Telefonum Dinleniyor Mu?

Telefonum Dinleniyor Mu?

Türkiye’de son zamanlarda dinlenme olayıyla ilgili birçok haber çıktı ortaya. Kısacası hepimiz dinlenme konusunda paranoyak olduk. Peki, telefonumuzun dinlenip dinlenilmediğini nasıl anlayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Çok zor soru bu çünkü bunun kesin bir yanıtı yok ama makalenin ilerleyen yazısında telefonunuzun dinlenip dinlenilmediği hakkında büyük ipuçları yakalamanızı sağlayacak bilgiler vereceğiz. Her şeyden önce sizin dinlenme olasılığınız var mı ? Biliyorsunuz ki matematik yalan söylemez. Eğer önemli bir bürokrat değilseniz ve belalı bir işe bulaşmamış iseniz zaten sizi kim dinleyecek ki ama görün bakın ki art arda gelen haberler tüm millete paranoyak yapmış durumda. İçiniz rahat etmesi açısında telefonunuzda herhangi bir anormallik gözükmüyorsa telefonunuz büyük olasılıkla dinlenmiyordur. Fakat çok ısınma olursa şarjı uzun süre dayanmıyorsa telefonunuz dinlenme altında olabilir. Şöyle ki postanızdan telefonunuza casus yazılım inebilir ve sizin ruhunuz duymadan dinlenme yapılabilir ve yahut yakınınız tarafından dinlenebilirsiniz. Bunun için yakınınız telefonunuza bir şekilde casus yazılım yükleyebilir ve sizi tüm gün dinleyebilir. O yüzden her şeyden önce telefonunuza şifre koymalısınız. Telefonunuzu kullanırken, cızırtı ve yankı duyuyorsanız dinleniyor olabilirsiniz. Konuşmalarınız derinden geliyorsa ve aynı olay gün içinde tekrarlanırsa dinlemelere karşı telefonunuzu sürekli olarak format atmanız gerekir. Yani, her sabah ‘Fabrika ayarlarına dön’ seçeneğini seçerek telefonunuzun casus yazılım tarafından dinlenmesini önleyebilirsiniz.

Telefonunuzu 1 saat boyunca masaya bırakın. Sonra elinizde tutun. Eğer sıcaklık hissediyorsanız, bu telefonunuzun dinlendiğini gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Kiwi Takipçi Hilesi başlıklı yazı da kiwi nedir hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Yardim edin lutfen.ben telimin dinlendiyinden supheleniyorum hatta eminim.ama dinleyen kisi telime fiziksel olarak kesunlikle ulasmadi.telefon numarami biliyo ama.bide telimin gmail hesabini kaptirdim.gmail hesabimi bilmekle o kisi telefonuma uzaktan dinleme programi yukleye bilirmi?gmailime link atip kendisi de o linki aktivlestire bilirmi?

    • Kozbon

      Merhabalar efendim, gmail adresinizi bilerek uzaktan herhangi bir uygulama indirerek telefonunuza erişim sağlanamamaktadır. Bunun için içiniz rahat olsun ve eğer aşırı derecede bir suç işlemediyseniz telefonunuz kolay kolay dinlenmez zaten, ilginiz için teşekkür ederim.