün belli bir ücreti olduğundan dolayı Turkcell’den %18 KDV ve %25 ÖİV dahil ayda 1.99 TL’ye Numara Engelleme servisini kullanabilirsiniz.
Turkcell Numara Engelleme Servisine Kayıt; ENGELLE yazıp 2222’ye sms göndererek kayıt olabilirsiniz.


 

Avea; Aylık ücreti 0,99 TL’dir. Telefonunuzdan mesajlar bölümüne gelerek CAGRIENGELLE boşluk ENGELLEMEK İSTEDİĞİNİZ TELEFON NUMARASINI girerek 5555’e gönderebilirsiniz.

Avea Numara Engelleme Servisine Kayıt; ENGELLE yazıp 5555’e sms göndererek kayıt olabilirsiniz.


Vodafone; Vodafone’de numara engelleme servisi yoktur, bunun için alternatif yolları denemelisiniz. Gelen gizli numaraları engellemek istiyorsanız, GIZLI AC yazıp 7046’ya gönderebilirsiniz. Bu Servis Ücretsizdir.

Avea Numara Engelleme Servisine Kayıt; GIZLI AC yazıp 7046’ya sms göndererek kayıt olabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Ginseng Çayı Zayıflatıyor Mu? başlıklı yazı da çay içerek zayıflayabilir miyim, Ginseng Çayı nasıl demlenir ve Ginseng Çayı nasıl yapılır hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.